Skocz do zawartości

ktm


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wystawilem ducati na sprzedaz ,i mysle o zakupie enduro aby modz polatac z synem, jakos najbardziej widzi mi sie KTM jednak niebardzo wiem o co chodzi z podzialem modeli ,a w opisach tylko pare zdan zachwalajacych kazdy model [opieram sie na stronie producenta]

Szukam czegos powyzej 450cm do szybkiej jazdy po bezdrozach [mieszkam prawie w meksyku wiec dookola pustynia], las ale tylko po wyznaczonej trasie .

widze ze w poszczegolnych oznaczeniach modeli pojemnosci silnika sie powtarzaja ,widze ze roznica jest w wadze i w oswietleniu mi na mozliwosci rejstracjii moto nie zalezy,w

wiec co bedzie najbardziej optymalne SX ,EXC,XC ,widze jeszcze cos jak 690 enduro i 950 enduro

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadze ze XR 650R byla by doskonalym wyborem , w hameryce dosc popularne moto nie powinno byc problemow z kupnem i serwisowaniem.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pamietac ze exc wymagaja czestego i dokaldnego serwisu , LC4 juz znacznie zadziej , do XR pewnie zagladniesz raz na jakis czas.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sxf( limitowana edycja full crossa)

 

 

 

f oznacza ze jest to 4T

co do motoru to musisz sie jasno okreslic czy chcesz brac pasazera ze soba czy sam jezdzic, czy stac cie i/lub masz czas na utrzymanie exc - sportowa wersja do offroadu z mozliwoscia rejestracji,

sx - czyli cross nie jest dobrym rozwiazaniem

jak juz ktm to 690 enduro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdrowy rozum jeśli miałbym kupować moto na pustynie to bym kupił coś sprawdzonego produkowanego od lat i przetestowanego na długodystansowych rajdach , napewno nie nową konstrukcję

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak weźmiesz nowe moto z salonu to przy jeździe po pustyni itd. co jazdę myjesz i smarujesz filtr powietrza, przy wkręcaniu co 500km olej i filtr i serwis łańcucha. To z tych rzeczy, które robisz na bieżąco w nowiutkich i starych sprzętach. Poza tym KTM wydaje mi się mało popularny w USA, nie wiem jak w Meksyku, a dostęp do części jest ważny bo jak masz potem za jakąś śrubką czekać 3 tygodnie i płacić krocie to średnio fajna sprawa :) Honda tak jak pisali koledzy powyżej to raczej sprawdzona konstrukcja i nie powinno z nią być problemów. Jak zainteresujesz się bliżej tematem to zagadaj do użytkownika o nicku "gajowy" on chyba miał/ma XR z 04 roku to ci coś o niej powie bo to naprawdę w porządku typ :P

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh :wink:

Jess, nadal ma, i nie zapowiada sie na zmiany. Faktycznie, moto kupiłem od mareckiego.

Tak naprawdę to zebym się zamienił XR 650 R na EXC 525 to ktos musiałby mi dopłacić spore pieniądze, żebym miał ochotę na taki deal.

Żebym zamienił się na LC4 625 to tez musiałbym prosić o dopłatę, troche mniejszą.

To tak w skrócie, nie rozwijam mysli bo temat nie o XR 650 R vs. KTM, i nie ma co siac OT.

Fakt ze na tych motocyklach latalem, na EXC 525 nawet przdwczoraj więc mam jakiś obraz. Jakaś tam wersję LC4 miałem kilka lat.

O KTM 950 nie wypowiadam się, bo nie znam.

Nie myślałem ze mnie tak znacie :biggrin:

Myślę ze lokalny dealer, przy kupnie nowego motocykla dobrze Ci doradzi. Popatrz na czym lataja chłopaki po pustynii, pogadaj z nimi gdzie są priorytety w takich warunkach jazdy, co jest najistotniejsze w sprzęcie etc...

My tu z pustyniami kruchutko, więc sam rozumisz :banghead:

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nawet nie mam za bardzo po co pisać ;) No chociaż.... ;)

KTM 525 to można sobie kupić jeśli planujesz polatać na torze mx, do czego XR650R za bardzo się nie nadaje (osobiście sprawdzone :wink: ).

Pod innymi względami XR jest lepsza i bardziej przyjazna dla użytkownika chociażby ze względu na mała awaryjność, prostotę konstrukcji oraz przy dłuższym lataniu wygodne siedzenie, nie wspominając już o równomiernym oddawaniu mocy oraz możliwości jej podniesienia do około 73 km :P . Część nowych, potencjalnych nabywców zraża się co do braku elektrostartera ale nie ma się co tym przejmować bo te moto na prawdę odpala od pierwszego kopa :biggrin: Dobra koniec tej "ody do XR'y" :lalag:

Tylko pamiętaj, jak bierzesz XR'e i chcesz latać tym po pustyni (i nie tylko) to od razu montuj wentylatory na chłodnicę albo bierz ze sobą płyn chłodzący :wink:

Pozdrawiam Marecki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym KTM wydaje mi się mało popularny w USA, nie wiem jak w Meksyku, a dostęp do części jest ważny bo jak masz potem za jakąś śrubką czekać 3 tygodnie i płacić krocie to średnio fajna sprawa :lalag:

 

Zerknij do tego wątku na ADVRider. Tutaj znajdziesz prawie wszystko i zobaczysz, że KTMy wcale nie są takim dziwnym zjawiskiem w Stanach;)

Myślę też, że to lepsze miejsce do pytania o KTMy enduro niż nasze forum (które oczywiście bardzo lubię, ale ustalmy, że w Polsce na KTMach jeżdżą głównie zawodnicy enduro/cross...) - znajdziesz tam tysiące użytkowników tych maszyn, w dodatku w interesującej Cię wersji, czyli na USA.

pozdro,

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...