Skocz do zawartości

Czy to jest legalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam części do motocykla i natknęłam się na taką aukcję:

http://www.allegro.pl/item***707110_papiery_cbr_1100_xx.html

Nie podoba mi się ona... tylko ja mam takie odczucia czy rzeczywiście koleś przesadził?

 

Noto przytocze tesc aukcji zeby bylo wiadomo oco chodzi:

 

"Mam do sprzedania twardy dowód rejestracyjny do xx-a.z 97r.Ubezpieczenie i przegląd ważne do maja 2008r.Do tego tablica,tabliczka znamionowa,karta pojazdu,główka ramy.Info pod num" (wycialem, a co, tez sobie pomoderowalem :biggrin: )

 

Musial byc niezly dzwon, niewiele sie ze sprzeta ostalo ;)

Tylko smrodku duzo....

 

I wyjatek z regulaminu:

"37. Administracja ma prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego tematu i postu w każdej chwili."

Amen.

 

Znaczy nie zebym ICH bronil ale widac admin/mod = God (zeby bylo do rymu, Bóg po naszemu) :biggrin:

 

Dziwi mnie fakt, że allegro nie zajęło się jeszcze tą aukcją. Przed założeniem tematu tutaj zgłosiłam nadużycie na serwisie aukcyjnym, ale widzę, że usunięcie aukcji, która narusza prawo nastręcza im trochę trudności ;)

 

Tez to zglosilem. Moze oni reaguja jesli nadejdze wiecej zgloszen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho znowu cię kompleksy męczą ???? Takie coś można leczyć :biggrin: :biggrin:

Emocje można rozładować na wiele sposobów (tylko niektóre z nich powodują ze mogą ci wyrosnąć włosy między palcami ) ;) ale może zapisz się na joge albo zacznij ćwiczyć szydełkowanie ;)

ktoś tu w tym temacie zaingerował w treść TWOJEGO POSTA ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho znowu cię kompleksy męczą

 

No proszę, wręcz rozczulająca próba wsparcia wsród kolegów modów :icon_mrgreen: :icon_razz: :buttrock:

 

Nie grzebać przy zapalniku, bo wam łapki poobrywa :icon_mrgreen:

 

To tak tylko z wrodzonej życzliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie że przynajmniej między modami jest solidarność motocyklistów.

Takie działanie zawsze będę popierał bo w przeciwnym wypadku ucierpią inni motocykliści.

Sprzedaż dokumentów jest karalna i ścigana z urzędu tylko mamy dupiaty system ścigania ale to już nie nasza wina.

Wyobraźmy sobie że kilku naszych 4umowiczów jest właścicielami XXa i jeden z nich traci swój ukochany motocykl to co wtedy? będziecie się cieszyć że mu motocykl poje***i?

Wyrzucam do oczyszczalni tematy o wiejskich naprawach części motocyklowych od których zależy WASZE życie.

Niektórym się to nie podoba ale mamy wreszcie demokrację i każdy ma prawo do własnego zdania tylko jeszcze niektórzy nie dorośli do odpowiedniego ich wykorzystywania.

Kilka lat temu kilku kolesi zatłukło złodzieja motocykli w Krakowie ale byli tacy którzy żałowali tego młodego człowieka. Jeden już nie żyje a na jego miejsce mamy 100 innych czekających na okazję zakupu motocyklowych dokumentów.

Możemy dalej dyskutować.

Zbycha trochę poniosło ale i mnie też czasami czyli w normie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu w tym temacie zaingerował w treść TWOJEGO POSTA ??????

Excuse me, ale jakie to ma znaczenie czyj to post? To był post USERA, i to wystarczy.

Post był przestrogą i wyrazem dezaprobaty więc w czym problem? Nie widzę powodu aby w nim grzebać, zwłaszcza iż był odnośnikiem do ogólnodostępnej aukcji.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_razz: :buttrock: :biggrin: :crossy:

to forum jak każda instytucja ma pewną opozycje :clap:, i nie da sie tutaj nie zauważyć pewnych układów układzików etc

pozdro paweł

Edytowane przez paolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie że przynajmniej między modami jest solidarność motocyklistów.

 

Piotrze mimo twojej sugestii, łatwiej mi sobie wyobrazić 100% wzrost średniej krajowej zarobków w ciągu jednego roku.

 

A solidarność modów jest tylko i wyłącznie solidarnością modów, co nie ma niczego wspólnego z solidarnością motocyklistów :icon_mrgreen:

 

Sam też ładnie wpisujesz się w ten krajobraz.

 

Wygodnie jest Ci oceniać post Zbycha...

 

Z oceną postu Moderatora kilera jakoś tak niezręcznie i nie na temat solidarności...co :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale jak widzę skaczących sobie do gardeł to mam chęć wyłączyć kompa.

Nikogo nie oceniałem tylko stwierdziłem fakt. Jeżeli nie chcesz zrozumieć że to działania dla dobra motocyklistów to Twoja wola.

Myślałem że mamy sobie pomagać?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym bogato i kwieciście opisać swój nastrój ale wzięłem na wstrzymanie, skasowałem 95% swojej twórczości zostawiając samą esnecję.

 

i wzajemnie

ograniczę się więc do stwierdzenia, iż pomimo owej wykrzyczanej niechęci nie będę życzył ci, aby któryś z potencjalnych przyszłych nielegalnych właścicieli twojego pojazdu miał możliwość skorzystania z takiej aukcji

 

Wyobraźmy sobie że kilku naszych 4umowiczów jest właścicielami XXa i jeden z nich traci swój ukochany motocykl to co wtedy? będziecie się cieszyć że mu motocykl poje***i?

 

i o to właśnie chodzi. dlatego usuwamy z forum ogłoszenia o zakupie/ sprzedaży papierów, motocykli zarejestrowanych na motorowery, piszemy o podejrzanych sprzętach na aukcjach

tak, każdy chętny może to sobie znaleźć. ale nie widzę powodu, dla którego forum ma ułatwiać życie złodziejom, krętaczom i innym - mniej lub bardziej winnym w świetle prawa - przestępcom

 

a co, chcielibyście mieć giełdę z papierami do waszych motocykli..? w podpisach są zdjęcia, niejednokrotnie spod garaży, z waszego miasta. czasami z numerami blach, albo mniej lub bardziej dokładnymi adresami. chcielibyście? w jednym miejscu: namiary na motocykl i od razu gotowe do niego papiery, żadnego problemu: kradzież, zakup, legalizacja, sprzedaż...

przykre jest to, że żyjemy w kraju w którym trzeba o tym myśleć. że ktoś może wam gwizdnąć motocykl spod domu, z garażu; że zdecydowanie częściej niż chcielibyśmy pojawiają się na forum ogłoszenia "sk**ny, ukradli"

chcecie tym ludziom ułatwiać zadanie? dawać namiary na to co i gdzie kupić? tego chcesz, Zbycho, dla kolegów śmigających xx-ami: żeby ktoś, kto im zapier*li ukochany motocykl mógł bez problemu na tym samym forum (choćby pośrednio) dokupić sobie do niego legalne papiery i puścić dalej w świat..?

mimo twojej krzykliwej wypowiedzi - nie sądzę

 

odpuśćcie więc sobie te wielkie słowa o wolności wypowiedzi. czasami wymaga ona ograniczenia tam, gdzie spotyka się z dobrem drugiego człowieka. po prostu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to działania dla dobra motocyklistów ...

 

Taka bardziej ogólna refleksja.

Nie bierz tego do Siebie, ale mam mocne skojarzenia z "działaniami dla dobra narodu",

a i niektóre metody przypominają mi ówczesne realia.

 

Proponuję zakończyć wymianę myśli.

Pax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cut....

nie będę życzył ci, aby któryś z potencjalnych przyszłych nielegalnych właścicieli twojego pojazdu miał możliwość skorzystania z takiej aukcji

i o to właśnie chodzi. dlatego usuwamy z forum ogłoszenia o zakupie/ sprzedaży papierów, motocykli zarejestrowanych na motorowery, piszemy o podejrzanych sprzętach na aukcjach

tak, każdy chętny może to sobie znaleźć. ale nie widzę powodu, dla którego forum ma ułatwiać życie złodziejom, krętaczom i innym - mniej lub bardziej winnym w świetle prawa - przestępcom

 

...cut....

 

 

 

czy to nie był właśnie taki przypadek aby ???

 

 

Poprawność Polityczna na siłę wiedzie czasem w ślepą uliczkę... wiesz że w Teksasie obowiązuje zakaz sprzedaży Encyklopedii Britannica ponieważ zawiera ona przepis na domowy wyrób piwa ??

 

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napie..........dalanie tylko przypierd.......lanie sie modów do wszystkiego co nie jest po ich myśli.Świeta inkwizycja sie tu robi i WIELCY INKWIZYTORZY :) stojący na czele i broniący dobrego imienia userów .Dodatkowo ta solidarność "jajników" :banghead: Panowie modowie zaczynacie śmierdzieć ............moherem .

Teee Klier Ty jak widze też masz podły nastrój i chęc dokopania komuś .Masz zły dzień ,dostaleś od szefa opier..........ol ,okres Ci sie opóźnił czy z natury jesteś taki ........ dopisz sobie sam jaki :) ,zastanow się ,przemyśl temat ,to naprawde nie boli :wink:

 

Link zapodany przez Astarte był według Was modów propagowaniem tego typu aukcji :bigrazz:? Myślenie według mnie nie jest waszą mocna stroną ,starajacie się za dużo nie mysleć bo się Wam żylaki za uszami porobią mości MODOWIE wielcy tego forum :biggrin:

 

P.S Panie Piotrze zastanow się kto komu tu skacze do gardła.Akcja zawsze spotyka się z reakcją .Pozdrawiam.

Edytowane przez RAFAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam części do motocykla i natknęłam się na taką aukcję:

klik

 

Nie podoba mi się ona... tylko ja mam takie odczucia czy rzeczywiście koleś przesadził?

 

ps. zmieniłam link do aukcji na zrzut ekranu :biggrin:

 

pzdr @starte

Nie wiem, ale wydaje mi sie że pare osób nie umie tu czytac, Alyna po prostu wyraziła opinie że nie jest to ok a kilku moralizatorów już zaczeło pouczac i wypisywac swoje wypociny :banghead:

 

p.s. Nie da sie by świętszym od Świętego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...