Skocz do zawartości

JAK PRZYWRÓCIĆ DO ŻYCIA MOJĄ ZZR 1100???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem ZZR 1100 z 90r. i szczerze powiem ze nie pojeździłem sobie nim za dużo (niestety z mojej winy).

Gdy go kupiłem to po dwóch dniach urwałem 3 korbowód. Nie sądziłem ze az tyle będzie brała oleju i tak jak w piątek miałem max to w poniedziałek juz go nie było i ... masakra.

Później miałem rok przerwy i kupiłem cały silnik za 2200zł w Bydgoszcy.

Wymieniłem go i po jakiś dwóch tygodniach pocinałem dość ostro z Poznania i pękł mi wąż od płynu chłodzenia.

Niestety nie zauważyłem tego na wskaźniku i gdy sie zatrzymałem przed domem to olej miałem ugotowany.

Po dwóch dniach zaczeło coś stukać w silniku i za pomocą lawety odstawiłem ZZR do garażu. Za karę stała na dworze pod plandeką i ta mineły kolejne DWA LATA!!!!

W ostatni poniedziałek (po dwóch latach), gdy mineła mi już złość rozebrałem silnik. Wał wygląda ok, ale zaczeły się zacierać dwie panewki na 1 i 4 korbowodzie.

PYTANIE DO WAS: Jak najlepiej przeprowadzić remont?

 

1) Czy zamówić nominalne panewki w serwisie kawasaki (występują w trzech kolorach i nie mam pojęcia jaki mam kolor). Zamówię najgrubsze i dam je razem z wałem do dopasowania do jakiejś dobrej szlifierni.

 

2)Dać panewki w całości do dorobienia bez zamawiania w serwisie?

 

Znalazłem w internecie chyba dość dobrą firmę która to robi w poznaniu link - LINK

Wiem że temat juz się przewijał ale proszę bardzo o porady. CO MAM ZROBIĆ??

Zakup kolejnego silnika nie wchodzi w grę - koszta

Zakup innego wału z panewkami - nie wchodzi w grę - ze duże ryzyko nadziania się na takie same gówno co mam

Sprawa dość pilna. Ile pojeżdżę po takim remoncie???

 

Krzysztof tel. 660-519-388 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie przebiegi miały te silniki? Podziel to sobie conajmniej przez dwa i będziesz wiedział jaki przebieg możesz maksymalnie uzyskać po naprawie. Swoją drogą, to skoro masz taki zapał do wkręcania to jakikolwiek remont nie wiem czy ma sens, bo z każdym kolejnym może być podobnie.Ja bym pozbył się tego zygzaka w takim stanie i to czym prędzej. Kumpel ma na sprzedaż GIXERA 750 z 95 roku za 6500, to urządzenie możesz śmiało pałować jak masz taki zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie palowanie... za pierwszym razem niedopatzene stanu oleju a za drugim waz... i jezeli chce ktos cos palowac to niech sie cofnie do ZOMO bo motocykle maja inne przeznaczenie, ja tez czasami na gume pociagne ale licze sie z tym ze skracam zywotnosc maszyny i jesli ktos permanentnie piluje maszyne to powyzej roku badz dwoch lat nie posmiga i nie dasz gwarancji Ventura ze suzuki to wytrzyma bo na katowanie motocykla nie ma reguly...roznie to bywa...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos permanentnie piluje maszyne to powyzej roku badz dwoch lat nie posmiga i nie dasz gwarancji Ventura ze suzuki to wytrzyma bo na katowanie motocykla nie ma reguly...roznie to bywa...

pozdrawiam

 

 

no chyba że to honda to wytrzyma :icon_mrgreen: :biggrin: :biggrin:

 

 

ale tak w temacie - dużo lepiej kupić silnik bo dorabianie panewek w Japończyku to strata czasu i pieniędzy a te silniki które masz sprzedaj na części na allegro to zwróci ci sie prawie cały koszt zakupu "nowego" silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i zasadnicze pytanie to czy czopy walu z przycierajacymi sie panewkami maja jakies rysy, czy nie.

I czy wymiar tych czopow jest dalej nominalny.

Jezeli tak jest i jezeli nie ma rys to jest mozliwosc naprawy walu przez zalozenie oryginalnych panewek o wymiarze nominalnym z ciasniejsza grupa selekcyjna, jezeli czopy nie trzymaja wymiaru albo sa porysowane to trzeba sprawdzic czy czasem Kawa nie ma nadwymiarowych panewek i jesli nie ma to sorry Winnetou...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" no chyba że to honda to wytrzyma :) :buttrock: :buttrock: "

 

 

W rzeczy samej :flesje: :)

 

To nie palowanie... za pierwszym razem niedopatzene stanu oleju a za drugim waz... i jezeli chce ktos cos palowac to niech sie cofnie do ZOMO bo motocykle maja inne przeznaczenie, ja tez czasami na gume pociagne ale licze sie z tym ze skracam zywotnosc maszyny i jesli ktos permanentnie piluje maszyne to powyzej roku badz dwoch lat nie posmiga i nie dasz gwarancji Ventura ze suzuki to wytrzyma bo na katowanie motocykla nie ma reguly...roznie to bywa...

pozdrawiam

 

To już nie chodzi o pałowanie 24 na dobe. Kwestia jest nawet w kręceniu silnika powyżej 10000 przy rozpędzaniu. I nikt mi nie powie że japoniec po regeneracji będzie to znosił jak chleb powszedni. Ja osobiście bałbym się że korbowód wyjdzie mi bokiem po takiej naprawie,zwłaszcza w takim potworze jak 1100. A to czy suzuki to wytrzma czy honda to lepiej nie zaczynać, bo zaraz zieloni się odezwą :biggrin: i znowu będzie dym :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jop stare kawy mialy to do do siebie , ze lubia mielic panewki :icon_mrgreen: , ale spoko w nowszych juz nie ma tego klopotu :rolleyes:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi.

Silnik mam rozebrany na najmniejsze kawałeczki. Czyszczę i przeglądam.

Wał dałem do gościa z Gostynia. Podobno dobry i rzekomo usprawnił już sporo zzr które jężdżą niby do dziś.

Ma mi dorobić panewki. Z larsona jadą uszczelniacze zaworowe. Za kilka tygodni okaże się czy i w tym sezonie pojeżdzę tylko kilka dni... :icon_mrgreen:

 

Może go sprzedam za nieduże pieniądze i pomyśle nad czymś nowszym

Kumpel ma na sprzedaż GSXR1000 z 2002roku.. tylko z kąd na to kasiora..

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi pomysł, dorabiane panewki. Za dużo w tej wypowiedzi "podobno". No ale - podcieranie tyłka szkłem to sprawa indywidualna

no chyba że ktoś lubi osstre pieszczoty :) :P

a tak w temacie: Adam M. dobrze radzi, najpierw zorientuj się czy oryginalne panewki dostaniesz bo nie ma co się łudzić że ktoś w Polsce dorobi panewki lepiej niż fabryka :biggrin:

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...