Skocz do zawartości

moto z włoch-rejestracja krok po kroku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a czy w wypadku gdy w dowodzie nie bedzie wbitej pieczatki o ktorej pisal kolega kiki, a mianowicie "Carta di circolazione annullata per definitiva esportazione in un Paese UE. Originale restituito da" rejestracja jest nadal mozliwa?

 

Pytam, bo wczoraj ogladalem motocykl sprowadzony z wloch, widzialem wszystkie te papiery, ale nie zwrocilem uwagi czy ma ta pieczec w dowodzie. Jutro mam jechac podjac ostateczna decyzje i do tego czasu chce sie upewnic, czy jesli nie ma tam tej pieczatki, to warto ten motocykl kupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako że wcześniejsze posty są sprzed dwóch lat, chciałbym zapytać czy coś się w temacie rejestracji motocykla z Włoch zmieniło? Z tego co zrozumiałem nie muszę w ogóle nic załatwiać w celnym? Tylko skarbowy, przegląd i wydział komunikacji?

I czy ktoś może mi powiedzieć jaki będzie całkowity koszt rejestracji?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wcześniejsze posty są sprzed dwóch lat, chciałbym zapytać czy coś się w temacie rejestracji motocykla z Włoch zmieniło? Z tego co zrozumiałem nie muszę w ogóle nic załatwiać w celnym? Tylko skarbowy, przegląd i wydział komunikacji?

I czy ktoś może mi powiedzieć jaki będzie całkowity koszt rejestracji?

 

Nic się nie zmieniło. Do celnego nie jedziesz.

 

Kolejno:

 

Tłumaczysz dokumenty - 100 - 200 zł - zależy jak sobie znajdziesz

 

Załatwiasz pierwszy przegląd - 120 zł

 

Płacisz podatek w urzędzie skarbowym - 170 zł

 

Jedziesz rejestrować - 100 zł

 

Ceny wziąłem z pamięci, ale różnić mogą się tylko nieznacznie.

 

To wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tłumaczysz dokumenty - 150 zł wysyłasz mi scan dokumentow,na drugi dzień tlumaczenia sa u Ciebie

 

Załatwiasz pierwszy przegląd - 63 zł

 

Płacisz podatek w urzędzie skarbowym - 160 zł jezeli sprowadzisz sam lub kupisz na tzw.włocha.

Jezeli kupisz od importera i Ci wystawi fakture marża pomijasz skarbowke,nic nie płacisz.

 

Jedziesz rejestrować - 182 zł

 

Jezeli kupisz od importera ktory daje do motocykla fakture,tlumaczenia i przegląd,to rejestracja wychodzi taniej jak kupno motocykla juz zarejestrowanego w kraju.i co najwazniejsze nie ma szlajania się po US i wypelniania PCC

Edytowane przez mx-wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Panowie. Chciałbym przedstawić swój problem , z którym spotkałem się podczas rejstracji motocykla sprowadzonego z Włoch. Problem polega na tym,że baba w urzędzie skarbowym odmówiła mi przyjęcia papierów ponieważ data wyrejstrowania pojazdu w celu eksportu jest datowana na rok 2009 a moto kupiłem niedawno, stąd też moje pytanie czy data wyrejstrowania pojazdu z Włoch w celu eksportu musi być taka sama lub zbliżona z ta która mam na umowie. Proszę o pomoc gdyż robię to pierwszy raz.Z góry dzięki wszystkim za wszelkie sugestie. Pozdrawiam. PS. proszę o ewentualny odzew na gg 462545 by nie zaśmiecać forum.

Edytowane przez warhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

troszkie późno ale :)

w ogóle to nie wiem czemu w urzedzie skarbowym jakieś problemy oni są tylko od opłat.

Zapewne chodziło ci o Wydział Kumunikacji .?!

A Właściel może wyrejestrować moto kiedy sobie chce a kupca nie musi znaleść od razu, więc daty nie mają znaczenia jeśli nie kolidują ze sobą. np twoja data sprowadzenia moto jest 2009 a data wyrejestrowania z włoch 2010....

Możesz nawet moto kupić w 2009 ale powinno być wyrejestrowane przed tą datą możesz sobie sprowadzić i jeździć (choć tu dochadzą kwestie jeżdzenia na innej tablicy.. troszkie inne kwestie prawne. Ale data sprowadzenia zaczyna się od przeglądu pierwszego w kraju i tu jest czas start od tej daty bodajeze masz 30dni na zrobienie kpl papierów i zarejestrowania moto później są już kary i problemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy motocykl z Wloch musi koniecznie posiadac CERTYFIKAT WLASNOSCI? Taki oto dokument: http://2.bp.blogspot.com/_2dVa7yD0gbU/TJdzpxzRKOI/AAAAAAAAHoc/ZLzPZdCnln8/s1600/CDP_front.JPG

Czy da sie bez tego dokumentu zarejestrowac motocykl w PL? Bo slyszalem rozbiezne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...