Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://tenere.blox.pl/resource/awaryjneschemat.jpg

 

 

ja bym to tak podlaczyl. wybaczcie schemat bigrazz.gif

 

tak jest ok. jak widac na zalaczonym obrazku potrzebne sa tylko 3 nowe przewody i wylacznik dwubiegunowy. szkoda, ze nie walnales ich kolorem czerwonym.

 

schemat wylacznika inaczej sie rysuje, ale tu chyba tez kazdy zakuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jesli mowisz o szczegolach to wychodzi 1. podlaczonych moze byc standardowo do 3 przewodow: masa, + 12V (zasilanie), wyjscie. przewod wychodzacy (wyjscie) idzie do przelacznika kierunkow. uruchomisz ktorakolwiek strone kierunkow (badz obie na raz = awaryjne) przerywacz zaczyna dzialac i przerywa +12V. wczesniej, mimo podanego zasilania (czyli +12V i masy) nie dziala. musi miec jakies obciazenie na wyjsciu, zeby zaczal pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zrobione awaryjne w moto od dłuższego czasu i wszystko jest ok.

Miałem problem żeby znaleźć taki przełącznik, ale w końcu sie udało (i nawet pomarańczowy) na giełdzie przy gus.

czy możesz zapodać zdjęcie/a tegoż przełącznika?

Gdzie dokładnie kupiłeś i ile kosztował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :icon_question:

Właśnie mam zamiar zamontować u siebie awaryjne, coby więcej lasek wyrywać i mam takie pytanie:

 

Czy włącznik awaryjnych musi mieć aż 6 nóżek? 4 by pewnie wystarczyły, byleby włącznik był dwupozycyjny (czy jako to się tam zwie :biggrin: ) I teraz uwaga, bardzo głupie pytanie: czy włącznik z dwiema nóżkami też zabangla? Pytam bo się nie znam :wink: IMHO pewnie zadziała, ale wolę zapytać specjalistów ;)

 

z góry dzięki i pozdrawiam

kendzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z MłodymVFR który napisał:

"po 1: nigdy nie spotkalem sie z przerywaczem, dla ktorego wzrost obciazenia skutkowal zmiana czestotliwosci pracy. mowa o przerywaczach opartych na przekazniku. zmniejszenie obciazenia - i owszem - wzrost czestotliwosci, ale w druga strone nigdy."

 

 

 

Tak? To spróbuj podłączyć do tego przerywacza żarówki o łącznym poborze mocy 200W i zobacz czy nic sie nie zmienia. Mówimy cały czas o przerywaczu elektronicznym na przekaźniku

Edytowane przez wojtek2812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

no ja wlasnie po dlugiej lekturze tego tematu zamontowalem awaryjne. Niestety nie moglem sobie poradzic z oryginalnym przekaznikiem wiec poszedlem na latwizne wstawilem przekaznik. Hula jak zloto. Poszukuje jeszcze tylko jakiegos fajnego przelacznika najlepiej na kierownice. Ale z czasem na pewno znjade ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...