Skocz do zawartości

Macna, opinie nt ubiorów motocyklowych firmy


Rekomendowane odpowiedzi

mnie interesuje konkretny model RAPID. szkoda ze nie doczytałes

doczytałem doskonale. Piórko odpowiedziała Ci ogólnie o marce, nie o konkretnej kurtce. Ty nie protestowałeś wtedy, zapytałeś czy nikt więcej się nie wypowie, wywnioskowałem więc, że również opinie o marce Cię interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mozliwe ze moja opinia sie jeszcze przyda.

 

Posiadam kurtke Macna Seeker, ktore jest jakby poprzednim modelem wzgledem Rapid.

 

Moja jest jakby mniej sportowa wzglem tej oraz posiada wypinany panel przedni.

 

Jakos wykonania stoi na przyzwoitym poziomie, chociaz niektore nitki potrafia wychodzic :/

 

Sama skora prezentuje sie bardzo dobrze i nie wyglada jak jakies odpady najnizszej jakosci.

Kurtka dobrze lezy i posiada wstawki tekstylne przez co nie czuje sie w niej jak w stalowej zbroji :P

 

Nie wiem gdzie jest wykonana bo na metce nie ma info o kraju wykonania

(co w przypadku tekstyli tej firmy jest napisane, ze made in china).

 

Oryginalnej ceny +/- 1000 PLN to nie jest warta, ale w obecnych cenach promocyjnych kolo 700 zeta mysle ze warto kupic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spodnie kolejny raz w reklamacji. O efektach poinformuje. Zdam też relacje fotograficzną z jakości ubrań Macny i jakości "napraw" dystrybutora Inter Cars / Inter Motors.

 

Miałem kiedyś "niskiej półki" kurtkę Modeki, służyła mi wiele lat i nie miałem do nie żadnych zastrzeżeń. Do kompletu miałem tanie spodnie z katalogu Louisa i też nic się z nimi nie działo. Ale przyszedł czas na zmiany. Kupiłem komplet Macna kurtka Traveller i spodnie Ranger. Nie wiem jak było z Modeką, ale Macna to chiński wyrób. Na pierwszy rzut oka wszystko porządnie i pomysłowo wykonane (ale nie idealnie). Mnóstwo zameczków i rzepów łączących warstwy ubrań. Kurtka z wypinaną w tradycyjny sposób podpinką i membraną. Spodnie też z wypinanymi wnętrznościami, ale z pomiędzy zewnętrznego materiału a wewnętrznej wyściółki (4 warstwy z czego wyjąć można 2 wewnętrzne). Niestety bardzo komplikuje to procedurę wyjmowania i wkładania podpinki/membrany. Niestety z trwałością jest już gorzej. W czasie półrocznej eksploatacji spodnie reklamowałem raz, a wkrótce będę reklamował drugi. Za pierwszym razem od paska regulującego obwód w pasie odkleił się rzep (został w ramach gwarancji przyszyty!!!,) a teraz w kroku pod rozporkiem pojawiła się dziurka na szwie (na skutek złego zszycia a nie rozerwania). Wadą kurtki jest mechacenie materiału zewnętrznego w miejscach styku z rzepami regulującymi obwód rękawów, strzępienie wyszywanych napisów i wyłażące końcówki nici ze szwów zewnętrznych.

 

Podsumowując, nie kupiłbym więcej ubrania tej firmy. Pomysł zachodni, wykonanie niestety azjatyckie.

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relakzstyle, ja kupiłem kilka dni temu właśnie taki komplet. za przemówiła jakość skóry, która w porównaniu do probikera jest mniej twarda. też myślałem o tschulu, ale muszę mieć różny rozmiar spodni i kurtki, a kombinezony tschula czy probikera, nawet jesli dwuczęściowe, są niedekompletowalne np w przypadku probikera spodnie 54 mają dłuższy zamek niż kurtka 52. w tej klasie cenowej została więc macna i adrenaline :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich!!!

Potrzebna pomoc w sprawie kupna kurtki , co do wyboru modelu czy marki i parametrów wszystko wiadomo.

Ale co zapytam sklep salon itd. Sciemniają nie ma na stanie są tylko L trzeba sprowadzić itp. (czekać)

Mają obawy że zostaną z towarem najlepiej jak bym dał kase z góry to wtedy zaczną działać co gorsze ne są wstanie określić

terminu realizacji (Czekaj tatka latka) i mam problemik .

Może ktoś ma kontakty z zagranicy sklep ,salon czy dystrybutor w INTER MOTORS byłem wszystkich salonów nie sprawdzałem

może jest jakiś solidny na terenie RP?

Sedno potrzebny żetelny,sprawdzony sprzedawca u którego by można zamówć dany towar .

Kurtka tekstylna Macna Go Czarno /Czerwona 2XXL ub 3XL.

Pozdrawiam jestem pełen optymizmu.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię, ponieważ czekałem na jazdę w deszczu celem oceny jesiennego zakupu. Wczoraj przejechałem 100 km w deszczu i kolejne 250 km na "sucho". Kurtka MACNA GEO dała radę, nic nie przemokło, chociaż spodem rękawa woda wciekała do rękawicy (Probiker), która zresztą była już całkowicie przemoczona :( Spodnie MACNA ORBIT przemokły na tyłku :( tylko jeszcze nie jestem pewien, czy nie było to spowodowane dotykającymi wciąż do nich pakunkami na siedzeniu pasażera, a może po prostu to był pot :/ Jeszcze sprawdzę zanim zacznę szukać kolejnych. Spodnie mają jeszcze tę wadę, że ślizgają się po obiciu kanapy i jest to bardzo denerwujące. Poprzednio jeździłem w tekstylno - skórzanych OZONE-ach i skóra na zadku trzymała się jak przyklejona, a tutaj byle hamowanie i już się człowiek przesuwa do przodu :(

Dodam jeszcze słówko o butach Probiker Traveller - ... na sucho są OK. Ale w deszczu okazało się, że nogawki spodni kończą się na zgięciu wykonanym z materiału i ... po 30 km poczułem wodę, po 100 km wykręcałem skarpety na CPN-ie :banghead: Nie wiem poco ten pic z uszczelnianiem zamka warstwą podgumowaną pod spodem, skoro woda wpływa z przodu buta, a prze zamek ma naprawdę niewielką szansę się dostać.

9794.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżdzę drugi sezon w ciuchach Macny (kurtka: Macna GEO, spodnie: Macna Nomade) i u mnie to wygląda tak:
- ogólnie spoko, jestem zadowolony, wszystkie szwy, suwaki bez zastrzeżeń.
- w modelu GEO świetnie spisuje się odpinany kołnierz wraz z przednią cześćią kurtki, w połączeniu z wentylacją na rękawach - latem naprawdę daje radę.
- spodnie na lato odradzam, za gorąco, brak wentylacji. Na obecną aurę są doskonałe.
- nieprzemakalność spodni bez zastrzeżeń, to samo dotyczy kurtki po wpięciu membrany - jeździłem w dużym deszczu i było sucho. Oczywiście bez membrany kurtka przecieka - ale tylko w miejscu wentylacji na rękawach.
- zapinając spodnie na nogawkach trzeba uważać na nadmiar materiału, czasem może się "wciąć" w suwak i trzeba się męczyć. Mała rzecz ale na początku denerwująca.
- elementy odblaskowe na rękawach są naklejkami (!). Obecnie się jeszcze trzymają, ale to raczej kwestia czasu, bo już są trochę "pomarszczone". Natomiast elementy wszyte na barkach oraz na biodrach - bez zastrzeżeń.

Ogólnie polecam te ciuchy, kurteczka naprawdę uniwersalna (przejeździłem w niej poprzedni sezon do późnej jesieni i obecny: wiosna, lato, jesień). Spodnie, jak już wspomniałem, na lato zdecydowanie za ciepłe. Ciuchy dobrze przylegają do ciała i są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w ciuchach MACNA 6000 km i jak kolega wyżej kurtkę Macna GEO mogę tylko chwalić, zawsze sucho, zawsze czysto, zawsze pewnie :) Niestety spodnie Macna ORBIT są PRZEMAKALNE :( przemakają głównie w kroku tam gdzie spływa woda z siedzenia i z kurtki, dość szybko czuć wilgoć. Rękawice MACNA LAVA też szału nie robią, mocny deszcz i są pełne wody, a schną strasznie długo.

PS. Co do kurtki to też przypomniałem sobie pewien mankament, przy intensywnym deszczu woda spływająca spodem rękawa wpływa do rękawicy pomimo mocnego ściągnięcia ściągaczami.

9794.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...