Skocz do zawartości

Zakup kasku online...


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że z zasady to zły pomysł by kupować kask bez uprzedniego przymierzenia ale w okolicy nie za bardzo mam jak to zrobić, są jakieś sposoby by uniknąć wpadki czy lepiej sobie odpuścić zupełnie kupowanie kasku online? No i drugie pytanie, czy to będzie dobry wybór dla zupełnego nowicjusza? -> http://42.pl/u/yYS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z zasady to zły pomysł by kupować kask bez uprzedniego przymierzenia ale w okolicy nie za bardzo mam jak to zrobić, są jakieś sposoby by uniknąć wpadki czy lepiej sobie odpuścić zupełnie kupowanie kasku online? No i drugie pytanie, czy to będzie dobry wybór dla zupełnego nowicjusza? -> http://42.pl/u/yYS

 

 

 

No wiesz , ja wszystko kupuje przez neta i nigdy sie nie zawiodłem :P A już długo robie tak zakupy ;p wszystkie części i ubiór kupuje przez neta :cool: Więc polecam ale patrz na komentarze kolesia np. z allego bo niektóży robią cie w konia .. możesz też wejść na strone producenta i tam kupić , wtedy masz 100 % pewność że dostaniesz to czego chcesz .. a co do kasku to bierz śmiało tylko weź kask z luzem na głowie ok 2/4 cmm w zależności ile masz lat ... bo gąbka musi sie dopasować do kszałtu głowy ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać dokładnie taki jak wskazuje obwód łba czy dodać coś rezerwy jak ktoś w wątku wspomniał? Bo różnice w rozmiarach są na prawdę niewielkie (1-2cm i już jest inny rozmiar). Wolę kupić raz a porządnie niż 10x gówno... Że się zapożyczę to inna kwestia :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać dokładnie taki jak wskazuje obwód łba czy dodać coś rezerwy jak ktoś w wątku wspomniał? Bo różnice w rozmiarach są na prawdę niewielkie (1-2cm i już jest inny rozmiar). Wolę kupić raz a porządnie niż 10x gówno... Że się zapożyczę to inna kwestia :wink:

Przeważnie można wymienić na większy/mniejszy:)

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask nie może być za mały ani za duży, po prostu ma dolegać. Wkład jest termo aktywny, pod wpływem nacisku i temp dopasuje się do kształtu głowy. Zmierz obwód głowy i napisz do sprzedające on Ci dopasuje rozmiar i spytaj czy ewentualnie byłaby możliwość wymiany.

 

Nie lepiej dołożyć 200zł i mieć steal'a ? Najlepszy kask na rynku który waży 900g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakiej marki kask chcesz kupic. Z regoly na aukcjach na allegro masz podane rozmary S,M,L,XL i odpowiadajace tym rozmiarom obwody glowy w cm. Bierz dokladnie taki rozmiar jaki masz obwod glowy i napewno bedzie na Ciebie dobrze pasowal. Jesli nie to zawsze mozna wymienic. Smialo mozesz kask przez internet zamawiac, inaczej jest z butami. Przed zakupem proponuje zmierzyc ten sam model w jakims sklepie bo producenci czesto lubia zawyzac rozmiary

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupilem na allegro kask Lazer X5... Rozmiar wybralem wg. tabelki, 60cm czyli rozmiar L. A jednak kask jest na mnie zamaly :| Naszczescie sprzedawca powiedzial, ze nie ma problemow z wymiana i mam nadzieje, ze rozmiar XL bedzie juz dobry :icon_mrgreen:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z zasady to zły pomysł by kupować kask bez uprzedniego przymierzenia ale w okolicy nie za bardzo mam jak to zrobić, są jakieś sposoby by uniknąć wpadki czy lepiej sobie odpuścić zupełnie kupowanie kasku online? No i drugie pytanie, czy to będzie dobry wybór dla zupełnego nowicjusza? -> http://42.pl/u/yYS

 

Często istnieje możliwość wymiany a przy tej cenie myślę że takowa powinna być, ugadaj się ze sprzedawcą to jak coś to wymienisz. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przymierzalem Nolana N62, zawsze nosilem rozmiar XL, dzis zalozylem go jak garnek na glowe, wzialem L i wszedl juz ciasniej ale latal w okolicach podbrodka, w koncu wybralem M i to bylo to.

 

Od jakiegos czasu ubran motocyklowych nie kupuje przez net dopuki nie przymierze ich gdzies w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No więc przy takiej cenie trzeba sprawdzić przeszłość sprzedawcy

 

Musisz wybrać dobry rozmiar no i najlepiej jakby Ci wysyłał kask za pobraniem ( płacisz na poczcie jak paczka dojdzie ) - czasami sprzedawca nie chce się na to zgodzić i woli za wpłatą na konto - trzeba negocjować .

 

Lepiej dołożyć te 15 zł niż mieć coś koło 800 zł w plecy :icon_evil: :wink:

 

pozdro :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie co do kupna kasków online jest takie "Stanowcze NIE"

Kask bierzesz zakładasz na głowe i nie sam tylko inna osoba trzyma Ci kask a Ty kręcisz głową jak będziesz miał luzy, takiego kasku nie bierz, a co do ceny to juz nie mówie, głowe sie ma jedną i g..na nie ma co brac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Kupiłem kask na 4bikes.pl ale wcześniej przymierzyłem dokładnie ten sam model i wybrałem rozmiar. Zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim tańsze ceny w sklepach internetowych + możliwość negocjacji cen (w moim przypadku wkleiłem linka z innego sklepu online, gdzie kask był oferowany po niższej cenie i spytałem czy obniżą.. obniżyli bez problemu).

 

Druga sprawa, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę zakładając, że jednak nie ma możliwości wcześniejszego przymierzenia kasku, to możliwość wymiany rozmiaru (z tym praktycznie nigdy nie ma problemu ale lepiej się upewnić, czy mają inne rozmiary na stanie lub mogą ściągnąć). Poza tym zgodnie z jakąś tam ustawą każde coś zakupione online możesz zwrócić bez przyczyny w ciągu 10dni.. taka notka musi się znaleźć w regulaminie każdego sklepu.. jednak część się wycwaniła i np. zastrzega sobie, że w przypadku takiego zwrotu odda kwotę zakupu pomniejszoną np o 20% (przykładowo tytułem kosztów magazynowych) - czytaj, takich sklepów lepiej unikać.

 

Pozdrawiam,

herber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zgodnie z jakąś tam ustawą każde coś zakupione online możesz zwrócić bez przyczyny w ciągu 10dni.. taka notka musi się znaleźć w regulaminie każdego sklepu.. jednak część się wycwaniła i np. zastrzega sobie, że w przypadku takiego zwrotu odda kwotę zakupu pomniejszoną np o 20% (przykładowo tytułem kosztów magazynowych) - czytaj, takich sklepów lepiej unikać.

 

Nie mają prawa, przy zwrocie bez podania przyczyny ponosisz tylko koszta przesyłki. Trafił mi się na allegro jeden sprzedający który mi oddał kwotę pomniejszoną o 10%, po kilku ostrych mailach stwierdził że mam rację i oddał resztę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...