Skocz do zawartości

Zegary z innego enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mtx 125, w którym zkruszyły mi się zegary. Nigdzie nie moge znaleść orginalnych do tego modelu (włoska wersja RG) i dlatego zastanawiam sie nad kupnem zegarów od innego enduro 125, np. crm, dt, mtx (wersji japońskiej). Jest taka możliwość? Będą wszystko wskazywały zgodnie z prawdą (prętkość, obroty, temp.)? Trzeba robić jakieś modyfikacje (poza oczywiście tymi, słóżącymi do ich przymocowania i dopasowania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po kiego ci zegary w enduro , zaloz licznik rowerowy + jakis wskaznik tem. cieczy i starczy balastu :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperature też olać, w wyczynach tego nie ma i nikt nie marudzi .

Licznik rowerowy załatwi sprawe , gdyby to był 4t można by się pokusić o wskaźnik temp. oleju ale przy 2t to jest zbędne . Chociaż możesz na alledrogo poszukać, widziałem parę razy takie małe (55mm) wskaźniki.

A jeszcze taki mi pomysł wpadł czy by nie dało się podczepić termometru elektronicznego pod fabryczny czujnik ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem odzyskać wskaźnik temp. w RD to kobinowałem ale wyszło na to że tylko wskaźniki motocyklowe/samochodowe się nadają bo komputerowe itp. kończą się na 70 stopniach

 

I do dzisiaj nie mam bladego pojęcia czy nie przegrzewam silnika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem odzyskać wskaźnik temp. w RD to kobinowałem ale wyszło na to że tylko wskaźniki motocyklowe/samochodowe się nadają bo komputerowe itp. kończą się na 70 stopniach

 

I do dzisiaj nie mam bladego pojęcia czy nie przegrzewam silnika :/

Jeżeli masz prawidłowo działający układ chłodzenia i dobry płyn to ciężko będzie Ci przegrzać silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy nie wiadomo czy coś sie nie stało z tymże układem chłodzenia, dlatego pewniej mieć czujnik, a zegar rowerowy poza gorsza widocznościa ma wiele ciekawych funkcji. Czujnik temperatury powinien podpasować z pieca centralnego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam zegary od Yamahy (coś podobnego do tego http://www.bikepics.com/pictures/457897/ )

Linki pasują, tylko ja mam wersje "R" (japońska)

No i nie wiem jak dokładne działają, bo nie mam jak tego sprawdzić :notworthy:

Edytowane przez marcin.j007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...