Skocz do zawartości

rejestracja "Szwajcara"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Krew mnie powoli zalewa.

Otóż kupiłem moto od pośrednika i przy próbie rejestracji okazało się, że brakuje pierwszej strony odprawy celnej motocykla. Problem o tyle duży, że sprzedający twierdzi (i o ile mnie pamięć nie myli - ma rację), że odprawiał w tym samym czasie kilka bike'ów i wszystkie sa na jednym dokumencie. A więc pierwsza strona jest jedna... Ja dostałem swoją, a pierwsza przypadła komuś, kto kupował drugie czy trzecie moto. Urząd komunikacji się zaparł, że musi mieć, ja nie mam, moto pojechało na drugi koniec polski...

Macie jakiś pomysł...?

HELP!!!

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Niestety skończyło sie tym, że czekałem na potwierdzoną notarialnie kopię kompletnej odprawy celnej.

Więc nie pozostaje chyba nic innego jak skompletować wymagane dokumenty :buttrock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupować od handlarzy

Niekonieczne. Dostałem od, jak to nazywasz "handlarza" komplet przetłumaczonych dokumentów i taką cześć odprawy jak u niego była konieczna do rejestracji. Niestety w Poznaniu uparli się, że chcą mieć całość (czyli w 90% pusta makulatura) więc po 3 dniach "handlarz" dosłał poświadczoną notarialnie kopię oryginału wraz z tłumaczeniem (odprawa była robiona w Niemczech).

Zależy jak się trafi... :buttrock: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie za wesoło...

A wiecie może, czy w urzędzie celnym moge dostac kopię takiego druku?

I pytanie ostatnie: czy podczas rejestracji zabieraja te dokumenty? Chodzi mi o szczęsliwego posiadacza "mojej" pierwszej strony - będzie ja miał on, czy urząd...?

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie SAD-u powinien dostac handlarz, bo urzedy przechowuja takie dokumenty. Kopia powinna byc potwierdzona za zgodnosc przez UC lub notariusza - w tym wypadku raczej przez UC, bo nie wypuszczaja takich dokuemntow z rak. Podczas rejestracji zabieraja te dokumenty i pierwsza strona jest w urzedzie komunikacyjnym tego, ktory ja dostal.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystąp do urzędu celnego który to odprawiał o kopię sad i podej numer odprawy i opisz sytuację, czas oczekiwania nawet do 90 dni.

 

Pierwszą strone sadu powinienes zawsze posiadać, to co posiadasz to sad bis, czyli kolejne pozycje na sad.

 

Przy rejestracji nie zabierają SAD.

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, będę próbował... :icon_mrgreen:

Dobrze, że do sezonu jeszcze trochę

J.

 

heh...

zarejestrowałem.

Zabawne o tyle, że podchodząc do okienka 3 razy, za każdym żadano trochę innych papierów. Teraz dając to, co mam, zarejestrowałem bez problemu. Byłem przygotowany na strategię "na litość" itd., ale wszystkie pomysły okazały się nie potrzebne.

A więc dla wszytskich zdobywających kolejne siwe włosy podczas rejestracji...

Nie traćcie nadziei, bo wychodzi na to, że nie jest matką głupich, a jedynie wspólniczką upartych...

Wczoraj zrobiłem nowym moto pierwsze 7 km. 7... na szczęście :icon_mrgreen:

Panowie,

Raz jeszcze dzięki za pomoc.

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne o tyle, że podchodząc do okienka 3 razy, za każdym żadano trochę innych papierów.

 

Przypomina mi to sytuację jak były granice. Jak był idiota celnik (co było normą) leciało sie na inną granicę i tam bez problemu szła odprawa. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupować od handlarzy :lalag:

 

W moim przypadku piszpanna odmówiła rejestracji motocykla nowego od krajowego dealera w oparciu o fakturę zakupu, żądając odprawy celnej. W Honda Poland otworzyli oczy, bo jak kilkaset sprzętów rocznie sprzedają, tak jeszcze żadnemu dealerowi odprawy celnej nie dawali!!! I co ty na to :smile:

Ostatecznie importer dał kopię odprawy, wysmażył pisemko potwierdzające, i przeszło, ale piszpanna w urzędzie górą ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...