Skocz do zawartości

Yamaha DT 80 tuning na 50 :-D


koper9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No czyli elegancko jak da rade tak zrobić, popatrz kupujesz zajechany totalnie cylek za bezcen, tulejujesz na 50 tłok do tego i tyle bo gaźnika itd nie wymianasz tak zeby tylko odaalało, robisz rejestracje, cylek sprzedajesz ten 50ccm zakładasz swój 80 ccm i ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder mam swój zapasowy, tylko z pękniętą ścianką zewnętrzną... A gdzieś bliżej czegoś takiego nie robią?? Ja jestem dolnego śląska, więc trochę daleko mam do Katowic... Z resztą mam prawie cały drugi silnik.. I czy jakiś rzeczoznawca poszedłby na to żeby po nabiciu do cylindra tulei 50cm3 dał mi jakiś świstek że jest silnik 50cm3 ?? Tak na wszelki wypadek jak bym chciał sprzedać moją DT i kupić sobie drugą (i tą drugą też na 50 zarejestrować). Przeszło by coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, trzym tu strone:

 

http://www.motor-tech.katowice.pl/

 

Nie musisz tam jechać tylko go wysyłasz z listem co ma być zrobione poczytaj tam na stornce albo zadzwoń najlepiej, jest o tym albo zagadaj do uzytkownika forum "pikus91" on tam robił tulejowanie Rs 160, także może Ci też pomóc (jak będzie miał ochote:p).

 

No i mógłbyś się chyba starać w tej firmie o jakiś świstek ze przeprowadzona została zmiana pojemnosci cylindra, zresztą spytaaj rzeczoznawcy twojego, czy się zgodzi na takie coś, żeby poprostu cylinder pomniejsyć srednice a na dowód dasz mu właśnie zaświadczenie z motor-tech'u.

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomasz90skomra. Właśnie do nich dzwoniłem i koszt nabicia tulei nowego i tłoka wyniesie niecałe 500 zł, czyli tyle na ile pozwalają mi fundusze:-)

Edytowane przez koper9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawidłowo według wzoru na pojemność każdego walca czyli wysokość razy pole podstawy.

Naszą wysokością jest skok tłoka, a pole podstawy to pole koła o średnicy naszego cylindra, zatem

 

V-pojemność

r-średnica cylindra podzielona przez 2

skok-wiadomo

 

Wszystko wyrażamy w cm np promień mamy 24mm to 2,4 cm, dzięki temu mamy wynik w ccm:)

 

V=skok* 2*Pi*r(do kwadratu)

 

I mamy pojemność, inaczej nie da się tego policzyć, trzeba znać skok i średnicę. Dlatego rzeczoznawca będzie musiał zadowolić się zaświadczeniem od firmy która przeprowadzi taką operację :bigrazz:

 

Pzdr.

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to jest firma ktora przeprowadzi taka operacje ?? Przeciez kurde , niektore 50 cc przy zdejmowaniu glowicy wymagaja nowej uszczelki, wiec kurde kto mi pokryje koszta za nowa uszczelke?? A skad mam pewnosc kto bedzie mi zdejmowac glowice?? A czy musze wyrazac zgode?? Chyba nie . NIkt nie bedzie mi grzebac w silniku. Przeciez to jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz tak dziwnie na kacu jakimś czy co :bigrazz:

 

Zaświadczenie od firmy, która przeprowadzi Ci tulejowanie na 50ccm. Uszczelke pod głowicą trzeba zmienić po zjęciu głowicy.

 

Chodzi Ci o firmę , która sprawdzi Ci pojemność? Ja o takich nie słyszałem nawet gdyby były, to jak mieli by to zrobić bez ściągania głowicy tudzież cylindra, bez żdnych danych matematycznie nie da się tego obliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawidłowo według wzoru na pojemność każdego walca czyli wysokość razy pole podstawy.

Naszą wysokością jest skok tłoka, a pole podstawy to pole koła o średnicy naszego cylindra, zatem

 

V-pojemność

r-średnica cylindra podzielona przez 2

skok-wiadomo

 

Wszystko wyrażamy w cm np promień mamy 24mm to 2,4 cm, dzięki temu mamy wynik w ccm:)

 

V=skok* 2*Pi*r(do kwadratu)

 

I mamy pojemność, inaczej nie da się tego policzyć, trzeba znać skok i średnicę. Dlatego rzeczoznawca będzie musiał zadowolić się zaświadczeniem od firmy która przeprowadzi taką operację :buttrock:

 

Pzdr.

 

 

Piszesz w ten sposob, ze mozna tak to rozumiec ze chodzi Ci o firme ktora sprawdza pojemnosc a nie o firme ktora wykonuje tulejowanie cylindra. Dlatego stad te nie porozumienie. Ja tez nie slyszalem o firmie sprawdzajacej pojemnosc, wiec dlatego sie Ciebie pytalem. A powiedz mi, jak jestes taki madry, w jaki sposob rzeczoznawca sprawdzi pojemnosc silnika jak nie ma jakiego kolwiek pojecia o mechanice 2T przy ktorej sprawdzanie pojemnosci opiera sie na podstawach wzorow z fizyki?? On Ci moze potwierdzic pojemnosc, na podstawie papierow, a nie na podstawie zagladania do cylindra. Przynajmniej tak mi sie wydaje. A nie wydaje mi sie , ze firma ktora wykonuje tulejowanie cylidrow jest upowazniona do tego zeby wydac kwitek, pod ktory rzeczoznawca wystawi Ci dokument ze pojazd nie przekracza przepisowej pojemnosci 49 cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to jest RZECZOZNAWCA, ja tam nie wiem nigdy nie byłem ale pewnie to jest taki rzeczoznawca, który nigdy nie rozbierał, komara, także tak jak mówisz różnie może być, ale to od niega zależy jaki kwitek Ci wystawi oczywiście kwitek od np. Motor tech nie bedzie miał jakiejś "sily prawnej" ale będzie to dowód mysle dla rzeczoznawcy a przynajmniej powinien być, ale wiadomo z róźniej gliny są ludzie ulepieni, czyli wszystko zależy od tego całego "RZeczoZNawcy".

 

Może jakieś badanie techniczne, ale nie sądze, żeby tam byli w stanie zmierzyć pojemność silnika, w Polsce przepisy są chore także wszystko jest możliwe w tym temacie.

 

P.S. Sorry że tak dziwnie pisze, jak przeczytałem swojego posta to rzeczywście ja pisze dziwnie a nie Ty :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...