Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić od znajomego w angli taki właśnie motocykl z 2000r ,od nowości kolega jest jego drugim właścicielem motocykl jest w bardzo dobrym stanie ,wszystko na czas wymienione ale jedyne co mnie przeraża i trochę zniechęca to przebieg tego motocykla 80tyś.km .Szukałem trochę o tym w necie i niektórzy piszą że te silniki wytrzymują nawet 300tyś.km bez remontów.Porównując ceny z allegro to za dwa lata starszy trzeba by było dać takie same pieniądze ale tamte mają ten magiczny przebieg 50tyś.Zastanawiam się czy poprostu pózniej nie będę miał kłopotów z odsprzedażą tego motocykla.Za wszystkie informacje na jego temat bedę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw kupują zazwyczaj ludzie świadomi, a nie przypadkowi "poszukiwacze nieustającej okazji 30kkm" z allegro :)

na bmw na allegro nawet nie patrz - jeśli już, to odnośnikiem cenowym mogą być te z mobile.de. czyli jeśli jedyną wątpliwością jest przebieg - nie masz się nad czym zastanawiać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 tys to nic dla tego silnika,aczkolwiek sprzeglo ( kosztowna wymiana,duzo roboty) moze byc na koncu.

 

Jezeli cena jest dobra i masz zamiar dluzej ten motocykl potrzymac to warto go kupic.

 

Osobiscie wole kupic sprzet o wiekszym przebiegu o ktorym wiadomo ze nie jezdzil jakis matolek i jest zadbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo jak sprzeglo, ale drugi podzespol, ktoremu przy kupnie napewno warto sie przyjzec - przy tym przebiegu - to skrzynia - jak bedziesz mial okazje przejechac sie przed zakupem to zjedz z oczu wlasciciela i na trzecim biegu odkrec porzadnie manetke (oczywiscie musi byc do tego odpowiednia nawierzchnia).

Oczywiscie przy tym przebiegu duzo zalezy od tego w jaki sposob byl eksploatowany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie myślałem, a ten model akurat chodzi już za mną kilka lat.

 

Podpytaj znajomego co wymieniał i w jaki sposób serwisował swoje BMW, przebiegu nie ma co się bać, jeżeli tylko pilnował wymian oleju, możesz spokojnie w niego inwestować. Przed zakupem proponuję przejechać kilka km, żebyś do końca był pewien że właśnie ten model chcesz kupić.

Przebiegi na allegro są podobnie kręcone jak w autach, więc tym się nie sugeruj, jedyne czego można się obawiać to fakt że moto z wysp są narażone na działanie wilgoci i morskiego powietrza, sprawdź jak wygląda lakier i czy pojawiła się korozja części metalowych

Pozdrawiam i powodzenia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie potrzebna mi jest szybka pomoc. Potrzebuje informacji na temat, jaka szerokość mają silniki boxera 1100? Ile mniej/więcej jest od końca lewego cylindra do prawego. Chodzi konkretnie o model r1100s. Wykopałem informacje w necie odnośnie kilku modeli ale konkretnie tego nie znalazłem. Szerokość jest od 890mm do 920mm (r1100rs). Podejrzewam,że te wymiary to maksymalna szerokość moto, czyli np wraz z lusterkami, a mnie chodzi konkretnie o szerokość silnika.

 

Wiem, dziwne pytanie, ale za pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mniej więcej, to właśnie tyle, ile jest z grubsza podawane dla rs. krawędź owiewki - końcówki kierownicy - boki kufrów są praktycznie na jednej linii; no, może cycki trochę wystają :crossy:

dane oficjalne: http://boxer-motor.com/dane/Lata%2090-te/R...mod_r1100rs.pdf

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wykopałem takie coś: http://clarksbmwbikes.peweb8.m25.co.uk dalej "fact sheets". Szerokość 880mm z lusterkami dla r1100s. Pytanie teraz czy cylindry są na równo z obrysem lusterek czy ( i ewentualnie ile) są węższe...

Sprawa wygląda tak, że lusterka czy kiera mogłaby być szersza, i tak jest wyżej ponad maskę auta w garażu, gorzej już z silnikiem... oj jak ciasny garaż pokrzyżuje mi plany to sie wqr... ;)

Edytowane przez ruthi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...