Skocz do zawartości

cudze chwalicie, swego nie znacie


tuszaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od zawsze fascynowaly mnie dalekie wyprawy, podroze w odlegle czesci swiata (do tej pory bez moto). Teraz kupilem moto i tez juz marze o tych wszystkich miejscach na ziemi, ktore chcialbym objechac i zobaczyc zza szybki kasku :notworthy:. Jednak rzeczywistosc okrotna, nie daje ani tyle czasu, ani kasy, zeby jechac wszedzie. W zwiazku z tym chcialbym na krotkie, jednodniowe, weekendowe, albo popoludniowe letnie wypady zaplanowac sobie zobaczenie mojej macierzystej ziemii - wielkopolski. Jesli macie propozycje na takie krotkie wypady to bardzo prosze o przedstawienie ich w tym watku. Glownie zalezy mi na ciekawych miejscach, punktach widokowych, ladnych krajobrazach, moze jakies ruiny... wszystko co fajne i ciekawe wpadnie Wam do glowy. Ze szczegolnym uwzglednieniem oczywiscie, ze ma to byc wypad motocyklowy i zeby motocyklem mozna bylo jak najblizej danego miejsca podjechac :biggrin: Mam nadzieje, ze dzieki Waszym propozycja uda sie zagospodarowac kazda wolna chwilke i kazdy piekny dzien tego sezonu :)

 

Pozdrawiam i zachecam do pisania :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktów widokowych, to polecam Łężeczki, parking masz na samym punkcie, widoki super. NIedaleko, bo w Chrzypsku masz stary, wysoki most kolejowy, najlepiej popytaj miejscowych, jak do niego dotrzeć.

A co do innych miejsc, to można poszukać w przewodnikach, ale po co? Wsiadaj na motocykl i jedź przed siebie, to natrafisz na niejedno świetne miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam traskę ze Stęszewa Do Mosiny, po drodze możesz podziwiać Jezioro Witobelskie i Dymaczewskie. Lubię skręcić w lewo za Łodzią i dojechać na parking nad Jeziorem. Możesz zabrać kobitę i przespacerować się lasem wzdłuż brzegu. Jak dla mnie - widoki zajebiste, a szczególnie teraz - póki nie ma ludzi na kąpieliskach i robactwo nie fruwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij do Gostynia, do prywatnego muzeum motoryzacji Pedów. Piękna sprawa. chętnie oprowadzą i opowiedzą, ja miałem jeszcze okazję przejechać się Fordem V8 z roku 1938 (chyba, a może 1939...).

 

ucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z punktów widokowych, to polecam Łężeczki, parking masz na samym punkcie, widoki super. NIedaleko, bo w Chrzypsku masz stary, wysoki most kolejowy, najlepiej popytaj miejscowych, jak do niego dotrzeć.

A co do innych miejsc, to można poszukać w przewodnikach, ale po co? Wsiadaj na motocykl i jedź przed siebie, to natrafisz na niejedno świetne miejsce.

Pozdrawiam

jakby co to ja moge pokazać jak dotrzeć do tego mostu ;) moje ulubione tereny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam trasę z Poznania do Kórnika ( przez Mosinę i Rogalinek ). Na rondzie przed Kórnikiem proponuję zamiast jechać prosto skręcić w prawo i jakieś1,5km dalej skręcić w lewo na Bnin. Będziecie mięli okazje wzdłuż jeziora sobie łądnie przelecieć - a przy zachodzącym słońcu trasa jest obłędna :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wczoraj odkryłem fajną traskę dla miłośników winkli i lasu.Jest to odcinek o dł 25km z Trzciela do Międzyrzecza ,nowiuśki asfalcik ,trasa 90% w lesie,sporo zakrętasów,po prostu mmmiodzio :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wczoraj odkryłem fajną traskę dla miłośników winkli i lasu.Jest to odcinek o dł 25km z Trzciela do Międzyrzecza ,nowiuśki asfalcik ,trasa 90% w lesie,sporo zakrętasów,po prostu mmmiodzio ;)

Dokładnie...jak jechałem w zeszłym roku na Woodstock to pojechałem tamtędy i naprawdę super traska...najlepiej poczekać aż się zielono zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...