Skocz do zawartości

Macna, opinie nt ubiorów motocyklowych firmy


Rekomendowane odpowiedzi

tak na szybko: ostatnio jechałem - wprawdzie skuterem - przy ciut ponad 0 i było znośnie. pod spodem miałem podkoszulek i koszulę. a jeszcze nie zdążyłem zapiąć podpinki... sądzę, że z podpinką na moto do 0 da się spokojnie zejść bez dodatkowych ciuchów

natomiast praktycznie całe lato przejeździłem bez membrany. po zapięciu wentylacji można jechać tak do nieco ponad 10stC bez obawy o zmarznięcie, tylko w podkoszulku pod spodem

 

test się właśnie pisze, więc zapraszam na motogen po resztę wieści

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka metodę że przymierzałem ciuchy przed zakupem w gorące dni i w spodniach macny gotowałem się (oczywiście z wypiętą membraną). Spodnie odwróciłem na drugą stronę i były zbyt duże powierzchnie materiału podgumowane, dla mnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą metodą gorąco będzie nawet w meshu :biggrin: jeśli temperatura jest taka, że człowiek się poci w samym bawełnianym podkoszulku, to czego można oczekiwać w pełnym stroju..? a ciuchy motocyklowe muszą być jeszcze przynajmniej nieprzewiewne, bo inaczej ich stosowanie miałoby fatalne skutki dla stawów kolanowych i biodrowych

przymierzanie w tym stylu miałoby sens w przypadku możliwości sprawdzenia na motocyklu (albo przed wiatrakiem, jak w louisie w berlinie :icon_mrgreen: ). w innych trzeba pamiętać o specyficznych warunkach jazdy motocyklem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi czy jest gorąco czy nie, tylko czy płynie po nabiale czy nie. Posiadam oryginalne hiper ultra goretexy i zawsze do nich porównuję. Najlepsza metoda założyć jedne i drugie w tych samych warunkach. Ja szukałem ponad pół roku i byłem jednym z najgorszych klientów i teraz udaję mądrego, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem powyżej mam Macnę Observera i spodnie: Modeka Jarra II czy jakoś tak. Po sezonie użytkowania kurtki powiem, że wypinanie podpinki ocieplającej czy podpinki + membrany zajmuje strasznie duuużo czasu. Latem powyżej 25 C nie jeździłem w tej kurtce - po mieście raczej się nie da, nawet po wypięciu wszystkiego. W niższych temperaturach oceniam, że nieźle sobie radzi, wpiąłem już ocieplenie ale jeżdżę w samym tiszercie. W ostatnie ciepłe dni jest ciężko, ale nie chciało mi się już wypinać tego ocieplenia - to świadczy o trudności tej operacji. Oczywiście jeśli jadę za miasto wieczorem i przejeżdżam 20-30 km, to muszę już wrzucić pod kurtkę coś więcej, niż tiszert. Kilka razy zdarzyło mi się jechać w deszczu, nawet w ulewie (jeżdżę codziennie o mżawkach czy siąpieniu nie piszę), ale były to jazdy po mieście- więc max 30 minut i bez większych prędkości. Kurtka nie przemokła ani ciut ciut.

 

Co do spodni: nawet w temperaturach rzędu 15 C nie da się wyrobić z membraną podczas jazd miejskich. Jeśli jeszcze słoneczko zaświeci to już jest pełna sauna. Na szczęście membranę można wypiąć. Po wpięciu membrany + ocieplenia, zapięciu zamków wentylacyjnych - nie zmarzłem ani razu- choć jeździłem non stop od XII 2007 (chyba), poza kilkoma dniami, gdy spadł śnieg. Fakt, że zimy nie było choć temperatury -10 się zdarzały (a w nocy i zimniej) , jeździłem nie tylko w mieście, poza miastem 25minut ciągłej jazdy 100-120 km/h nie stanowiło problemu - marzła mi raczej góra - pod kurtkę wciskałem wtedy długi podkoszulek bluzę i polarka (prócz membrany i ocieplenia kurtki oczywiście) i było ok.

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Chciałem odświeżyć temat, bo przed świętami miałem okazje obejrzeć i przymierzyć kurtkę Macna Seeker i spodnie Macna Guide, ciuchy są skórzane i wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie (może dlatego że teraz użytkuje Ret Bika). Tak więc jeśli ktoś miał do czynienia z tym ubrankiem to był bym bardzo wdzięczny za jakieś opinie, ewentualnie jakieś propozycje konkurencji w cenie do ok. 2200zl.

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

 

Przymierzam sie do kupna nowego kompletu.

 

Kryterium wyboru to przede wszystkim uniwesalnosc czyli:

 

- 3 warstwowa (wypinana membrana i podpinka zarowno spodnie jak i kurtka)

- duzy zakres "pogodowy" czyli aby dawala rade ok -5 stopni (zeby bylo cieplo) do okolo 15 - 18 (aby sie juz nie gotowac). Na lato i wyzsze temp mam juz jeansy motocyklowe i kurtke mesh.

- Komplet tego samego producenta aby bez problemow mozna bylo polaczyc kurtke ze spodniami

- raczej skorzane (chociaz sie nie upieram)

- przyzwoita jakosc wykonania aby po sezonie nie wygladalo to jak szmata.

- cena do 2000 - max 2200 PLN

 

Poki co padlo na:

- kurtka Macna Seeker http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=3639

- spodnie Macna Guide http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=3607

 

Co sadzicie o powyzszym komplecie?

 

Jakie sa opinie o firmie Macna?

 

Jakie inne zestawy polecacie spelniajace powyzsze kryteria?

 

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- duzy zakres "pogodowy" czyli aby dawala rade ok -5 stopni (zeby bylo cieplo) do okolo 15 - 18 (aby sie juz nie gotowac). Na lato i wyzsze temp mam juz jeansy motocyklowe i kurtke mesh.

 

 

 

Tutaj bym się kłócił że komplet wybrane przez Ciebie się nada.... ciepło w skórze przy -5? Przy takich temperaturach na motocyklu to bmw rallye pro i inne wysiadają przy 120km/h.... a co dopiero skóra mało znanej firmy bez podpinek?

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam.

 

Bardzo ciezko znalezc opinie o tym modelu kurtki i spodni. Idzie zima co za tym nizsze ceny. Podoba mi sie ten kombi ale nie wiem jak wyglada w praktyce. Moze ktos cos wie, uzywa. Pozdr

 

Link SPODNIE http://allegro.pl/spodnie-macna-rapid-skorzane-kolor-czarny-roz-52-i1872956647.html

Link Kurtka http://allegro.pl/kurtka-macna-rapid-skorzana-kolor-czarny-r-50-54-i1863719128.html

 

dodam ze mam blisko do intermotors, gdzie maja ta odziez. Tylko jak wyglada w praktyce jego uzytkownanie, potrzebuje opinii by sie zdecydować. Chce cos lepszego od tschula ale tez nie przesadzic z kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tę firmę z ubrań tekstylnych i tu raczej pozytywy - bardzo dobre wykonanie, faktycznie ciepłe i dość dobrze chroniące przed deszczem. Jeździłam kiedyś w kurtce i spodniach tej marki. Jeśli skóry zrobili tak, jak teksy - to raczej ok. I widzę, że dobra cena. Jedź i obejrzyj. Może być warto.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...