Skocz do zawartości

Szkoła jazdy Tomka Kulika - jazda z pasażerem


Izzy-MM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie:

 

LINK

 

Troche prawdy jest ale to jest smieszny w przypadku sportów -

 

"Pasażer trzymający stopy na jezdni – mimo dobrej woli – może poważnie przeszkadzać w tak trywialnej "

 

Jaka kobieta siegnie z miejsca pasazera do ziemii ?:(

 

Ogólnie nie ma to jak jazda samemu ...

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pasażer trzymający stopy na jezdni – mimo dobrej woli – może poważnie przeszkadzać w tak trywialnej "

 

Jaka kobieta siegnie z miejsca pasazera do ziemii ?:lapad:

Dla chcącego nic trudnego... A dlaczego zakładasz, że to będzie na pewno kobieta ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche prawdy jest ale to jest smieszny w przypadku sportów -

 

... podobnie jak mało realne jest trzymanie ręki na baku w przypadku chopperów, ale jakoś nikt się nie czepia :(

temat jest ogólny, a nie akurat dla twojego nowego nabytku. poza tym nikt nie napisał tam, że tylko laski można wozić na plecaku, więc w czym problem?

 

mnie osobiście brakuje tylko informacji o tym, że raczej niewskazane jest pokazywanie pasażerowi wszystkiego, co potrafi motocykl, na pierwszej przejażdżce (chyba, że akurat o to chodzi); w ten sposób łatwo uczynić ją jednocześnie ostatnią; a z byłego już wtedy plecaczka - zadeklarowanego wroga jednośladów

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) tekst rewela.

 

Z własnego doświadczenia, które zdobywałem razem z Plecaczkiem po pewnym teoretycznym przygotowaniu przez "Motocyklistę Doskonałego" stwierdzam, że Tomek naprawdę świetnie opisał to, do czego doszliśmy z Plecaczkiem w czasie wielu wielu nakręconych kilometrów. :)

 

Jeszua poruszył kwestię szarżowania na pierwszej przejażdżce Plecaczka - :flesje: bardzo słusznie.

 

A ja bym dołożył kwestię komunikacji - jak się jeździ dłużej z Plecaczkiem to warto poświęcić czas i uwagę na to, by jakiegoś prostego systemu się dopracować. Plecaczek obeznany i przewidujący to bajka, ale i tak dobrze mieć oprócz tego jasne komunikaty. Przykład - kiedy chciałem by Plecaczek się do mnie przytulił (np. do jazdy w korku, albo w przypadku przejścia do jazdy agresywniejszej) wyginałem na moment plecy w pałąk. I już Plecaczek wiedział, co się kroi (że potrzebna jest zwartość dająca stabilność motocyklowi) - i chwała mu za to :flesje:

 

Generalnie bym dodał, że jeżeli nie wzięliśmy Plecaczka tylko na jednorazową, krótką przejażdżkę, to zawsze warto rozmawiać i wymieniać się uwagami, bez obrażania się na siebie nawzajem.

 

 

Pozdro serdeczne,

 

&REW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcie co byście chcieli jeszcze przeczytać autorstwa Tomka, jakie tematy są warte Waszym zdaniem poruszenia, czego byście się chcieli dowiedzieć?

...byle nie za dużo i nie za pieniądze - zapewne pamiętasz Mateuszu, będące skutkiem Twojego ogłoszenia na Forum, a pisane i nadsyłane przeze mnie do redakcji kolejne testy, w tym przez Was zaakceptowany: Fazera 1000, za którego mieliście niebawem zapłacić :flesje: Cena ustalona, dokumenty podpisane, odesłane i co, cisza?! Mam nadzieję, że wkrótce zakończymy tamten temat.

 

Sory za OT.

Edytowane przez Bandzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry artykul! :biggrin: Czekam na wiecej Tomkowego pisania :biggrin:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...