Skocz do zawartości

Lakier odłazi - zaciski i lagi


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! no wiec mam maly problem, zabralem sie za lakierowanie zaciskow i lag, calosc idealnie wyczyscilem scansolem do golego alu, wyczyscilem rozpuszczalnikiem, przetarlem 400, pozniej 1500 i na to podklad, 2 warstwy, dotarlem 1500 i na to akryl - problem bo farba pod scyzorykiem odlazi, poprosty nie trzyma sie dobrze tak jak powinna, akryl novol + 50 % utwardzacza i 20% rozpuszczalnika uniwersalnego(nie mialem innego w tym czasie), podklad novol (sprej) wyglada ladnie, wyschla idealnie ale jadac scyzorykiem na plasko moge oskrobac cala powierzchnie bez zadnych ceregieli a tak wedlug mnie nie powinno byc. Za duzym papierem matowilem ? moze powinien byc mniejszy ? 200-400 + podklad pozniej 800 ? moze rozpuszczalnik nie ten albo za duzo go bylo? zdzierac calosc i jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie wyjasnilo, baba w lakierniczym dala mi podklad slabo przylegajacy do powierzchni metalowych.... :)

Na przyszłość, jeśli chcesz by coś było pomalowane porządnie to odpuść sobie podkłady w speryu. Sa dobre do małych zaprawek. Jeśli malujesz coś od podstaw (a zwłaszcza stopy aluminium) to stosuj podkład chemoutwardzalny 2 składnikowy. Jest znacznie twardszy i lepiej przywiera do powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kogoś kto maluje proszkowo - bedziesz miał zrobione raz na zawsze.pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym zaciskow proszkowo sie nie maluje.

???

Ponieważ??

Jak są dobrze przygotowane, to nie widzę problemu - przygotowane, znaczy, zabezpieczone to co trzeba przed położeniem proszku....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahem, to ty te lagi tak na moto malujesz? Niezdemontowane? I oponę gazetą zakrywasz?

Wiesz, jak chce się coś dobrze zrobić, to na ogół trzeba się narobić, a na ślunsku mówiom, że jak sie nie narobisz to sie nawet nie wysrosz......

taka prawda....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...