Skocz do zawartości

Scigacz dla kurdupla.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To moj pierwszy post, wiec sie przywitam. Mam na imie Tomek, mieszkam w Krakowie i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

Jestem na etapie poszukiwania scigacza o pojemnosci 600-750ccm. Tak jak napisalem w temacie jestem nikczemnego wzrostu (168cm) i z tego wzgledu wybor jest ograniczony (musze w koncu dotykac ziemie stopami).

 

Jestem bardzo ciekawy jakie macie dla mnie propozycje.

 

Klaniam sie.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie łatwiej niż z innymi typami, plastiki z racji poręczności i zwrotności są kurduplaste... ludzie tu zazwyczaj mają odwrotny problem :icon_twisted:

 

z czystej ciekawości zapytam, bo w profilu nie uzupełniłeś, czym jeździsz obecnie?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie łatwiej niż z innymi typami, plastiki z racji poręczności i zwrotności są kurduplaste... ludzie tu zazwyczaj mają odwrotny problem :icon_twisted:

 

z czystej ciekawości zapytam, bo w profilu nie uzupełniłeś, czym jeździsz obecnie?

jsz

 

I tu sie nie zgadzam bo plastiki wcale nie sa kurduplaste. Spójrz sobie chociaż na R6 z 2006 roku gdzie wysokosc siedzenia wynosi 850 mm i dla osoby mojego wzrostu (164cm) jest to motocykl zdecydowanie za wysoki !!! Dlatego tez nie moge sobie pozwolic na plastika bo z reguły wszystkie 600 tki maja powyzej 820 mm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie łatwiej niż z innymi typami, plastiki z racji poręczności i zwrotności są kurduplaste... ludzie tu zazwyczaj mają odwrotny problem :icon_twisted:

 

z czystej ciekawości zapytam, bo w profilu nie uzupełniłeś, czym jeździsz obecnie?

jsz

W zeszlym sezonie mialem tylko CB750 seven fifty 98r z customowym siedzeniem. Jestem nowicjuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie nie zgadzam bo plastiki wcale nie sa kurduplaste. Spójrz sobie chociaż na R6 (...)

 

oki, ale gsx600r 2007 ma siodło 810mm, cbr600rr z tego samego roku 820; czyli są i niższe, a jeden przykład nie czyni reguły

druga kwestia "kurduplastości" to odległości w całym trójkącie punktów oparcia kierowcy, czyli kierownica-siodło-podnóżki, które raczej potwierdzają niż zaprzeczają temu określeniu. na poparcie tej tezy pozostają jeszcze w odwodzie narzekania wysokich na niemożliwość znalezienia sobie plastika, na którym nie będą "wyglądać jak na psie", które często czytam na forum :icon_twisted:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze jestem zdecydowany na zakup Hondy CBR 600 F4 rocznik 99. Myslalem o czyms mlodszym, ale to bedzie moj pierwszy scigacz (drugi motor w zyciu), wiec z dwa lub trzy sezony nim pojezdze, a potem kupie cos nowszego, a moze i rowniez mocniejszego.

 

Jesli macie jakies porady dotyczacego samego zakupu (co sprawdzac, gdzie kupowac, etc) chetnie ich wyslucham.

 

Dziekuje za wypowiedzi.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze jestem zdecydowany na zakup Hondy CBR 600 F4 rocznik 99.

 

Mam w garazu taka i R6 z tewgo roku. F4 jes faktycznie nizsza i bardziej turystyczna ale ma dosc szeroki siodlo. Podczas jazdy jest ok ale przy zatrzymaniu mnie np. gniecie w wewnetrzna strone ud. R6 jest wyzsz ale ma wezsze siodlo przez co dlamnie jest w sam raz ale ja mam 176cm. Wiec F4 z rego rocznika pod wzg;edem wzrostu i doswiadczenia powinna byc najlepszym wyborem. Tak mi sie wydaje. Nie mam natomiast wogole doswiadczen z kawa i suka wiec niech ktos inny pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 169 cm i ttr odpalaną z kopa i daje rade wysokość siedzenia 945cm :banghead: :) …

A w sporcie jeszcze środek ciężkości jest dość nisko wiec raczej nie ma problemu.. zwłaszcza w klasie 600 to chyba z każdym sobie poradzisz bez problemu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wzrost do wielkosci moto???? aby stabilnie stac wystarczy lekko zsunac sie na jedna strone z moto i po sprawie :D

musialbym byc jelopem aby kupowac moto do mojego wzrostu - chyba motorynka bym musial smigac hehe

 

czy ja wiem...

Sam mam 173cm, moja SV'ka ma siedzenie jakos na 81cm i wszystko bylo ok, az tu pewnego dnia, chciaclem podeprzec sie noga a tam byla studzienka kanalizacyjna, troszke nizej niz asfalt... chyba nie musze mowic co sie stalo :biggrin:

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wzrost do wielkosci moto???? aby stabilnie stac wystarczy lekko zsunac sie na jedna strone z moto i po sprawie :banghead:

musialbym byc jelopem aby kupowac moto do mojego wzrostu - chyba motorynka bym musial smigac hehe

Rozumiem ze dla zaawansowanego uzytkownika ma znaczenie nikle, ale ja jestem nowicjuszem. Moj poprzedni motocykl byl dla mnie troche za duzy, teraz szukam czegos bardziej kompaktowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...