Skocz do zawartości

Koło magnesowe gpz 500


nec82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam mały problem chcę sciągnąc kolo magnesowe w swoim motocyklu,tylko niewiem jak odkręcic śrubę na klucz 14 co jest na kole magnesowym???Jak może mi ktoś pomóc to bardzo prosze,chodzi mi jaki gwint ma ta sruba lewy czy prawy???Dzięki wszystkim i pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam mały problem chcę sciągnąc kolo magnesowe w swoim motocyklu,tylko niewiem jak odkręcic śrubę na klucz 14 co jest na kole magnesowym???Jak może mi ktoś pomóc to bardzo prosze,chodzi mi jaki gwint ma ta sruba lewy czy prawy???Dzięki wszystkim i pozdrawiam Grzegorz

 

O ile pamiętam normalny, czyli odkręcasz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Zwracam uwagę, że samo wykręcenie tej śruby nie umożliwi zdjęcia koła magnesowego, poczytaj tu:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=68323&hl=

 

--

pzdr

yahoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzylem szpilki od mocowania kola jezdnego od jakiejs cezarowki chyba stara albo jelcza (kuplem nowa z sklepu jakiegos motoryzacyjnego) pasowalo idealnie ( choc zdejowalem nie w GPZ tylko w Hondzie CBX 550) ale mozliwe ze tą sama sruba da sie to zdjąc,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych kilku sprzecznych poradach radzę zaopatrzyć się w książkę serwisową a dopiero po lekturze zabrać się za zdejmowanie dosyć drogiej i trudnej do zdobycia części silnika.

Jeżeli sam nie jesteś w stanie odróżnić łba śruby lewozwojnej od prawozwojnej to raczej dobrze nie wróży Twojemu silnikowi.

Etap pierwsze Manual Book

Etap drugi studiowanie poszczególnych obrazków

Etap trzeci pytanie na 4um jak czegoś nie rozumiesz

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli sam nie jesteś w stanie odróżnić łba śruby lewozwojnej od prawozwojnej to raczej dobrze nie wróży

 

...........

Etap trzeci pytanie na 4um jak czegoś nie rozumiesz

Sory Piotrze może to lamerskie pytanie ale jakoś nigdy nie myślałem że lewa i prawa śruba ma inny łeb . jakoś nigdy nie miałem jakiejś super potrzeby żeby je odróżnić .

ja przeskakuje do etapu trzeciego :icon_question: i pytam bo nie wiem - czym sie różni i jak odróżnić po łbie lewą i prawa śrubę ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do pytania głównego : śruba trzymająca koło magnesowe w gpz 500 ma NA PEWNO lewy gwint.Jeśli zaś chodzi o ściągacz do koła , to jak już ktoś wyżej napisał - wystarczy dopasować śrubę o identycznym gwincie i koło zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...