Skocz do zawartości

Co na początek?


kropi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do kupna pierwszego w życiu motocykla. Forum to przeglądam intensywnie od kilku dni, zbieram wiedzę... do wydania będę miał ok. 5 tys zł, chcę wybrać z głową - nie znam się totalnie na motocyklach, moje doświadczenia z jednośladem ograniczają się do dość intensywnej jazdy na rowerze i jednorazowego dosiądnięcia motorynki marki "Romet" w 1986 roku... nie mam też nikogo, kto by mi doradził w kupnie, z wyj. kuzyna który mieszka w Sączu.

 

Jaki wg Was byłby idealny motor dla początkującego? Macie już trochę doświadczenia, dosiadaliście różnych rumaków, podzielcie się ze świeżakami. Wybór nawet w tej skromnej kwocie jest niezły - od chińskich Rometów i innych Jinlunów począwszy, poprzez Hyosungi, Hondy Rebel, Maraudery... generalnie klasa 125, zahaczając o 250, jest do zrobienia.

 

Motocyklem, który zawsze mi się bardzo podobał, jest Yamaha Virago, ale rozumiem że w wymienionej kwocie raczej nie ma co myśleć o kompletnym i jeżdżącym motorku? W każdym razie ten styl chopperowo-cruiserowy mi odpowiada.

 

Nie chciałbym zaczynać kolejnego wątku o wyższości motocykli japońskich nad chińskimi bądź odwrotnie - znalazłem już jeden taki, co ma 199 stron, jestem bodaj na 42. i wg mnie nie ma sensu go powtarzać ;-) . Tak więc bardziej liczyłbym na opinie o konkretnych modelach dostępnych w tym zakresie cenowym, tudzież ew. namiary na jakieś uczciwe osoby chcące sprzedać swój motorek w okolicach Łodzi (sprawa będzie aktualna w kwietniu).

 

Myślę, że jest sporo osób, które też skorzystają z Waszych doświadczeń.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styl stylem ale za ta kase mozesz kupic gs 500, cb 500 z takich mlodszych rocznikow motocykli dobrych do nauki, a ze 125 sie wylecz czy tam 250 jestes juz duzym chlopcem musisz miec juz troche wieksze zabawki :crossy: raz ze do cb i gs zdobedziesz wszelakie czesci to jeszcze w dobrej cenie-pojezdzisz rok i wtedy zdecydujesz czym chcesz jezdzic ew szukaj virago 535 te z przed 90rocznikow ale male to i wogole takie jakies :) a jak juz chcesz kupic cos z 250 to polecam kup mz etz 251 pojezdzisz ztroche na wartosci nie stracisz a latwo pozniej sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko pierwszy akapit przeczytałem to od razu mi do głowy przyszło Virago. Później piszesz, że Ci się właśnie Virago podoba, więc "idź tą drogą".

 

Swojego Virago nigdy nie miałem, ale z jednej jazdy daje wrażenie łatwego w pilotażu.

 

Szukaj już, bo w kwietniu ceny będą inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko pierwszy akapit przeczytałem to od razu mi do głowy przyszło Virago. Później piszesz, że Ci się właśnie Virago podoba, więc "idź tą drogą".

 

Swojego Virago nigdy nie miałem, ale z jednej jazdy daje wrażenie łatwego w pilotażu.

 

Szukaj już, bo w kwietniu ceny będą inne.

Rozumiem, że radzicie aby odpuścić sobie "przedszkole" ćwierćlitrówek i od razu iść do podstawówki? Hmm, trochę się boję... ale nie ukrywam, że trochę mi ten tok myślenia odpowiada, w sumie etap wyprzedzania ciężarówek poboczem mam już za sobą, może faktycznie? Niestety, teraz totalnie nie mam czasu się tym zająć na poważnie, co najwyżej mogę nadać temat kuzynowi. I tak jeszcze nie mam prawka, może do wakacji uda się zrobić, po drodze parę ważnych rzeczy do załatwienia.

 

Trochę się boję kupować sam, wiem że wcisną mi każdą ciemnotę, nie poznam się na spawanej ramie - ba, nawet nie potrafię wykombinować, na co zwracać uwagę, zresztą to i tak nie ma większego sensu, na tym się trzeba znać. Są może jakieś miejsca, gdzie taki motorek można by sprawdzić okiem fachowca? Stodwdziestkępiątkę kupiłbym pewnie na rok, ale taką Wirażkę pewnie potrzymam dłużej, więc nie chcę się wpuścić w jakieś głębsze "maliny". Niestety nie widziałem Virago w tych cenach...

 

BTW Honda CB 500 też jest fajna, choć trochę odbiega od kanonu klasycznego choppera ;-) ale jestem elastyczny (w miarę) - nie chcę tylko "szlifierki" bo żona zawału dostanie na sam widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi,jak coś to łap kogoś z Łodzi przez forum kto się zna na motocyklach,mysle ze ktoś chetnie Ci pomoże w oglądnięciu motocykla :D

Jesli takiej osoby nie bedzie to mozesz brac jakiegos rzeczoznawce(czy jak to sie tam mowi) ktory pojdzie z Toba i ogladnie motocykl.

Co do samego sprawdzania to prawie kazda stacja diagnostyczna zrobi przeglad i powie w razie co "im sie nie podoba" :icon_mrgreen:

Najlepiej by bylo zrobic przeglad u producenta danego motocykla :smile:

 

P.S

A może Yamaha Drag Star 650?hmm? :-)

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mi znajdziesz ładnego Drag Stara za piątkę to biorę w ciemno :-)

Cudna jest...

 

 

Oj :icon_mrgreen: sorka nie zauwazylem ze do 5k zł szukasz :smile:

Naprawde jak do tej kwoty to zastanow sie nad Gs 500 lub CB 500....z tym ze to nie jest chyba styl jakiego szukasz :D

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuścić pojemności 125, 250, nawet 535 troche za mało jak na chopperka.... dozbieraj troche, pożycz, poczekaj, bo znudzi Ci sie szybko jazda i bedziesz chciał wiecej...

 

Virago, shadow, troche starsze można wyhaczyć 8-9 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocne rady, jeszcze TUTAJ znalazłem coś ciekawego, co innym też może się przydać. Każda pomoc mile widziana :) Finansowo mam trudny rok, może na przyszły sezon coś by się dozbierało, ale w tym to by się jakiś cud musiał zdarzyć, żebym ponad tę piątkę podskoczył... ano, zobaczymy. Jeszcze kombinezon(y), kask(i), ew. jakieś ubranko dla sprzęta, no i sam kurs + egzamin, też parę złotych trzeba liczyć.

Edytowane przez kropi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam jakąś 500-tkę ( CB lub GS) .Na kursie będziesz jeżdził 250-tką ,to pięćsetkę też szybko opanujesz.

Ja wybrałbym CB500 ze względu na silnik. Moto jest uniwersalne, a po kilku sezonach już z większą gotówką będziesz sam wiedzial co jest dla ciebie najlepsze ( chopper ,cruizer czy naked)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejno:

raz, pytanie o konkretny typ motocykla, więc przenoszę do właściwego działu

dwa, również o to co kupić powinien na początek miłośnik chromu było - poczytaj na przykład tutaj, oraz w innym dziale

 

prawda jest taka, że za piątkę będzie trudno wyjąć armaturę w stanie zdatnym do jazdy - te motocykle po protu z natury rzeczy mają ciut wyższe ceny i basta. poza szukaniem okazji (rzeczywistych, nie takich z allegro) pozostaje ci tylko a/ zmienić poglądy, kupić do nauki na rok-dwa coś mniej ozdobnego, b/ doskładać i zacząć za jakiś czas. przyglądnij się tej dyskusji, będziesz miał lepszy pogląd na kwestię cenową tanich motocykli

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, jak pisałem - jestem elastyczny, dlatego pytam na 3 miechy przed planowanym zakupem a nie po. Strona wizualna motocykla jest b. ważna, ale na początek chyba ważniejsza jest łatwość prowadzenia, dostępność części, łatwość ich wymiany. No i nie za duża moc :icon_mrgreen: . Dlatego myślałem o tej 250-ce na start, jest taka np. Yamaha Virago VX 250, taka jak lubię, w cenie zbliżonej do moich możliwości, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta 250 jest pewnym motocyklem (od znajomego itp) to może warto, jeśli nie to chyba lepiej poszukać czegoś większego, zwłaszcza jeśli chciałbyś jeździć z pasażerem. Z mocą w tego typu motocyklach nie jest tak strasznie VN750 jest moim pierwszym motocyklem i jakoś nadmiar mocy mi nie przeszkadza- bardziej jego masa ale to przy ślimaczych prędkościach i manewrach parkingowych, zwłaszcza że nie jestem bardzo wysoki:P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...