Skocz do zawartości

koniec remontu ' KAŚKI"


Pavello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

wreszcie remont mojej " kataryny " zakonczony . To co chcialem zrobic zostalo zrobione tzn.

zregenerowany wał ( nie najlepiej ale to okazalo sie przy skladaniu , ze ma male bicie )zostawilem tak

i zobaczymy co bedzie , walek rzrzadu przeszlifowany + utwardzenie + nowa panewka

zawory od Paradowskicch + dotarcie gniazd , nowe tloki + pierscienie ( polonez 1,6) lozyska z luzem C 3

austriackie ,co moglem to poprawialem i ulepszalem ( dalem nowa pompe oleju od urala ), nowe sprzeglo ,

w skrzyni wymienione uszczelniacze i oringi (nowy zabierak itp.)

na razie zrobione 55 km. i jest ok. nic nie kapie , tloki nie "puchna" . Zrobie jeszcze 100 _ 150 km. i zmienie olej i wyreguluje zawory , gazniki, ew. zaplon .

jezeli jest coś co musze jeszcze zrobic to prosze o podpowiedzi bo jest to moj pierwszy generalny remont

i moglem o czyms zapomniec . Wazne ze sam przy wszystkim bylem i jak cos bedzie nie tak to moge miec tylko do siebie pretensje . To tyle pozdrawiam wszystkich i czekam na wasze uwagi ( wszelkie, te krytyczne rowniez ) Paweł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adamie

dzieki za szybką odpowiedź.

Nie dawałem ostrego ognia, narazie delikatnie ją docieram. Posłucham Twojej rady i wymienię olej na nowy po 100km.

Jeżeli masz jeszcze jakieś rady dla mnie to będę Ci bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, Paweł.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wal robilem w lomiankach u szymczakow ,ale mi skopali a ja nie wiedzialem wtedy na co zwrocic uwage przy odbiorze ( teraz juz wiem _ lepiej pozno niz wcale) wzieli kupe kasy a robota taka sobie . przygotuje drugi do regeneracji ale chyba nie w Lomiankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnego delikatnego docierania, rozgrzej silnik do temperatury pracy wolno jezdzac i ognia na dwojce i trojce tak do 80% obrotow, potem zejscie z obrotow i powtorka na wysokie obroty kilka razy w te i z powrotem, potem stop i chlodzenie silnika, a po pol godz znowu jazda w gore obrotow i w dol, ale dajac mu odpoczynki i starajac sie przed jazdami w gore obrotow miec silnik rozgrzany, potem na wysokich obrotach trzymac go krotka i zjazd w dol, zeby go z kolei nie przegrzac.

Docieranie to praca a nie zabawa.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow. To tak się dociera silniki? Czy dotyczy tylko rusków? Można tak zrobić np. z SHL czy WFM? :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!więc tak Pavello moim skromnym zdaniem jeżeli masz tłoki od poloneza to ja ze zbytnio docieraniem sie nie przejmował,(na 99,99%one nie mogą spuchnąć tak żeby je zatarło!!!!to nie produkcja "nowej"Rosji!!!!)robiłeś remont skrzyni?tam nie ma się co psuć,można remont zrobić na wymianie tylko łożysk i simmeringów i wystarczy(po zbadaniu oczywiśćie czy wszystkie zębatki są całe!)i najważniejsze;co z elektryką?pewnie masz prądnice?jeżeli tak to proponuje zaopatrzyć się w nowy wirnik prądnicy(nie jest drogi75zł.na allegro)a jak padnie prądnica to zapewniam Cię że za regeneracje zapłacisz ok 90-100zł.!no i ja bym zmienił regulator prądnicy na elektroniczny(mam taki w swoim zaprzęgu i jest super)to tyle moim zdaniem oczywiście! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się podzielisz wiedzą i zdradzisz od czego masz ten regler, i jeszcze jedno coraz więcej osób zaczyna narzekac na regeneracje wałów Panów z Łomianek z ul. Kwiatowej pewnie mają za dużo zleceń bo robią na odpiernicz się a to boli, zwłaszcza klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzieki za porady , rzeczywiscie w skrzyni wymienilem uszczelnienia ( tylko ) i zabierak walka.

pradnice mam 3 i na bierzaco robie im niezbedne poprawki . Mam regler staregotypu RR 302 . Powiedz jaki zalozyc elektronik to chetnie to zrobie . Mam instalacje 6v z (- ) na masie . teraz walcze z dyfrem , musze cos wykombinowac bo zabieraki ze sprzeglem gumowym cofaja sie na walku i trze mi o rame ze aż iskry ida . Jeszcze nie wiem jaki bedzie efekt tych poprawek ale mam nadzieje ze bedzie ok.

Pozdrawiam i czekam na namiary tego elektronicznego reglera . Paweł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzieki za porady , rzeczywiscie w skrzyni wymienilem uszczelnienia ( tylko ) i zabierak walka.

pradnice mam 3 i na bierzaco robie im niezbedne poprawki . Mam regler staregotypu RR 302 . Powiedz jaki zalozyc elektronik to chetnie to zrobie . Mam instalacje 6v z (- ) na masie . teraz walcze z dyfrem , musze cos wykombinowac bo zabieraki ze sprzeglem gumowym cofaja sie na walku i trze mi o rame ze aż iskry ida . Jeszcze nie wiem jaki bedzie efekt tych poprawek ale mam nadzieje ze bedzie ok.

Pozdrawiam i czekam na namiary tego elektronicznego reglera . Paweł :crossy:

Że "cafa się do tyłu"^^? Na wałku powinny być pierścienie ograniczające .

Elektronikę kupisz w w sklepie z rzeczami do cezetki czy emzetki , albo zlecisz albo na allegro jeden ma z minusem , drugi gość z plusem na masę jak nie to mówił że robi też z minusem . Najdroższa opcja to zamówić do wykonania pod siebie w jakiś gazecie ze starzyzną sie ogłasza . Tak więc do wyboru do koloru . Byleś z nadmiaru przy mechanicznym nie został :banghead:

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma cyklo z warszawy:

http://www.cyklo.acn.waw.pl/Oldtimer/oldindex.htm

Cena za robocizne 80zł.

Regler wstawiają w puche:

http://www.k-750.yoyo.pl/IMGP5320.JPG

Polecam

 

Co do panów z Łomianek to już tracą klientów, jak zobaczyłem ich robote u znajomego to wał poszedł jeszcze raz do roboty tylko że u fachowca , z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że tak póżno odp.ale mam utrudniony dostęp do komopa!ten regulator kupiłem od Jawy 350 za 28zł!(komputr mi się zepsoł a tam miałem wszystkie adresy sklepów itp.gdzie zamawiałem:(ale ta firma jest z opola,jak odnajde pozostałości z paczki to napisze jaka)na allegro jest też gośćiu co robi elektroniczne za 50złotaczy czy coś takiego..elektryka to podstawa!

Mażą mi się jeszcze żarówki typu LED do zaprzęgu celem oszczędzenia prądnicy ale na 6Volt nigdzie nie robią-tylko niemcy mają za eurasy:(ale o tym już pisałem w innym temacie!moge powiedzieć tyle że jakbym miał te Ledy to zapłon elektroniczny wtedy zakładam i bujam się dnie i nocy!!hehehe

a może ktoś się spotkał z takimi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...