Skocz do zawartości

12zł = 371zł czyli jak się zmienia cena w zależności od marki pojazdu


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Johny69, gdyby to kosztowało w serwisie dwadzieścia zł to bym się ucieszył że kupiłem tanio, gdyby kosztowało 50zł to bym się ucieszył że jest i kupił, gdyby kosztowało stówę zacisnąłbym zęby i kupił, podobnie przy 150zł. Ale qrza twarz są granice.

 

Chciałem tylko zwrócić uwagę na stosunek cen. W sumie wolę bardziej ASO Beemki bo bardzo dobry olej 4l mam u nich za ok150-160 zł, tyle to mam ze zniżką w hurtowni więc duży plus dla nich, natomiast w ASO Honda Plaza (nie znam równie złego ASO) za równie dobry olej skasowali mnie prawie 300zł...więc czasem w ASO opłaca się kupować, ale trzeba być dobrze zorientowanym i mnóstwo czasu rozmawiać z ludźmi,żeby nie dać się wydoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wielką tajemnicą jeśli powiem, ze mam Hondaewoo Africo Twin :), w której wszystkie wymienione/zastąpione części spełniają swoje zadanie, mają te same parametry, ale nigdy magazynu hondowskiego nie widziały, dzięki czemu mimo iż zaoszczędziłem kupę kasy jeżdżę bezpiecznie.

 

ASO Daewoo to dobra sprawa :wink:

 

BTW: ostatnio zaoszczędziłem dzięki nim 310pln, wydając zaledwie 10pln.

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: ostatnio zaoszczędziłem dzięki nim 310pln, wydając zaledwie 10pln.

Tak, tak, wiemy, wiemy, już legendy o twoich pomysłach krążą :biggrin: :cool:

 

Co do ASO, ostatnio serwisowałem swojego Jeepa i nie tyle mnie poraziła cena części, bo raczej roześmiała ponieważ naprawde ceny niskie to wkurwiły mnie dwie rzeczy:

 

- robocizna za ponad 800 PLN netto?!!?!??!

- płyn do spryskiwaczy za jakieś 80 czy 120 PLN netto, mimo iż cały wielki baniak był w bagażniku i nie przyjmuje tłumaczenia że nie zauważyli :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla co pracował w serwisie Daewoo a mówił ogólnie tak że marże naliczane w serwisach i w niektórych sklepach z częściami do pojazdów mogą sięgać nawet 70%. Nie wiem czy zauważyliście jak łatwo się u nich targuje.

 

Przykład: świece NGK DPR8 EA-9 do mojego moto najtaniej jak znalazłem 11.99 a kumpel mi sprzedał za 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co przegląd zmieniają ci tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, niezależnie od stanu zużycia. Przynajmniej tak twierdzą, bo jak poprosiłem o pokazanie starych klocków i tarcz to zrobili rybkę i powiedzieli, że śmieci nie trzymają

 

Ich psim obowiązkiem jest pokazać Ci stare/zużyte części. Jeżeli tłumaczą się, że poszły w kosz, nie zgadzasz się na wymianę i tyle.

Może brzmi to jak pieniactwo (chociaż, wierzcie mi, nie jest ;) ), to ja swoje z autoryzowanymi serwisami (szczególnie Peugeota) przeszedłem.

Każdą wymianę powinni uzgadniać wcześniej z klientem. I tyle

 

ucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, prawo przewiduje,że na przegląd do serwisu można samemu przywieść materiały eksploatacyjne, które mogą być zamiennikami. Niestety znajomy chciał tak zrobić w ASO i nie dopuszczono takiej możliwość, po prostu koleś od przeglądów powiedział,że nie i tyle. Targować zawsze trzeba, ale czasem trafi się na mendy w serwisach dzięki, którym tracą klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wala nas na kazdym kroku.

Przyklad lozyska, idziesz i mowisz taki to a taki rozmiar, placisz powiedzmy 30zl , mowisz marke i rok pojazdu, prosze bardzo dostajesz placisz 95zl.

Mam Toledo, kuzyn ma Passata, czesci z jednej rodziny wzajemnie wymienne. diagnostyka Seat 150zl, Passat 250, mato tego ten sam czujnik ABS (identyczny w pudelki WV, Audi Seat, skoda) w WV 150zl w Seacie 80zl nie wiem moze w Skodzie bylo by jeszcze taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład: świece NGK DPR8 EA-9 do mojego moto najtaniej jak znalazłem 11.99 a kumpel mi sprzedał za 7 zł

To słabo szukałeś bo ja mam pod nosem sklep i tam świece NGK-a są właśnie po 7zł ;]Na warszawskim mototargu też można kupić po 7zł :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wala nas na kazdym kroku.

Przyklad lozyska, idziesz i mowisz taki to a taki rozmiar, placisz powiedzmy 30zl , mowisz marke i rok pojazdu, prosze bardzo dostajesz placisz 95zl.

Mam Toledo, kuzyn ma Passata, czesci z jednej rodziny wzajemnie wymienne. diagnostyka Seat 150zl, Passat 250, mato tego ten sam czujnik ABS (identyczny w pudelki WV, Audi Seat, skoda) w WV 150zl w Seacie 80zl nie wiem moze w Skodzie bylo by jeszcze taniej?

 

 

hehe tak w skodzie jeszcze taniej :buttrock: porownanie ten sam silnik audi i skody. chodzi dokladnie o przeplywomierz w 1.9 tdi (czesto pada).. a pudełko vw,skoda,audi i czesc taka sama :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wiemy, wiemy, już legendy o twoich pomysłach krążą :icon_exclaim: :icon_exclaim:

 

Co do ASO, ostatnio serwisowałem swojego Jeepa i nie tyle mnie poraziła cena części, bo raczej roześmiała ponieważ naprawde ceny niskie to wkurwiły mnie dwie rzeczy:

 

- robocizna za ponad 800 PLN netto?!!?!??!

- płyn do spryskiwaczy za jakieś 80 czy 120 PLN netto, mimo iż cały wielki baniak był w bagażniku i nie przyjmuje tłumaczenia że nie zauważyli :icon_exclaim:

 

 

A ile kosztuje tam roboczogodzina? Bo raczje nie 50 zł. Obstawiam na około 150 zł/h.

 

 

Odnośnie cen w ASO tp zauważcie, ze na ogół to nie są warsztaty gdzie pan Henio ze szfagrem młotkiem i kluczem 13mm naprawiają "auto" :icon_exclaim: Sam solidny budynek warsztatowy to pewnie cena połowy motocykli formumowych :biggrin:

Edytowane przez Pompka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wiemy, wiemy, już legendy o twoich pomysłach krążą biggrin.gif buttrock.gif
Fakt, krążą legendy mrugacz.gif

Ohoho... Tylko jak to odebrać...?

 

:P .

Tłoki to nic, wiecie jak na wałkach rozrządu z Bailanosa zapier*ala :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...