Skocz do zawartości

Protektory kregoslupa - Zolw


Rekomendowane odpowiedzi

A czego uczą robić jak mamy highside i wyrzuca nas pod skosem do kierunku wcześniejszej jazdy np. na lewe ramię? Wtedy chyba lepiej mieć dobry protektor bo ramię i tak będzie wybite, a trening chyba nie uwzględni,że możemy uderzyć np. w samochód, latarnię, betonowy śmietnik... ;) więc to chyba jest tylko dodatek, głównie do upadków na torze.

 

no właśnie nie, uczą jak układać ręce, ciało w locie przy highside aby właśnie nie połamać barku. Uczą też jak zmieniać tor szlifu i jak nie połamac nóg na krawężniku itp itd ...

 

ja mialem na mysli sytuacje gdzie "poswiecona" reka zmniejsza sile upadku tym samym chroniac kregoslup przed jego polamaniem :)

 

przecież ci odpowiedziałem - ręka nie ma siły - nie uchroni :bigrazz: ryzyko kompresyjnego złamania kręgosłupa też się uczymy niwelować, ale tak jak napisałem nie jestem ani wystarczająco nauczony by o tym pisac, ani nie jest to wiedza którą da się w jakikolwiek sposób przekazać przez forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiajaca jest jedna rzecz dla mnie - mianowicie wzor zolwia... w alpinestars(stozkiem do dolu) jest zupelnie odwrotny niz w bmw(stozkiem do gory)... wydaje mi sie ze to w koncu ma jakies znaczenie...

 

ks-rider moze cos wiesz na ten temat, przynajmniej od strony bmw?

 

 

 

PS: Marcin gdzie jest taka "szkolka" upadkow i jakie sa koszta czegos takiego??

Edytowane przez Jupik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mozna dać za juz w miare dobrego żółwia? Oglądałem modeke za 200zl albo np spyke'a droższego o 150zl

 

http://www.bemotor.com.pl/towary.php?id_to...goria=71#srodek

 

co byscie polecili? Koleś w sklepie powiedział ze mttr za 120zl to to samo co modeka wiec ja juz nie wiem.

Moze dołożyc wiecej i kupic spyke'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem ceny i BMW i Alp:

Bmw ProRace kombi dwuczęściowe 1250 $ i back Protektor2 169$

Najdroższy Alp dwuczęściowy to RC1 2PC kosztuje 999 $ i Bionic Back Protektor 129 $

W BMW jest mały wybór jeśli chodzi o ubiór wyczynowo-sportowy, ale przymierzałem i lepiej się w nim czułem niż w alpie ( jestem subiektywny :banghead: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider moze cos wiesz na ten temat, przynajmniej od strony bmw?

 

Alpine na jak dachowka idaca do gory ( pzynajmniej moj ) a w BMW plastik nie zachodzi na siebie, jest to dowolne w zaleznosci od producenta.

 

Porównałem ceny i BMW i Alp:

Bmw ProRace kombi dwuczęściowe 1250 $ i back Protektor2 169$

Najdroższy Alp dwuczęściowy to RC1 2PC kosztuje 999 $ i Bionic Back Protektor 129 $

W BMW jest mały wybór jeśli chodzi o ubiór wyczynowo-sportowy, ale przymierzałem i lepiej się w nim czułem niż w alpie ( jestem subiektywny :) ).

 

Jak chcesz moge zalatwic Ci BMW za 800,- € bez rachunku, a to, ze czules sie w BMW lepiej mnie osobiscie nie zaskoczylo.

 

:flesje:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz moge zalatwic Ci BMW za 800,- € bez rachunku, a to, ze czules sie w BMW lepiej mnie osobiscie nie zaskoczylo.

 

Dziękuję za propozycję :biggrin: . Zastanawiałeś się nad wysyłkową sprzedażą ubrań BMW? W Polsce to ciężko je dostać...są tylko w salonach autoryzowanych za maksymalną cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byscie polecili? Koleś w sklepie powiedział ze mttr za 120zl to to samo co modeka wiec ja juz nie wiem.

Moze dołożyc wiecej i kupic spyke'a?

 

Nie wiem jak modeka, ale jeśli chodzi o buzerki to Utika, MTTR, Motocośtam i coś co sprzedają w salonie Metro to ten sam produkt... za który bym więcej niż 50 zł nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dodam kilka moich uwag. zakładanie dla mnie spodenk takich jak te http://shop.strato.de/epages/10207048.sf/d...ride-Short-0001

nie ma dla mnie jamniejszego sensu. Ja mam dwucześciowy kombi spodnie mam dobrze dopasowane idelanie ochraniacze na kolana również na biodra też i tak mi jest gorąco. ja bym dołozył te spodneki to normalnie z jajek bo mi pot ciekł a czy one zabezpieczaja hmm jak masz wypadek przy 160 to zadne spodenki Ci nie pomogą a ajk przy mniejszej predkosci to sama skóra z ocharanieczami spełni swoje zadanie to moje zdanie, nie mowię tu o jezdzie w jeansach bo wtedy te spodenki jakis tam sens maja. ale to moje zdanie. pod kurtkę zawsze zakładam żółwia i według mnie w tej chwili z dostępnych na rynku żółwi biorąc pod uwagę komfort użytkowania-jakośc wykonania-bezpieczeństwo to najlepszychm wyborem jest zółw DAINESE WAVE 1S (11-12-13 te cyferki oznaczają rozmiar długosci M,L odwód w pasie) jedyny minus to koszt 500zł ale według mnie warty tej ceny plecy mi sie nigdy nie spociły:)

 

dokładnie tak to wygląda

 

http://cgi.ebay.pl/RUCKENPROTEKTOR-DAINESE...1QQcmdZViewItem

 

dodam ze czesc ktora siega do kosci ogonowej jest skrętna i podczas jazdy na torze nie wypycha nam kurtki z drugiej strony.

pozdrawiam

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym buzereem jest własny gorset mięśniowy i oto trzeba zadbać przed sezonem cherlaki...

 

Dales popis niewiedzy. Duza masa miesniowa jest zagrozeniem dla wlasciciela w przypadku ciezkich urazow. Ze stluczonych miesni uwalnia sie duzo mioglobiny zatykajacej nerki (co prowadzi do ich niewydolnosci) oraz innych "syfow" zatruwajacych organizm. Najlepszym buzerem jest... dobry buzer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ale tak jak napisałem nie jestem ani wystarczająco nauczony by o tym pisac, ani nie jest to wiedza którą da się w jakikolwiek sposób przekazać przez forum

Widzę, że M.Godlewski ma na Ciebie wpływ :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...