Skocz do zawartości

Moduł zapłonowy Yamaha XJ 900


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Prawdopodobnie padł mi moduł w xj-tce.. tzn. objawy są takie że motor szczególnie na zimnym sielniku ale na gorącym też co pewien czas zaczyna przerywać tak jak by zanikała iskra.Dzieje sie tak ponad rok ale przerywanie zaczeło sie nasilać. Znalazłem na allegro moduł od XJ 600 wtyczki bedą pasowały ale nie wiem czy mozna takowy zamontowac do 900 Czym sie różnią te moduły?? Ktos juz próbował podobnej operacji??

 

 

Oznaczenia: XJ900- TYPE TID14-19 31A-10

XJ600 TYPE TID14-31

49A-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnosci nie mam... wszystko zaczeło sie prawdopodobnie od załozenia starego klaksonu od malucha chyba... rozebrałem niedawno elektryke, i kabel masy klaksonu na całej długosci był przetopiony... wymieniłem ten kabel, posprawdzałem reszte kabli, i powinno byc wporządku, regulator napiecia tez jest dobry bo jak sie go odepnie dalej przerywa. Gazniki też wylkuczam... bo dzieje sie to nieregularnie... tzn motor chodzi na wolnych obr i nagle zaczyna przerywac, wskazówka od obr skacze, i po krótszej lub dłuższej chwili mu przechodzi...

Jesli nie moduł to co innego?

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cewka nawala. Znajomemu w XJ padła cewka. Też myślał,że to moduł nawala. Zrobił fachowe pomiary i wyszło szydło z worka. Oddaj do jakiegoś dobrego elektryka/elektronika jeśli sam nie masz wiedzy w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no wiec tak... wymieniłem swiece na nowe i problem ustał ale jak sie okazuje na chwile... przez kilka dni było wszystko ok, az w koncu gdy jechałem motor zaczął gasnąć, palił z rozrusznika ale w ogóle nie wchodził na obr. wiec pchałem motor do domu jakies 300 metrów.

Pod domem zapalił juz normalnie, podjechałem pod garaz i nagle jakby włączył sie sam od siebie rozrusznik... i teraz gdy zapale motor to rozrusznik jak by sie nie odłanczał, tylko chodzi cały czas... co może być winą?? jakieś sprzegiełko rozrusznika czy cóś??

 

znacie jakiegoś dobrego mechanika od elektryki w okolicach rzeszów, krosno, jasło??

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak... wymieniłem swiece na nowe i problem ustał ale jak sie okazuje na chwile... przez kilka dni było wszystko ok, az w koncu gdy jechałem motor zaczął gasnąć, palił z rozrusznika ale w ogóle nie wchodził na obr. wiec pchałem motor do domu jakies 300 metrów.

Pod domem zapalił juz normalnie, podjechałem pod garaz i nagle jakby włączył sie sam od siebie rozrusznik... i teraz gdy zapale motor to rozrusznik jak by sie nie odłanczał, tylko chodzi cały czas... co może być winą?? jakieś sprzegiełko rozrusznika czy cóś??

 

znacie jakiegoś dobrego mechanika od elektryki w okolicach rzeszów, krosno, jasło??

MIELEC

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo odsrodkowe powinno odlaczyc rozrusznik w momencie gdy silnik odpali i jego obroty sie zwiekszaja, a nie robi tego co grozi zniszczeniem rozrusznika.

 

Modul wyslij do Elserwisu w Ostrolece wysylkowo, najpierw porozmawiaj przez telefon.

Sa na necie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo odsrodkowe powinno odlaczyc rozrusznik w momencie gdy silnik odpali i jego obroty sie zwiekszaja, a nie robi tego co grozi zniszczeniem rozrusznika.

 

a jak to mozna naprawic?? potrzebna bedzie ingerencja mechanika czy moge sam sobie z tym poradzić??

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego to nikt nie wie oprocz ciebie.

Zeby dostac sie do sprzegla trzeba zdjac rotor alternatora, co czasem moze byc dosc trudne, sama naprawa sprzegla polega na wymianie waleczkow i sprezyn ( jezeli tak wyglada ten mechanizm bo nie znam XJ w szczegolach ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...