Skocz do zawartości

Jaki olej silnikowy do enduraka, crossa??


Gość Wojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że olej kosiarkowy STIHL jest dobry do 2T, choć też dobre opinie słyszałem o Castrolu TT, miałem Arala już nie pamiętam dokładnie nazwy i nie byłem zadowolony. Teraz mam pusty zbiorniczek i mysle co kupić. Powiedzcie jakiego oleju używacie w swoich dwutaktach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda miałem szosowe moto ale też w miarę wysilone 2t

lałem mobila półsyntetyka za 20zł/litr

czasem też półsyntetycznego orlena za 13,50/litr

podobno pojawił się nowy w pełni syntetyczny olej orlen paltinum 2t ale na stacji to go raczej jeszcze nie dostaniesz

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje mobil1 syntetic ... wysilony czy nie, szczegolnie enduro najlepiej obsluzy.

Oprocz tego slyszalem ze do DT`ek najlepsze oleje (nawet ktos mowil niestwrrzone rzeczy ze dodaja mocy) sa od husqarny do pilarek wysokoobrotowych. Gdy bede zmianial - kupie wlasnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten Stihl jest olejem do pił motorowych' date=' kosiarek itp, wiec to chyba jest podobne do tego husqarny. Stihl kosztuje 25zł litr[/quote']

 

tez czytałem o ty m olejku ale nei ze daje mocy, a ze lepiej moto sie wkreca na obroty :notworthy:

 

zawsze to juz coś :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Używałem w crossówkach 2T różnych olejów, zawsze w pełni syntetycznych i musze przyznać, że najlepszym okazał się Motul 800. Po rozebraniu dwóch silników, o czym już pisałem, okazało się, że silnil jeżdżący ma Motulu był czyściutki, natomiast po Castrolu zbierało się trochę nieprzyjemnego nagaru.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...