Skocz do zawartości

Kombinezon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wlasnie zakupilem pierwszy w zyciu (nowy) kombinezon Tschula model #107 (http://www.tschul.de/shop.pl?f=NR&c=0107R&t=tschul_temartic&KAT=Motorradkombis&TITEL=Motorrad-Lederkombi%20aus%20Rindsleder).

 

Wczesniej jezdzilem w samej kurtce pod ktora wrzucalem bluze+polar i jeszcze na luzie wchodzila :). (No coz tak to jest jak sie nie przymierza tylko przez allegro kupuje 'na oko'). Przyzwyczailem sie do luznej kurtalki ktora troche trzepotala przy wiekszych predkosciach. No ale nie o tym mowa.

 

Przychodze do goscia ktory daje mi przymierzyc kombiaka wszedlem w niego ale czulem sie dosc "opiety". Ten kombiak jest jakby ciutenke przyciasny(wszystkie ochraniacze sa na miejscu, dl.rekawow i nogawek u spodni jest dobra no ale luznych ruchow w nim nie mam czuje sie troszke jak robocop :D. Koleszka mi powiedzial ze to czesty objaw ludzi ktorzy nie smigali nigdy wczesniej w kombinezonie,ze musi dobrze przylegac do ciala bo ma wkoncu chronic jezdzca, Stwierdzil ze kombiak sie uciagnie i ulozy do ciala po przejechaniu paru godzin na moto.

 

I chcialem zapytac jakie byly wasze odczucia bo juz sam nie wiem czy dobrze zrobilem ze mu zaufalem :crossy: Jak u was leza wasze kombiaki? tez na poczatku sie tak czuliscie ??czy faktycznie wasze kombinezony ulozyly sie po przejechaniu ilus tam kilosow i zrobily sie odrobinke 'luzniejsze'? podzielcie sie wrazeniami :)

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś ? i jakie wykonanie ? :crossy:

 

Pierwsze wrazenie : wyglad- zajebisty, wykonanie - solidne

 

po sezonie napisze jak wrazenia, czy nie wyladowal popruty w 10 miejsach na smietniku :)

 

dalem 850zl

noo ale nie zbaczajmy z tematu :D

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wlazles w ten kombinezon to znaczy, ze nie jest na Ciebie za maly :bigrazz: sam napisales, ze poprzednia kurtke miales za luzna i trzepotala na wietrze :lalag: wiec to dlatego teraz, gdy kombi masz dopasowane, to wydaje Ci sie, ze jest za ciasne ale tak ma byc i wszystko sie dopasuje

pozdrawiam. lenar :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie.

Zamówiłem kombinezon Padany ze strony :smile: (Rodzina wie że ja kupiłem a naprawde był to prezent od Wujka :lalag:) o rozmiarze 52. No i przesyłka doszała. Ubieram sie w kombi (miałem na sobie tylko koszulke i gacie) i już mi sie ciśnienie podnosi że za mały i będzie trzeba czekac na wymiane. Chodze w nim po domu czuje sie jak "sztywniak". Postanowiłem zadzwonic po kumpla który juz troszke śmigał w kombinezonie. Przyjechał patrzy i mówi że jest dobrze. Ja w szoku. A idealnie pasuje na mnie jak mam pod kurtką jeszcze żółwia. Teraz juz wiem ze musi byc ciasno :bigrazz: jak zawsze na początku :flesje:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, na razie jest sztywny ale trochę pojeździsz i zrobi się wygodniejszy.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffff no to sie uspokoilem bo juz sobie wkrecalem ze mnie sprzedajacy wydupczyl az milo ;)

 

choc martwi mnie jedna rzecz bo raczej bluzy pod kurtke nie wrzuce i jak ja bede jezdzil jak bedzie powiedzmy 1 marzec i ok 10 stopni? :) zmarzne pewnie kurcze :P no chyba ze taki przylegajacy do ciala kombiak inaczej utrzymuje cieplo niz wiuchajaca za duza kurtka :) no nic pozyjemy zobaczymy :)

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skórzany kombiak nie jest świetnym pomysłem na całosezonowe latanie. Polecałbym pod niego komplet bielizny termoaktywnej, a jak to nie pomaga to zakładać na niego przeciwdeszczówkę (zadziała trochę jak windstoper:) )

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc martwi mnie jedna rzecz bo raczej bluzy pod kurtke nie wrzuce i jak ja bede jezdzil jak bedzie powiedzmy 1 marzec i ok 10 stopni? :icon_eek:
Jak kupowałem swojego arlena to kurtkę ledwo na T-shirtcie zapinałem, kupiłem bo zaufałem sprzedawcy. Kupowałem w zimie więc od razu w nim nie jeździłęm i za każdym razem jak go przymierzałem coraz bardziej byłem przekonany że dałem dupy i powinienem był wziąć numer większy. Teraz zakładam pod niego gruby polar i jeszcze jest luźno więc już się nie martw i sokojnie powróć do zimowego snu :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ktos przy zakupie kasku i kombi powiedzial ze mam byc ciasno jak w p...e anioła i nie kłamał. W kombi jednoczesciowym ledwo sie zapinam a chodze jak dobry kowboy z pokaznym cohones ale jazda jest przyjemnoscia nic mi nie trzepocze, nie lata, nie sciaga jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak sie troche wtrace z moim pytaniem, ale ogolnie to nawet sie one chyba nadaje do tego tematu.

Uzytkuje ktos moze kombinezon TSCHUL? Jakiej sa one jakosci i czy nie pruja sie po 1 sezonie??

Sam sie poprostu zastanawiam nad zakupem takiego wiec stad moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pod koniec sezonu kupilem redbike. 2 czesciowa skórka. jak w niego wleze i zaloze buciory to nie moge sie wgramolic na motor (sporta) a jak patrze jak inni swobodnie smigaja w takich i do tego jeszcze jakies ewolucje robia to za ch..a nie kapuje jak to mozliwe. tez mam nadzieje ze sie rozciagnie troszke bo to meczarnia a nie jazda jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...