Skocz do zawartości

Sprzegło rozrusznika GPZ 500


V12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja kawa wcale juz nie chce palic tzn sprzeglo rozrusznika przepuszcza rozebrałem to i nie widze zbytniego zuzycia nie wiem czy wymieniac tylko rolki (zastanawiam sie nad ich dorobieniem tylko z jakiego materiału)czy wymienic całe sprzegło z urzywke chca 150zł

ale bardziej mnie nie pokoi koło magnesowe mam troche ten klej po obrywany na allegro koles regeneruje koła za 150zł obleba je jakims klejem i zastanawia mnie jakim (mógł bym kupic taki klej) druga metoda o jakiej mysle to nawiercenie dziór w magnesach i przykrecenie ich

Widziałem na allegro klej o nazwie JB weld moze on by sie nadał???

zamieszczam fotki moimch czesci

pozdr

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4b5fdd331b435ac.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f66b68c53a48ef0c.html

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy naprawialem sprzeglo rozrusznika w GPZ 500. Za kazdym razem wystarczylo dorobic rolki o 0,1 mm wieksze. Tokarz dotoczyl mi z twardego materialu i zahartowal dla pewnosci i wszystko bylo OK.

Co do kola magnesowego, to dziwi mnie jak mogly te magnesy sie oderwac?

Przeciez sila odsrodkowa powinna je dopychac do kosza i nie powinny sie oderwac. Przykleilbym je na jakis dobry klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie oderwały sie magnesy tylko zaczyna powoli odpadac ten klej co siły odsrodkowej to racja ale pomysl o drganiach(wolne obroty) zapalanie motocykla i gaszenie i do tego jeszcze jeszcze dochodzi pomijana sila magnetyczna działajaca miedzy magnesami a uzwojeniem co do tego rozwiacania kawasaki to jest ono bardzo kijowe bo co mi szkodziło zrobic przykrecane

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja kawa wcale juz nie chce palic tzn sprzeglo rozrusznika przepuszcza rozebrałem to i nie widze zbytniego zuzycia nie wiem czy wymieniac tylko rolki (zastanawiam sie nad ich dorobieniem tylko z jakiego materiału)czy wymienic całe sprzegło z urzywke chca 150zł

ale bardziej mnie nie pokoi koło magnesowe mam troche ten klej po obrywany na allegro koles regeneruje koła za 150zł obleba je jakims klejem i zastanawia mnie jakim (mógł bym kupic taki klej) druga metoda o jakiej mysle to nawiercenie dziór w magnesach i przykrecenie ich

Widziałem na allegro klej o nazwie JB weld moze on by sie nadał???

zamieszczam fotki moimch czesci

pozdr

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4b5fdd331b435ac.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f66b68c53a48ef0c.html

Witam! O odpadających magnesach w pięcsetkach słyszałem już wiele razy podobno ktoś stwierdził że to normalne w dla tych modeli, co do rolek rozrusznika to można kupić nowe ze sprężynkami za ok 70zł ale ja bym poszukał łożyska rolkowego i z niego można wydobyć wytrzymałość ich będzie 100%- Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się rzucisz na roli to sprawdź czy tulejki które te rolki dopychają dobrze chodzą. często widywałem jak się te sprężynki co tulejki dopychają kiepściły. Dorabiałem ze strun gitarowych i chodziły miód!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rolki juz dorobione tylko teraz zastanawiam sie nad magnesami

niby sa całe ale nigdy nic nie wiadomo

i teraz pytanie zakupiłem klej J-B weld i chce je odlac tym klejem jak to robi koles za allegro za 150(ciekawe jakim klejem)i czy moze ktos z forum sie orietuje czy to ma sens kleic tym zeby jeszcze nie pogorszyc(klej po dopada do oleju)

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co miałem gpz i wiem o tych kołach że magnesy sie rozpieprzają (faktycznie ten typ tak ma) ja bym oddał do regeneracji i nie eksperymentował bym sam wiesz doskonale co sie stanie jak magnes odpadnie poprostu zrobi ci sieczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom wiem ale u mnie silnik nie jest w takiej dobrej juz kondycji wiec postanowiłem zaryzykowac i trochwe wzmocniłem je klejac po bokach tym klejem co kupiłem co bedzie okarze sie

tylko nie rozumiem czemu to sie urywa przecież wystepuje tam sila odsrodkowa chyba najwiecej to koło dostaje na wolnych obrotach i i przy zapalaniu

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...