Skocz do zawartości

AF1


kubcok1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie no kur... wytłumaczcie mi dlaczego mam dawać cylinder do szlifu bo ja niewiem niemoge skumac tego zamulony chyba dzisiaj jestem więc prosze mi wytłumaczyć;]

 

 

Zobacz czy na tulei cylindra nie ma grubych zarysowań i śladów "gródek" aluminium z tłoka. Jeśli ich nie ma, to tam gdzie będziesz kupował tłok, najlepiej zabierz cylinder, zmierzą średnicę tulei cylindra (czyli jej zużycie) i na jej podstawie dobiorą tłok. Jeśli zużycie tulei cylindra nie będzie się mieściło w określonej tolerancji wymiarowej tłok-tuleja dla określonego numeru szlifu (zbyt duże zużycie, rysy, gródki aluminium), wówczas kolejny szlif. Jeśli będzie się mieściło, to nowy tłok. Poszukaj na necie zestawienia wymiarowego tuleja-tłok dla twojego modelu, dla poszczególnych szlifów tulei; ewentualnie w sklepie będą mieć katalog, w którym znajdą te dane.

 

Odnośnie dozownika oleju. Na pewno jest to wygoda, ale skręć go do min. i rób sam mieszankę. Zawsze to lepsza pewność i spokojna głowa.

Edytowane przez gandżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a gdybym tak miał ładnie zrobiony szlif wszystko cacy mieszanke sam bym sobie robił i wszystko dobrze poustawiane i włożyłbym tłok Meteora?? to ile bym pojeździł na tym tłoku gdyby wszystko było dobrze ustawionei niekręcąc jej powyżej 9 tys.obr.To ile bym zrobił kilometrów na Meteorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąpy dwa razy traci, proste.

 

Możesz zakładać Meteora, ale to bez sensu. W tym przypadku niska cena = niska jakość. Na te 200 zeta więcej za dobry tłok wyceń swój spokój i przyjemność z bezawaryjnej jazdy, albo zaoszczędź znowu 200 zeat i za miesiąc wydaj kolejne na nowy tłok i szlif..

 

Kup dobry tłok i tyle.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...