Skocz do zawartości

Latanie poza miastem


TasmaN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli mowa o lataniu poza miastem to warto wspomniec o wyprzedzaniu. Ja stosuje jedna wazna zasade, nie wyprzedzam z duzymi roznicami predkosci :biggrin: Raz leciaem cos kolo 150(prosta na dlugosci kilku km) z daleka widze golfa, dosc szybko sie do niego zblizam(teraz mysle ze gosc jechal ok 60) no to kierunek i wyprzedzam az tu nagle gosc zjezdza w lewo :eek: jak bym jechal szybciej to kto wie co by bylo. Teraz zawsze "dojezdzam" to pojazdu i nastepnie wykonuje manewr wyprzedzania :clap: Wiem ze to nie daje 100% pewnosci ale zawsze to bezpieczniej :biggrin:

 

Z daleka to wbij sie prawie na lewe pobocze, jak taki golf Ci zajedzie to Cie nie ruszy.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspminany w jednym z wątków 'Motocyklista Doskonały' (jaki i 'Strategie Uliczne' tego samego autora) zalecają jazdę lewą stroną swojego pasa ruchu ponieważ:

- lewa część pasa jest najczystsza, bo samochody i deszcz spychają piach i zanieczyszczenia do prawego pobocza

- środek jest zanieczyszczony tym co spadnie z samochodów i plamami oleju

- prawa część pasa zanieczyszczona jest największą ilością piachu i żwiru

- nie jesteśmy zasłonięci innymi pojazdami

 

tylko ta nasza rzeczywistość - koleiny

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ehoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze jednak nie ma dobrej recepty na to...

 

przynajmniej wiem teraz jakie zagrozenia moga czekac w zaleznosci od zajmowanej czesci pasa...

 

wydaje mi sie ze bede stosowal zasade:

 

- jak nie ma duzego ruchu to lewa strona (przy duzym zageszczeniu wyjechal mi kiedys samochod na czolowe)

- jak tloczno na drodze to srodek pasa

- prawej strony unikam (wyjezdzaja z prawej i spychaja przy wyprzedzaniu)

 

P.s.

co do wyprzedzania to nie lubie tego robic z duza roznica predkosci - fajniejsza zabawa z ostrym przyspieszaniem :crossy:)

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od sytuacji. Jazda po prawej stronie pasa kusi kierowców puszek do wyprzedzania na trzeciego, tak tych za mną, jak i tych z przeciwka, jazda środkiem to studzienki i olej, jazda po lewej hmm... na pewno bezpieczniejsza po ciemku, bo po prawej można napotkać ubranych na czarno pieszych i nieoświetlonych rowerzystów na swych czarnych rumakach...

Jak się tak dobrze zastanowić, to chyba częściej wybieram jednak lewą część pasa i środek.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspminany w jednym z wątków 'Motocyklista Doskonały' (jaki i 'Strategie Uliczne' tego samego autora) zalecają jazdę lewą stroną swojego pasa ruchu ponieważ:

- lewa część pasa jest najczystsza, bo samochody i deszcz spychają piach i zanieczyszczenia do prawego pobocza

- środek jest zanieczyszczony tym co spadnie z samochodów i plamami oleju

- prawa część pasa zanieczyszczona jest największą ilością piachu i żwiru

- nie jesteśmy zasłonięci innymi pojazdami

 

 

i tak właśnie staram się jeździć, ze zjeżdżaniem do środka/prawej strony gdy ktoś wyprzedza na trzeciego z naprzeciwka, gdy ktoś z naprzeciwka skręca w lewo, gdy ktoś chce mnie wyprzedzić, gdy ktoś z mojego pasa skręca w lewo, etc

 

na marginesie pozdro dla panów policjantów z drogówki mijanych dziś w korku na trakcie brzeskim, dwa razy wymijałem ich jadąc po linii między pasami i ich reakcja ograniczyła się do przyglądania się motocyklowi :crossy:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie srodek pasa, jestem pelnoprawnym uzytkownikiem drogi, to pas jest moj :icon_mrgreen:

A na serio, to jak jade po lewej stronie pasa, to sie zawsze znajdzie jakis palant co z prawej usiluje wyprzedzic. Prawej strony unikam z powodow juz wyzej przytaczanych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marginesie pozdro dla panów policjantów z drogówki mijanych dziś w korku na trakcie brzeskim, dwa razy wymijałem ich jadąc po linii między pasami i ich reakcja ograniczyła się do przyglądania się motocyklowi :D

No, ladnie, pewnie ich twoje lamanie prawa pod nosem wladzy tak zamurowalo :icon_mrgreen:

Zaoszczedziles mnostwo kasy, stawiasz wszystkim ;) :flesje: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ladnie, pewnie ich twoje lamanie prawa pod nosem wladzy tak zamurowalo :)

Zaoszczedziles mnostwo kasy, stawiasz wszystkim :) :clap: :)

 

E no, samochody stały w miejscu na obu pasach. Postarałem się o cierpliwość i grzecznie turlałem się z puszkami gdy te były w ruchu. Chyba dlatego odpuścili :D

 

:flesje: :flesje: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...