Skocz do zawartości

Hyosung comet = Gladiator !!


Rekomendowane odpowiedzi

po prostu no comment...

comet im nie schodzil to nam chca go upchnac

naprawde rece opadaja...

 

(dobra tylko nie mowcie ze firma sie rozwija i juz niedlugo wyjdzie "czysto" polski sprzet ) :x

 

Ps: moto fajne ale pod nazwa taka jak na zdjeciu !!!!!

 

Syrjusz

 

comet_bike.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nazwa jest juz bez znaczenia. Nowy "Junak czy Hosung jeden pies. Ważne żeby motocykle były tańsze.

Ciekawy jestem czy wejdzie Comet 250 pod szyldem Junak ?

 

W tej sprawie pisałem meila do Junaka.I dowiedziałem sie ze podobno maju juz wejsc w przyszłym (jestem ciekaw czy na pewno :lol: ) A co do ceny to sie jeszcze nie okreslili. :? :? Mam nadzieje ze nie bedzie za duza :lol: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Suzuki GS500 kosztuje w sumie niewiele więcej...

 

Nie wiem kto teraz będzie się zastanawiał nad Hyosungiem gdy Suzuki zrobiło wyprzedaż posezonową GS 500 za 15900zł to naprawdę okazja do tego 2 lata gwarancji i technika motocykla sprawdzona przez wiele lat produkcji. Junaka (Hyosunga) czeka jeszcze wyeliminowanie chorób wieku dziecięcego które na 100% się pojawią. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nazwa jest juz bez znaczenia. Nowy "Junak czy Hosung jeden pies. Ważne żeby motocykle były tańsze.

Ciekawy jestem czy wejdzie Comet 250 pod szyldem Junak ?

 

Proc, mówisz tak bo ty patrzysz na motocykl jak na rozrywkę, środek transportu, itp. (wcale Ci sie nie dziwie) Ale niektórzy na Junaka patrzą w inny sposób, to jest motocykl z tradycją, wyprodukowany w naszej OJCZYŹNIE. Można powiedziedzieć że Junak to już polski pojazd kultowy. Po co sie kupuje Harleya. Według mnie po to aby mieć Harleya a nie środek transportu. W pewnym stopniu tak samo jest z Jankiem.

 

P.S. Jeśli komuś nie podoba się moja wypowiedź to przepraszam ale takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nazwa jest juz bez znaczenia. Nowy "Junak czy Hosung jeden pies. Ważne żeby motocykle były tańsze.

Ciekawy jestem czy wejdzie Comet 250 pod szyldem Junak ?

 

Proc' date=' mówisz tak bo ty patrzysz na motocykl jak na rozrywkę, środek transportu, itp. (wcale Ci sie nie dziwie) Ale niektórzy na Junaka patrzą w inny sposób, to jest motocykl z tradycją, wyprodukowany w naszej OJCZYŹNIE. Można powiedziedzieć że Junak to już polski pojazd kultowy. Po co sie kupuje Harleya. Według mnie po to aby mieć Harleya a nie środek transportu. W pewnym stopniu tak samo jest z Jankiem.

 

P.S. Jeśli komuś nie podoba się moja wypowiedź to przepraszam ale takie jest moje zdanie.[/quote']

 

 

Sorry ale nie znasz mnie i nic o mnie nie wiesz.

Motocykle są moja życiową pasją od 11 lat, spędzam przy motocyklu każdą wolna chwilę, naprawiam motocykle i pomagam innym motocyklistą zawsze gdy jest taka potrzeba, nigdy nie olewałem innych, czesto wsiadam na motocykl i jeżdże po okolicy bez celu tylko po to by czerpac z tego przyjemność a nie żeby szybko przejechać z punktu A do B.

Ogólnie nie kumam jak można powiedziec do 2 motocyklisty że nie kocha motocykli i traktyje je przedmiotowo jako środek transportu?

Pisząc o Junaku Hyosungu żę nazwa już mnie nie interesuje, miałem na myśli to że juz się oswoiłem z tym faktek przejęcia nazwy i wiem że nic na to nie poradze. Jedyne co chce zrobić to odrestaurować M10 i cieszyć się z jazdy na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc chyba sie źle zrozumieliśmy. Puentą (ależ bogate słownictwo :D ) mojej wypowiedzi ma być to że polski Junak to jest Junak, i nie zastąpi go żaden inny. Wcale nie powiedziałem że nie kochasz motocykli (przykladem jest chociażby to że udzielasz sie na tej stronie). Chodzi mi o to że krzywdzone jest chwalebne imie Junaka w ten sposób.

 

P.S. Ja zakochalem sie w motocyklach gdy u dziadka na strychu zobaczyłem pordzewiałą rame z komara którą ma na pamiątke do tej pory w wieku podobnym (10-11lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a tak na marginesie...czy on ( ten moto znaczy ) wam nie przypomina SV650 trochę???

 

Nawet nie troche...mocno! Ale wg. mnie za taką kasa taka marka nigdy(no może nie nigdy ale napewno nie szybko) nie zdobedzie popularności na naszym rynku.

Skoro to mają być "nasze" motorki to niech kosztują tyle żeby były naprawde konkurencyjne w stosunku do japonii i żeby kusiły. Nie ma innej drogi dla tej firmy jak wojować cenami... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze to troche was nie rozumiem... jedziecie po tych motocyklach jakby były najgorsze... one nie są złe, a wręcz przeciwnie: duzo sie mówi o ich silnikach, które są ponoć bardzo dobre... na dodatek wydaje mi się ze stylistyką nie są gorsze od np. sv czy gs. A nawet moze i leprze (ale tu nie bede sie kłucił bo to rzecz gustu)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie, (mój pierwszy post na tym forum:))

 

Gladiator to tak na moje oko GS500 z silnikiem SV650. Oczywiście są różnice. To co napisałem to uogólnienie. Nie dziwię się, że zrobili taki krok. Zarówno GSa jak i SV nie trzeba nikomu przedatawiać. Żeby był sukces, musi tylko kosztować mniej od japońskich pierwowzorów. Piszecie coś o 18000 za wersję 250, tymczasem ja słyszałem o takiej samej cenie, ale za 600. Drobiazg...

 

Co do "polskości". Mi też nie podoba się to, że Junak służy nazwą koreańskim produktom. Ponieważ raczej nic na to nie poradzę, postanowiłem "dać im szansę" :) i poczekać na zapowiadane sprzęciory z polskim rodowodem. Trochę nie chce mi ię wierzyć, że nagle zobaczymy power-cruisera z endżinem 1800 V6 walczącego z Warriorem Yamahy. Z drugiej strony gdyby mieli startować zupełnie od zera, to na polskie motocykle (jeśli w ogóle) poczekalibyśmy chyba z 50 lat. Popatrzcie na WSK... Coś robią czy nierobą na licencji zza wschodniej granicy. Jeśli nawet będą szły motorki za 4000PLN, to ile potrwa dochodzenie do wielkich zysków? Kiedy będzie fabryka... to brzmi trochę jak bajka. Dlatego jeśli Junak posłuży się Koreą do zrobienia czegoś Naszego... nie będę miał im za złe. Jest taka opcja jaką wybrał "producent" nowego Junaka, lub druga, która polega na rozkoszowaniu się spuścizną M10 i pozostawieniu odłogiem reaktywacji marki dlatego, że "nie ma pieniędzy". To trochę jak niechodzenie na wybory, bo "i tak wygra tamten". Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie... będzie pięknie. Jeśli jednak spali na panewce... nie będę miał pretensji. Ludzie podjęli ryzyko żeby coś w tym kraju robić. "Daj jej szansę" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! 8) . Znamy się jeszcze z forum gazety. Cieszę się, że tu wpadłeś. Co do Gladiatora to postaram się coś skrobnąć jak tylko znajdzie się w salonie i będę mógł go wypróbować :) .

 

PS

Na fotce widnieje model 250. 650-tka ma dwie tarcze z przodu i inną ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vlaad!

 

W końcu ten nasz polski światek nie jest taki ogromny :) Nie bywałem na "tamtym" forum od jakiegoś zcasu, bo odcięli mi internecik za małe włamanko... Nikomu nic się nie stało, ale fakt jest faktem. Do następnych postów :)

 

Pozdrawiam,M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...