Skocz do zawartości

Foam Pit


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Czy znacie moze kogoś z południa, kto jest w posiadaniu foam pitu ? Generalnie chodzi o spory kontener z gąbkami/piankami który zawsze gwarantuje miękkie lądowanie. Coraz czesciej mam ochote "zobaczyc jak to jest", jak mozna sobie robic w powietrzu fikołki. Nie mówie oczywiście o jakims twardym treningu, i nie mowcie ze naoglądałem się za duzo TP, ale po prostu korci mnie zeby posmakowac bezpiecznych lotów z motocyklem w różnych pozycjach :) Po prostu tak dla zabawy, w formie rekreacji. Domyślam się, że moze byc ciężko, bo pewnie są góra ze 2 takie miejsca w polsce ale zawsze warto zapytac :smile: Daje sobie głowę uciąc ze napewno większośc z was chciałaby choc kilka razy skoczyc z rampy w gąbeczki :) Czy wiadomo Wam coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE sa to bezpieczne loty z motocyklem, konsekwencje nie udanego triku sa mniejsze niz na ziemi. Gdy spadasz obok motocykla ale nie wystrczajaco daleko lub spadasz na motocykl nie siedzac na nim moze sobie zrobic duza krzywde. Glowa w kierownice, udem w podnozek mozna by dlugo wymieniac. Mysle ze jezeli nie masz jaj zeby nauczyc sie podstawowych trikow w locie to basen nie jest jeszcze dla ciebie. Poczytaj wypowiedzi Greg'a z forum motox.com.pl tam jest caly temat o basenie.

Edytowane przez Tomski_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no rozumiem i wiem jakie mogą byc konsekwencje, próżno tak na sucho wymieniac. A powiedz mi próbowałeś kiedyś? Żeby wiedziec jak to jest uważam ze trzeba najpierw czegoś spróbowac dlatego pytam czy ma ktoś dostep do takiego basenu. Domyslam sie ze moglbym skonczyc zabawe po kilku skokach, bo albo cos poszloby nie tak, albo poprostu znudzilbym sie. I nie mowie o probowaniu wykrecenia backflipa czy czegos w tym rodzaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie bym skoczył sobie do baseniku gdyż mimo że samo latanie mam opanowane na tip top to nie mam odwagi zrobić whipa bo skończyło by się na baarrrdzooo twardo :icon_biggrin: - prawdopodobnie.

 

 

Śmiem twierdzić, że nie masz opanowanych skoków tip top. Bo np. tłumienie skoku jest naprawdę trudne i nie każdy zawodnik rangi MP to potrafi zrobić perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że nie masz opanowanych skoków tip top. Bo np. tłumienie skoku jest naprawdę trudne i nie każdy zawodnik rangi MP to potrafi zrobić perfekcyjnie.

A wiesz gdzie można znaleść coś do poczytania o technice skakania??? Coś np. o tym tłumieniu itd. Bo kiedyś cos szukałem w necie ale nic powarznego nie znalazłem.

ps. Może coś wyczytam pomocnego. :icon_razz:

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że nie masz opanowanych skoków tip top. Bo np. tłumienie skoku jest naprawdę trudne i nie każdy zawodnik rangi MP to potrafi zrobić perfekcyjnie.

 

 

No wiesz Pastrana to ja nie jestem ale żadnej hopy się nie boje i na max pycie wpadam, czasem przeskakując całą i lądując za :crossy: Co do tłumienia to niewiem o co dokładnie chodzi ale jeśli to jest odpowiednie z amortyzowanie lądowania nogami to ostatnio samo z siebie mi to przyszło. Podczas testowania naszej nowej trumny 2 razy przeleciałem poza hope i obyło sie bez wstząsu mózgu także chyba jest ok :).

 

Gdybym taki basen miał to napewno pierwsze co to chciał bym poćwiczyć whip , potem nac nac , can can i chyba lazy boya bo tak na żywca na hopie to się boje machnąć motorem nie mając pojęcia jak to się robi i jak z tego wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz gdzie można znaleść coś do poczytania o technice skakania??? Coś np. o tym tłumieniu itd. Bo kiedyś cos szukałem w necie ale nic powarznego nie znalazłem.

ps. Może coś wyczytam pomocnego. :clap:

 

 

tu coś jest:

 

http://www.motox.com.pl/index.php?option=c...d=576&Itemid=75

 

http://www.motox.com.pl/index.php?option=c...d=754&Itemid=75

 

 

No wiesz Pastrana to ja nie jestem ale żadnej hopy się nie boje i na max pycie wpadam, czasem przeskakując całą i lądując za Co do tłumienia to niewiem o co dokładnie chodzi ale jeśli to jest odpowiednie z amortyzowanie lądowania nogami to ostatnio samo z siebie mi to przyszło. Podczas testowania naszej nowej trumny 2 razy przeleciałem poza hope i obyło sie bez wstząsu mózgu także chyba jest ok .

 

Tłumienie skoku polega wielkim skrócie na tym, żeby lecieć jak najniżej. Ale to nie o tym temat. A na ilu torach już byłeś, że żadnej się nie boisz ?

 

Gdybym taki basen miał to napewno pierwsze co to chciał bym poćwiczyć whip , potem nac nac , can can i chyba lazy boya bo tak na żywca na hopie to się boje machnąć motorem nie mając pojęcia jak to się robi i jak z tego wyjść.

 

Myślę ze jakbyś skakał do gąbek to i tak byś tym motorem nie machnął. To nie jest bmx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...