Skocz do zawartości

derbi senda - problemy


grebur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kumpel ma nalatane 32 tys i silniczek jak zloto :crossy: , sprawdz przewody, i czy sie guma z gaznika od airboxu nie zsunela - moze lewe gdzies brac, moze cos sie poluzowalo i wpadlo do cyla? kawalek membrany, niewiem, zmierz kompreche, sprzawdz przewody, linki - gazu, sprzeglo, ewentualnie zaplon. moze byc sporo przyczyn, mi po glebie na dt zaplon sie sfajczyl :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam olej ,ale jakis stary kolega sie dziwił ze niebieski ... raczej stary ,bo zanim kupilem moto to koles gadal ze on stal rok w garazu i mowil ze nic w nim niewymienial ...

 

A Ty cos wymienial? Bo jesli nie to pora na przeglad, wymiany i regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Rozbierz dozownik, wymyj i go wyczyść, do baku daj jakiś semi lub syntetyk specjalnie do 2T np . Castrola

*wykrec swiece zrob foto, pokaz nam jak wygląda, wtedy ocenimy skład mieszanki

* posprawdzaj wszystkie połączenia kabli, oczyść, popsikaj contact cleanerem

* wymien filtr powietrza, spusc olej ze skrzyni i zalej nowym

* pojedz do mechanika niech ci sprawdza kompresje na cylindrze

* odpal silnik i ręką sprawdz czy nie łyka gdzieś lewego powietrza, będziesz czuł przedmuchy, okolice glowicy i cylindra najważniejsze, sprawdz tez polaczenia gaznika z cylindrem ( nie wiem czy masz tam kolektor dolotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty właściciela tej sendy można dojść do wniosku, że nie ma kompletnie pojecia o mechanice. Nie to że jestem nieuprzejmy albo coś ale lepiej daj ją do jakiegoś bardziej doświadczonego mechanika, wyjdzie Ci to na dobre :flesje:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Rozbierz dozownik, wymyj i go wyczyść, do baku daj jakiś semi lub syntetyk specjalnie do 2T np . Castrola

*wykrec swiece zrob foto, pokaz nam jak wygląda, wtedy ocenimy skład mieszanki

* posprawdzaj wszystkie połączenia kabli, oczyść, popsikaj contact cleanerem

* wymien filtr powietrza, spusc olej ze skrzyni i zalej nowym

* pojedz do mechanika niech ci sprawdza kompresje na cylindrze

* odpal silnik i ręką sprawdz czy nie łyka gdzieś lewego powietrza, będziesz czuł przedmuchy, okolice glowicy i cylindra najważniejsze, sprawdz tez polaczenia gaznika z cylindrem ( nie wiem czy masz tam kolektor dolotowy

dzieki za info ,w sobote to wszystko zrobie

 

Czytając posty właściciela tej sendy można dojść do wniosku, że nie ma kompletnie pojecia o mechanice. Nie to że jestem nieuprzejmy albo coś ale lepiej daj ją do jakiegoś bardziej doświadczonego mechanika, wyjdzie Ci to na dobre ;)

 

Pozdr

ej no sorka ,ale co ty sie spodziewasz po 14latku ? umiem najwyzej wyczyscic i rozebrac gaznik ,wyczyscic filtr powietrza ,takie tam drobiazgi ,ale mechanik to ja neijestem ...

 

zaraz jade kupic olej do dozownika ,kupie syntetyk castrola do 2t powinien byc dobry ;]

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego? ja swoja dt 2005 r, cala rozebralem na czesci, wyremontowalem, polakierowalem pare gratow, popoprawialem elektryke, wypolerowalem mase gratow, zrobilem remont silnika, wymienilem lozyska glowki ramy, lozyska w kolach, wycentrowalem kola, rozebralem zawias i zaciski. - wszystko sam. wiec jak czytam o takich pierdolach to mnie zal sciska tak zwany :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mechanika motocykli cie interesuje, ja niemam na takie cos czasu ... tak wogole to mam motor dopiero od 2 lat (motorynka, simek , king i teraz derbi) niektorzy jezdza od 10roku zycia ,troche maja juz cos obcykane i jeszcze niemam zadnych narzedzi moze kilka srubokretow i klucz 10 ...

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoń parawidłowo :)

 

Grebur a ty nie pindol że nie masz czasu chyba nie pracujesz na etacie? :)

Wszyscy się tłumaczom wiekiem zamiast w tym czasie juz teorię szlifować chociaż, czytająć ksiażki na tematy 2oo.

 

P.S. Znam gościa co w wieku 10 lat potrafi praktycznie z zamkniętymi oczami rozłożyć i złozyć spowrotem silnik od WSK trójki <respect> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodze do szkoly na popoludnie ... ide o 11:00 wracam o 17:00 ,z rana nauka ,po szkole inne rzeczy,a jesli mnie to nieinteresuje to niema poco mnie zmuszac do kombinowania, a senda to neijest taki tani sprzet ,jeszcze zle cos zrobie i bedzie klops ;]

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to że jak nie jestem chory na grype i nie ide na labe to ide do szkoły na 8 wracam po szkole i innych pozaszkolnych zajęciach do domu o 18.30, dopiero o tej porze jem obiad a jak mam nauke na matme albo fize typu sprawdzian z całego półrocza na profilu Mat-Fiz-Inf to zamykam książkę o 2 w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ale zasmiecamy temat ,jak bede wiedzial cos wiecej na temat mojego moto lub bede mial pytania to zapodam ,ale niebedziemy tu dyskutowac o wolnym czasie

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to że jak nie jestem chory na grype i nie ide na labe to ide do szkoły na 8 wracam po szkole i innych pozaszkolnych zajęciach do domu o 18.30, dopiero o tej porze jem obiad a jak mam nauke na matme albo fize typu sprawdzian z całego półrocza na profilu Mat-Fiz-Inf to zamykam książkę o 2 w nocy :icon_question:

 

Ja powiem: WOW :wink: :wink: :clap:

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBC to mój brat ma na sprzedaż cylinder z tłokiem i dyńką w idealnym stanie z silnika z 2004 roku, razem z całym wydechem ze stali nierdzewnej, 7000 przebiegu.

 

http://moto.allegro.pl/item312809551_cylin..._sm_dt_rr_.html

 

Pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...