Skocz do zawartości

Problem z hamulcem przednim w Kawasaki ZX6R


Piekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Koledzy mam taki problem z przednim hamulcem w mojej Kawie ZX6R ze mam słaby hamulec przedni. W@prawdzie klocki są już na wykończeniu ale chyba przez to nie powinna klamka dochodzić do rączki od gazu a tak u mnie jest. Wymienilem płyn na nowy, odpowietrzyłem i nic nie dało. Nie widze wycieków ani węże nie puchną (są metalowe). Czy to wina tylko klocków i po wimianie będzie już ok? Klamka ustawiona jest na poziom 1 czyli najbardziej odsunieta od rączki. Pomóżcie proszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Możesz mieć także zapowietrzoną delikatnie pompę hamulcową.

Jeśli to nie da rady - widocznie klocków jest już tak mało, że układ nie wydala i klamka wpada. Włóż na próby między klocek a tarczę kawałeczek jakiejś listewki i będziesz widział, czy klamka się usztywniła.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie może trochę lamerskie, ale: Czy w pompach hamulcowych jest jakiś znacznik, który informuje o ilości wlanego płynu? Jest oczywiście okienko inspekcyjne, jednak tutaj wskazania są różne w zależności od tego czy jest zamontowana guma uszczelniająca i dekiel, czy też ich nie ma. W takim razie do jakiego poziomu i w jakim ułożeniu kierownicy uzupełniać płyn?

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz , czy u Ciebie śruba która mocuje wąż do korpusu pompy jest najwyższym punkten instalacji . Jeśli jest , przechyl motocykl tak , żeby to pompa była najwyżej . Zostaw tak chwilę , możesz poruszać klamką , powietrze powinno samo wyjść otworkiem do zbiorniczka . Im mocniej przechylisz , tym lepiej .

 

Użyj też opcji SZUKAJ ,temat był już parę razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpowietrzeniu rączka powinna się już zrobić "twarda" i dojść do pewnego stopnia, dalej już nie.

Jeśli porządnie odpowietrzyłeś, a rączka dalej idzie "dość daleko" to wytłumaczenie jest raczej tylko jedno.

Zużyte klocki sa już więcej zużyte, mają mniejszą grubość już i po prostu rączka dojdzie już do manetki, a klocek nie dociska dobrze, tak jak ma dociskać do tarczy w tym położeniu rączki.

W porównaniu do Was nie mam doświadczenia, ale to co napisałem udało mi się zauważyć, choćby nawet i w rowerzew moto zresztą też :flesje:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy dokładnie nawet w zx6r też miał taki problem . Nie pomagało żadne odpowietrzanie , podawanie płynu przez odpowietrznik , nawet wymieniliśmy pompę hamulcową i też nic to nie dało . dopiero jak mu zdemontowałem zaciski to zobaczyłem kompletnie zapieczone tłoczki w zaciskach . po dokładnym wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystkich tłoczków - hamulce mimo cienkich klocków "jak nowe"

oczywiście nie mówię że ten problem występuje u ciebie ale warto to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy dokładnie nawet w zx6r też miał taki problem . Nie pomagało żadne odpowietrzanie , podawanie płynu przez odpowietrznik , nawet wymieniliśmy pompę hamulcową i też nic to nie dało . dopiero jak mu zdemontowałem zaciski to zobaczyłem kompletnie zapieczone tłoczki w zaciskach . po dokładnym wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystkich tłoczków - hamulce mimo cienkich klocków "jak nowe"

oczywiście nie mówię że ten problem występuje u ciebie ale warto to sprawdzić

 

 

myśle że to właśnie to, że zapiekły się tłoczki. myslalełm, że klocki są słabiutkie ale jak popatrzyłem na spokojnie to są jeszcze dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...