Skocz do zawartości

Faak am Zee 2008


dareksv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

był ktoś w na zlocie w Karyntii w ubiegłych latach?

warto tam się pchac zwłaszcza na moto sportowo-turystycznym?

 

chciałbym potraktowac to jako baze wypadowa po okolicach+imprezownię ale nie wiem czy się nie rozczaruję

 

dareksv

Na pewno się nie rozczarujesz, można tam jechać na byle czym, extra klimat i extra okolice- Słowenia, Wenecja,w 2007 pogoda niespecjalnie dopisała ale reszta jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się nie rozczarujesz, można tam jechać na byle czym, extra klimat i extra okolice- Słowenia, Wenecja,w 2007 pogoda niespecjalnie dopisała ale reszta jest OK.

 

 

Napisz coś więcej o samym zlocie. Okolice trochę znam, ale chciałbym mocniej spenetrować winnice Friulii, winkle rejonu Triglava i samą Karyntię z jej jeziorami i malowniczymi miasteczkami

 

dareksv

 

W jakim terminie wypada w tym roku?

Również zastanawiam się nad wyjazdem. Jakie mniej więcej mogą być koszty takiej imprezy?

 

 

nie znam kosztów na miejscu, słyszałem że płacisz za camping i atrakcje masz free, ale czy to prawda?

 

co do reszty (paliwko, żarcie, wydatki na zwiedzanie) to standardowo jak na tygodniowy wypad po Europie trzeba liczyć się z kosztami z 500E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty nie są wysokie ale jak ktoś chce to mogą być. Tak po taniemu to jedziesz np przez Słowację i Austria. Odległość od Cieszyna ok 750km, Slowacja autostrady dla moto jednośladowych były w 2007 za darmo w Austri winieta chyba 4.50Euro/10dni. Zlot jest chyba zawsze w 1-szym tygodniu września z tym że teraz np oficjalne otwarcie było w środę ale już w sobotę bylo tam dużo wszystkiego.Kamping koszt 14eu/moto,namiot,człowiek(lub 2 czlowieki) :biggrin: ale nie wiem ,może są niektóre droższe campy.Tak że wydasz w zasadzie 50 zł/dzień na pole + paliwo. Na miejscu jest dość drogo-dla nas-POLAKÓW. Piwko np 6-7eu, ale są sklepy billa i z nimi da się przeżyć, dobrą alternatywą jest zorganizować jedno duże auto i nim zabrać wszystko, czyli wiele skrzynek piwa, namioty a nawet serwis ale musi wtedy jechać wiele osób aby się opłacało

Noclegi po drodze:Velki Meder lub Dunajska streda, niedaleko Bratysławy, są tam niedrogie baseny termalne i dużo kwater do wynajęcia-za 20zł/os można coś znaleźć. Dla mnie to bylo za blisko w drodze tam więc spanko na kampie w Hartberg, tam też baseny ale nie termy i też niedrogo oraz muzeum poj.zabytkowych. Sam Faaker see to jezioro wokół którego jest cały ten zlot więc jest duży i wiele miejsc do zaliczenia. Niedaleko jest Słowenia i jez Bled, extra ale nie jedźcie tunelem, płatnym zresztą, ale górami-fajniej i za darmo. Naokoło Triglavu od Kranjskiej Góry(w tej okolicy jest też Planica) w stronę Bovec i dalej też fajna traska. Gdybyś chciał pojechać w stronę Wenecji autostradą to zapłacisz ok 15eu można pojechać boczkiem i nie do Wenecji ale do Punta Sabbioni jest to na cypelku znajdziesz kamp za ok 22eu blisko przystani i stateczkiem na plac św. Marka, 24h karnet najlepiej się opłaca kosztuje 15eu (2007) my zaliczyliśmy Wenecję po południu do nocy i następnego dnia do popołudnia w ramach 24h. Pojechaliśmy pan europą i wzieliśmy trochę wszystkiego, kupowaliśmy tylko to co trzeba oraz parę drobiazgów z Wenecji (maski, pizza, upominki,lody..) i łączny koszt zamknął się chyba w kwocie 600eu/10dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty nie są wysokie ale jak ktoś chce to mogą być. Tak po taniemu to jedziesz np przez Słowację i Austria. Odległość od Cieszyna ok 750km, Slowacja autostrady dla moto jednośladowych były w 2007 za darmo w Austri winieta chyba 4.50Euro/10dni. Zlot jest chyba zawsze w 1-szym tygodniu września z tym że teraz np oficjalne otwarcie było w środę ale już w sobotę bylo tam dużo wszystkiego.Kamping koszt 14eu/moto,namiot,człowiek(lub 2 czlowieki) :) ale nie wiem ,może są niektóre droższe campy.Tak że wydasz w zasadzie 50 zł/dzień na pole + paliwo. Na miejscu jest dość drogo-dla nas-POLAKÓW. Piwko np 6-7eu, ale są sklepy billa i z nimi da się przeżyć, dobrą alternatywą jest zorganizować jedno duże auto i nim zabrać wszystko, czyli wiele skrzynek piwa, namioty a nawet serwis ale musi wtedy jechać wiele osób aby się opłacało

Noclegi po drodze:Velki Meder lub Dunajska streda, niedaleko Bratysławy, są tam niedrogie baseny termalne i dużo kwater do wynajęcia-za 20zł/os można coś znaleźć. Dla mnie to bylo za blisko w drodze tam więc spanko na kampie w Hartberg, tam też baseny ale nie termy i też niedrogo oraz muzeum poj.zabytkowych. Sam Faaker see to jezioro wokół którego jest cały ten zlot więc jest duży i wiele miejsc do zaliczenia. Niedaleko jest Słowenia i jez Bled, extra ale nie jedźcie tunelem, płatnym zresztą, ale górami-fajniej i za darmo. Naokoło Triglavu od Kranjskiej Góry(w tej okolicy jest też Planica) w stronę Bovec i dalej też fajna traska. Gdybyś chciał pojechać w stronę Wenecji autostradą to zapłacisz ok 15eu można pojechać boczkiem i nie do Wenecji ale do Punta Sabbioni jest to na cypelku znajdziesz kamp za ok 22eu blisko przystani i stateczkiem na plac św. Marka, 24h karnet najlepiej się opłaca kosztuje 15eu (2007) my zaliczyliśmy Wenecję po południu do nocy i następnego dnia do popołudnia w ramach 24h. Pojechaliśmy pan europą i wzieliśmy trochę wszystkiego, kupowaliśmy tylko to co trzeba oraz parę drobiazgów z Wenecji (maski, pizza, upominki,lody..) i łączny koszt zamknął się chyba w kwocie 600eu/10dni.

 

dzieki, o tego typu info mi szło - powiedz, czy na samym zlocie dużo sie dzieje i co w porównaniu z naszymi zlocikami byś zapisał na plus lub minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj tylko na Gandarm'ow bo oni lapia nie na radary tylko na tzw. Amtsauge ( oko urzedowe ) i nic im nie udowodnisz, nie ma dyskusji i panie boze zlituj sie. Austria jest fajna, mnostwo winkli. Co prawda Faak to impreza HD ale czy to takie wazne, jezeli komus ten klimat nie przeszkadza ?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnego to nikt nie łapie, jak ktoś przesadzi to niech się nie dziwi, kupa motorów przywieziona na przyczepach,bo pewnie TIV-u by nie przeszły, a że głownie HD to nie przeszkadza, przyjeżdżają tam na wszystkim: enduro, ściganty, choppery, trajki, quady...minusy to pewnie ceny a reszta to plusy, nie patrzą na siebie bykiem jedni na drugich, nikt dla jaj cię nie ogoli albo ketten spray do tyłka napryska jak śpisz,no chyba że kolega z polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w 2007 r. , z Brzeska na złot było coś ok. 900 km. i zrobiliśmy to w jeden dzień . ( z Cieszyna na miejsce cały czas autostrada )

 

a ha weście ciepłe ubranie ( uszatki itp. ) to tak zmarzłem że coś ok. grudnia " doszłem " do siebie .

Edytowane przez medor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przypadkowo przewaliłem się przez ten zlot, chociaż w nim nie uczestniczyłem. Jedno mogę powiedzieć na pewno - w tym czasie jest w całej okolicy dramat z miejscami do spania. Jak ktoś wie że jedzie, to powinien już teraz o tym pomyśleć i zaklepać jakieś miejsce. Poza tym atmosfera jest super, bo przez okoliczne góry przewalają się cały czas tabuny motonitów :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przypadkowo przewaliłem się przez ten zlot, chociaż w nim nie uczestniczyłem. Jedno mogę powiedzieć na pewno - w tym czasie jest w całej okolicy dramat z miejscami do spania. Jak ktoś wie że jedzie, to powinien już teraz o tym pomyśleć i zaklepać jakieś miejsce. Poza tym atmosfera jest super, bo przez okoliczne góry przewalają się cały czas tabuny motonitów :icon_twisted:

 

 

brzmi nieźle, spanie to chyba najsensowniej przywieżć ze sobą ... czyli namiot.

 

Czy na miejscu sa jakies fajne atrakcje, np. muza, konkurencje, lasencje...:icon_mrgreen:?

 

dareksv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...