Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bandziorów :crossy:

Jakiś czas temu szukałem chłodnicy wody do b6.5 K7, lecz bez większych rezultatów. Jednak zajarazny motocyklem na maxa postanowiłem nie czekać na okazje z drugiej ręki, brak funduszy uniemożliwiał kupno nowej(<2000zł) więc zleciłem przeróbkę z b400. Dziś wiem że był to mój błąd :banghead: chłodnica wygląda niemal jak oryginał lecz ma mniej kanalików przepływowych w skutek czego moto niedostatecznie odprowadza ciepło z silnika. Wyjazd w dłuższą trasę, mały kacik , jazda po mieście staje sie uciążliwa gdyż ciągle włącza sie wentylator, czuć spadek mocy i ogromne ciepło buchające z rozgrzanego silnika.

Piszę ponieważ :

1. Chcę ostrzec społeczność forum przed takimi przeróbkami.

2. Po raz kolejny szukam używki :D (za wszelkie namiary, kontakty lub sugestie będę bardzo wdzięczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam od niedawna Bandita 600 s z 2000 r. Niestety, mam też z nim pewien problem-

jeśli po wyłączeniu silnika choć na parę minut zostaną włączone światła czy zapłon, akumulator nie daje rady, coś tam kręci, ale szybko pada, już 2 razy odpaliłem "na pych", ale zastanawiam się czy :

 

1. Kupić prostownik, jeśli tak, to jaki ?

2. Kupić nowy akumulator (zwykły, czy żelowy?)

3. kupić i nowy aku. i prostownik

 

może być inna przyczyna niż padnięty akumulator?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam!

 

Nowy

Po pierwsze....sprawdzić napięcie ładowania. Jeżeli za niskie to alternator nie ładuje aku i jest dupa.

Po drugie...jak sprawdzony regulator napięcia i jest OK to zakupić nowe aku

Po trzecie ...zawsze warto jest mieć dobry prostownik

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby łatwo sprawdzić czy akumulator ledwie zipie, zapalić światła na 10 min. i spróbować odpalić motocykl. Mocny akumulator da radę odpalić maszynę.

Akumulator kup sobie bezobsługowy. Żelowe są bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby łatwo sprawdzić czy akumulator ledwie zipie, zapalić światła na 10 min. i spróbować odpalić motocykl. Mocny akumulator da radę odpalić maszynę.

Akumulator kup sobie bezobsługowy. Żelowe są bardzo drogie.

A tam drogie. Wiadomo nie od dziś że motocykle to zabawki dla bogatych więc koszta się nie liczą......buahahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ile należy przeznaczyć na bandita 600s z 2002r, a ile ok. na takiego z 2000r. Czy te z 2002r mają tylko zegarek i wyświetlacz poziomu paliwa więcej, niż z 2000r? Wiem, że mogę na allegro popatrzeć, ale tam jest tylko parę sensownych, a nie od kobiet z niemiec, bezwypadkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wyświetlacz poziomu paliwa :icon_rolleyes: ???

Ja mam jako drugie moto do przemieszczania się po mieście bandziorka 600s z 2002 roku

ale nie ma tam nic takiego, nie wiem jak w 650 jest.

A zegar jest w wyświetlaczu km wraz z trip 1 i trip 2 i całościowym przebiegiem km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...