Skocz do zawartości

GP Qataru


Śliwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stoner to się zna jak świnia na gwiazdach :biggrin: Ma dobry motocykl i tyle. W bezpośredniej walce Rossi króluje, chociaż niektórzy twierdzą - i chyba słusznie - ,że brakuje mu dawnego entuzjazmu. Zresztą bardzo podoba mi się pomysł ograniczenia wpływu elektroniki (kontrola trakcji) na jazdę. Pamiętam jako mały chłopak oglądałem pełne emocji wyścigi z Doohanem i Crivilem. Teraz coraz rzadziej widuje się takie widowiska.

 

Buhahahahaha... chyba ogladalismy rozne wyscigi, bo jak zupelnie nie interesowalem sie Moto GP, i znalem sie na tym jak swinia na gwiazdach :icon_twisted: to widzialem wczoraj swoje i jak wszyscy w czolowce grali w szachy, to Stoner gral w zajebiscie szybko zapierdalajace szachy z pionkami w kolorze CZERWONYM. I niestety japonska "mysl" pseudo-pneumo-techniczna przegrala z dobrym, starym Desmorozrzadem. Nie tylko na prostej...

 

Jak ktos juz powiedzial na tym forum, tam gdzie Ducati zaczyna zyc (20 000 obr) to japonskie "maszyny" zaczynaja rzygac ryzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I porządziła :icon_mrgreen: przez kilka okrążeń.

W produkcji pianin są dobrzy ale z moto cosik im nie wychodzi.

Forza Italia :icon_mrgreen:

 

Buhahahahaha... chyba ogladalismy rozne wyscigi, bo jak zupelnie nie interesowalem sie Moto GP, i znalem sie na tym jak swinia na gwiazdach :buttrock: to widzialem wczoraj swoje i jak wszyscy w czolowce grali w szachy, to Stoner gral w zajebiscie szybko zapierdalajace szachy z pionkami w kolorze CZERWONYM. I niestety japonska "mysl" pseudo-pneumo-techniczna przegrala z dobrym, starym Desmorozrzadem. Nie tylko na prostej...

 

Jak ktos juz powiedzial na tym forum, tam gdzie Ducati zaczyna zyc (20 000 obr) to japonskie "maszyny" zaczynaja rzygac ryzem:)

No kurde, chyba dwa różne wyścigi oglądaliśmy. Jeżeli mówimy o wynikach konstruktorów na ten sezon (czyli po jednym wyścigu) to wygląda to tak - gwoli przypomnienia, bo chyba coś sie komuś zapomniało:

MotoGP Qatar Results:

1. Stoner (Ducati)

2. Lorenzo (Yamaha)

3. Pedrosa (Honda)

4. Dovizioso (Honda)

5. Rossi (Yamaha)

6. Toseland (Yamaha)

7. Edwards (Yamaha)

8. Capirossi (Suzuki)

9. De Puniet (Honda)

10. Hayden (Honda)

11. Melandri (Ducati)

12. Hopkins (Kawasaki)

13. Nakano (Honda)

14. Elias (Ducati)

15. Guinoli (Ducati)

16. West (Kawasaki)

17. Vermeulen (Suzuki)

DNF De Angelis (Honda)

 

Ducati są na miejscach - 1, 11, 14, 15 - chyba że jest jeszcze jakiś inny włoski producent w stawce, to na dominację mi to nie wygląda

Yamaha -2, 5, 6, 7, Honda - 3,4,9,10,13

 

A tu GP 2007

1 Casey Stoner Ducati

2 Dani Pedrosa Honda

3 Valentino Rossi Yamaha

4 John Hopkins Suzuki

5 Marco Melandri Honda

6 Chris Vermeulen Suzuki

7 Loris Capirossi Ducati

8 Nicky Hayden Honda

9 Colin Edwards Yamaha

10 Alex Barros Ducati

11 Randy de Puniet Kawasaki

12 Toni Elías Honda

13 Alex Hofmann Ducati

14 Carlos Checa Honda

15 Anthony West Kawasaki

16 Sylvain Guintoli Yamaha

17 Shinya Nakano Honda

18 Makoto Tamada Yamaha

19 Kurtis Roberts KR212V

20 Roger Lee Hayden Kawasaki

= Michel Fabrizio Honda

22 Fonsi Nieto Kawasaki

23 Olivier Jacque Kawasaki

24 Kenny Roberts, Jr. KR212V

25 Nobuatsu Aoki Suzuki

26 Shinichi Itoh Ducati

27 Chaz Davies Ducati

28 Ivan Silva Ducati

29 Kousuke Akiyoshi Suzuki

 

I znowu - Ducati - 1, 7, 10, 13, a wszystko pomiędzy - to te "cienkie bolki japończyki"....

 

Owszem, Ducati jest niezłe, ale to Stoner swoim talentem doprowadza je na podium bo inni jakoś nie mogą. Więc już nie przesadzajmy - uczucia uczuciami (też bym chciał żeby Honda wygrywała jak za czasów Doc'a :icon_mrgreen: ) ale fakty są jak wyżej.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomnialem o statystykach :)

 

pozostaje mi tylko odszczekac :P

 

Ale:

 

Yamaha 4 motocykle

Suzuki 2 motocykle

Kawasaki 2 motocykle

Honda 6 motocykli

 

RAZEM 14 motocykli

 

Ducati 4 motocykle

 

14:4=3.5/1

 

No to jak japonia ma nie dominowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to się chyba troszkę mylisz. Ustawienia na mecie coś jednak pokazują - że Rossi sie kończy, a Stoner musi miec dużo talentu - na którym miejscu przyjechało następne ducati?, no?

technicznie trzeba przyznać że (po pierwszej rundzie) yamaha rządzi.....

 

Zobaczymy co będzie dalej...

 

Osobiscie bym tego nie powiedzial, w moim odczuciu Rossi nie ma konkurencyjnego motocykla i to wszystko. Pakiet Stoner / Ducati jest jak na razie poprostu bezkonkurencyjny. Jezeli Yamaha odrobi dobrze swoje zadania / prace domowe moze sie to zmienic, Technika Rossiego dalej nie ma sobie rownych - klasa w swojej klasie. Zgodze sie tez, ze Rossi jest juz " syty " i jezdzi juz troche ostrozniej niz kiedys - wypadki robia swoje.

 

A mlode wilki wyleczne i chyba o to chodzi.

 

:icon_twisted:

 

 

W produkcji pianin są dobrzy ale z moto cosik im nie wychodzi.

 

Pianin tez nie, bo sa lepsze, ale ich wzmacniacze sa calkiem przyzwoite :icon_rolleyes:

 

 

Jak ktos juz powiedzial na tym forum, tam gdzie Ducati zaczyna zyc (20 000 obr) to japonskie "maszyny" zaczynaja rzygac ryzem:)

 

Nie wiem ile kreci Duc ale z tego co mi sie wydaje to jest ciut inaczej. Tak apropo jezdziles moze Duc'kiem ?

 

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14:4=3.5/1

No to jak japonia ma nie dominowac

Ducati są na miejscach - 1, 11, 14, 15

Jakby były takie cudowne, to by nie było takiego rozstrzału... Dalej twierdzę że to kierowca stanowi a nie maszyna (w pewnych granicach... znaczy suzi i kawa będą zawsze tyły zamykać.....)

W superbikach ma Augusta wystartować. To będzie więcej włoszczyzny. Ale tam Ducati z kolei wprowadza nowy silnik i nie wiadomo jak to będzie jeździć.......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W superbikach ma Augusta wystartować. To będzie więcej włoszczyzny. Ale tam Ducati z kolei wprowadza nowy silnik i nie wiadomo jak to będzie jeździć.......

 

Osobiscie nie wroze MV jakiejkolwiek pszyszlosci. Owszem robia przepiekne motocykle i chyba na tym sie konczy. byloby niezle gdyby byly konkurencyjne wiecej " by sie dzialo ".

 

Czas pokaze w niedawnej przeszklsci M nie dalo rady.

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber- poniewaz niektore motocykle przerastaja swoimi wlasciwosciami- mozliwosci jadacego i stad te slabe wyniki innych jadacych na Ducati...

Jak widac bylo w czasie testow i w samym wyscigu Melandri jezdzi strasznie nierowno- najpierw v.max najwiekszy a potem zbyt wczesnie hamuje i stad nie moznosc zlapania wlasciwego dla Ducow rytmu...

ja akurat jezdze na Ducati , ale nie tylko- mam to "szczescie" testowania roznych motocykli i mam mozliwosc do wlasnych porownan roznych motocykli od enuro, czoppery, Harleye, po sportowe i powiem ze mi akurat Ducati pasuja, wszystko mam pod reka- jest jakby uszyty pode mnie, za to na innych motocyklach nie moge znalezc miejsca, lub jadac nie mam nad nimi npelnej kontroli... podobnie jest w wyscigach byc moze Melandriemu(krociak) nie pasuje juz sama pozycja na Ducati, no sam sposob oddawania mocy- stad nierowna jazda itp...

Pozdr. Janek Klekot 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie często mijam "Tor Poznań" i porównuję np z tym w Quatar'ze gdzie pierwszy raz w historii ścigano się przy sztucznym świetle to myślę że niezła "azja" jeszcze u nas. Ta śmierdząca giełda części, ten syf itd. Na dodatek jeszcze chcą go zamknąc. To tak na marginesie.

Sam wyścig ciekawy bo przynajmniej kurdupel Stoner nie był pierwszy od 1szego okrążenia tylko coś tam się działo przez kilka okrążeń. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...