Skocz do zawartości

Oleje, płyny...


Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...=92189&hl=dot+4

 

to dotyczy płynu hamulcowego

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...76&hl=jaki+olej

 

ten temat dotyczy oleji

 

 

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...yn+ch%B3odniczy

 

 

to dotyczy płynu chłodniczego

]znalezienie tego i odpisanie zajęło mi 3 minuty - opcja szukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn hamulcowy: DOT4

Plyn chlodzacy:Zielony,albo ewentualnie blekitny np.Petrygo(borygo nie jest zalecane do chlodnic aluminowych)

Olej:10W-40(polsyntetyk),albo 10W-50(syntetyk) API SJ(ewentualnie API SH,API SG) z JASO MA

a co do marki to kazdy inaczej to widzi,ja leje Castrola,albo Shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

'W instrukcji pisze, żeby używać płynu hamulcowego DOT4, ale nie pisze nic o tym czy może być syntetyczny.

Mam moto z 2006r jak myślicie czy mogę wlać syntetyk ?'

 

Z tego co mi wiadomo to plynow hamulcowych nie rozroznia sie na syntetyki, polsyntetyki i mineraly - cos pomieszales :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to plynow hamulcowych nie rozroznia sie na syntetyki, polsyntetyki i mineraly - cos pomieszales :D

Nic nie pomieszałem.

Kupowałem ostatnio do samochodu, syntetyk był 2 razy droższy

Edytowane przez elan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat walkowany dziesiatki razy.. jezeli masz napisane ze masz wlac DOT4 to po co chcesz kombinowac z syntetykiem?? Syntetyk ma oznaczenie DOT5 i w zadnym wypadku nie wolno go stosowac zamiennie z DOT4 czy DOT3.

Ehhh...

Pytałem o DOT4 syntetyczny, czytaj ze zrozumieniem.

Zachowujecie się jakby to była jakaś nowość, że płyny hamulcowe też są na bazie mineralnej jak i na syntetycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sory. Ale nie przesadzaj z tymi kosztami-wlasnie widzialem w ktoryms sklepie interntowym syntetyczny DOT 4 w cenie niecale 8 zl.. A do swojego motocykla wlejesz to co bedziesz uwazal za lepsze, bo jak moze zauwazyles w dyskusji o olejach ilu jest uzytkownikow tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to czy w ogóle mogę wlać syntetyka, producent moto nic o tym nie pisze.

 

Jeśli w serwisówce jest napisane że DOT4 to lej DOT4.

Jeśli na płynie jest napisane DOT4 to znaczy że jest to DOT4. Czy syntetyczny czy nie, to DOT4 oznacza że pasuje do twojego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...