Skocz do zawartości

Ślizg Suzuki SV650


hornets
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :icon_evil:

 

Otoz mialem ostatnio maly slizg, po ktorym urwal mi sie "dzyndzel" od dzwigni zmiany biegów.Zalamal mi sie na pol tez taki kawalek aluminiu, do ktorego jest przymocowany podnozek. Tu nasuwa sie pytanie: czy spawac obie czesci, czy moze kupic nowe/uzywane nieznisczone :icon_mrgreen: Co prawda dalem juz do spawania oba elementy, ale nie jestem do konca pewny tego posuniecia.Jesli ktos mial podobne przygody lub nie a wie cos na ten temat prosze o rade. Z gory dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :icon_evil:

 

Otoz mialem ostatnio maly slizg, po ktorym urwal mi sie "dzyndzel" od dzwigni zmiany biegów.Zalamal mi sie na pol tez taki kawalek aluminiu, do ktorego jest przymocowany podnozek. Tu nasuwa sie pytanie: czy spawac obie czesci, czy moze kupic nowe/uzywane nieznisczone :icon_mrgreen: Co prawda dalem juz do spawania oba elementy, ale nie jestem do konca pewny tego posuniecia.Jesli ktos mial podobne przygody lub nie a wie cos na ten temat prosze o rade. Z gory dzieki i pozdrawiam.

odpowiedź moim zdaniem prosta. Jeśli masz na to kasę to kup używane. Jeśli nie to pospawane (pod warunkiem że zrobi to ktoś profesjonajnie) też będą dzialać jak należy

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwany "dzyndzel " to nie problem.

wystarczy nawiercić na końcu otwór 5mm nagwintować M6 i wkręcić śrubę imbusową o długości 35mm z kawałkiem węża gumowego. To działa.

Sprawa druga - żadnego spawania elementów ramy lub ich części na których kierowca czasami staje całym ciężarem podczas jazdy.

Panowie proszę o trochę wyobraźni.

Niedawno podobny temat był poruszany.

Gównolit jest niespawalny.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawa druga - żadnego spawania elementów ramy lub ich części na których kierowca czasami staje całym ciężarem podczas jazdy.

Panowie proszę o trochę wyobraźni.

Niedawno podobny temat był poruszany.

Gównolit jest niespawalny.

no tutaj Piotr ma rację, rzeczywiście nie wiadomo co to za stop aluminium, bo czyste alu to na pewno nie jest. Zasadniczo to nie przenosi ten element nigdy cieżaru całego ciała, no chyba że wsiadasz na moto jak na konia :icon_mrgreen: ale raczej lepiej to wymienić.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to nie przenosi ten element nigdy cieżaru całego ciała, no chyba że wsiadasz na moto jak na konia ;) ale raczej lepiej to wymienić.

pozdroo

A koleżanka to nigdy nie stawała na podnóżkach, rozprostowując nogi, czy po to, aby mieć lepszy punkt obeserwacyjny... [pytanie retoryczne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...