Skocz do zawartości

Problem z Aprilią Rx


91DaViDo91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z moją aprilią RX... mianowicie jechałem i w czasie jazdy pękła mi linka od sprzęgła. a byłem dość daleko od domu więc pozostało mi wbijanie na sucho... teraz przy odpaleniu coś gwiżdże - niewiem czy to w skrzyni czy to w silniku... coś tak jakby o coś ocierało... Co może być problemem i co należy zrobić w takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spuśc olej, zwal dekiel od sprzegła i zobacz.....bez rozbierania czegokolwiek i tak sie nie obejdzie

 

 

mi np stanął motor tak jakby sie wał zatarł. byłem o tym przekonany na 100% zdjąłem dekiel od sprzegła i nagle wał zaczął chodzić.....okazało sie że śróba na wale odkreciła sie i wykrecając sie w góre w pewnym momencie zblokowąła się z koszem sprzegłowym i dało to taki efekt jakby wał stanął :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcopool, niestety włosi utrudniają wymianę linki od sprzęgła i bez rozbierania dekla się nie obejdzie. Tak to jest w tych rotaxach. Tak właśnie za to kocham włochów... hehe :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj dźwignię wyłączająca sprzęgło (ta przy silniku) i sprawdź, czy odgłos zniknie.

 

 

Przytrzymałem i to samo sie dzieje... muszę odkręcić dekiel -- tylko z której strony z lewej czy z prawej strony silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcopool, niestety włosi utrudniają wymianę linki od sprzęgła i bez rozbierania dekla się nie obejdzie. Tak to jest w tych rotaxach. Tak właśnie za to kocham włochów... hehe :)

 

1. Rozmawiamy o Minarelli

2. Rotaxy są austriackie. :)

 

91DaViDo91 od strony sprzęgła, czyli w RX prawej patrząc od tyłu. Jednak wątpię w uszkodzenie jakichkolwiek elementów z powodu zmiany biegów bez użycia sprzęgła, gdyż zmieniam biegi tak na co dzień. Być może to łożysko wyciskowe sprzęgła, jednak jeśli po przytrzymaniu dźwigni odgłos nadal słychać, hmm może jeszcze spróbuj wcisnąć dźwignię, jeśli nie pomoże to rozbieraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rx nie ma rotaxa? dziwne.. bo np etx ma, ach ta aprilia zawsze coś namota.

Austria nie Austria to ktoś tam mocno utrudnia sprawy (np w moim etx żeby zdjąć fajkę to trzeba się namęczyć i to nieźle... żeby wyjąć gaźnik to samo...

Nie to co w kawasaki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...