Skocz do zawartości

Jaki ubezpieczyciel


Ekim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w październiku kupiłem moto z opłaconym OC w PZU do końca stycznia. Że moto jest starszy, to nie zastanawiam się nawet nad AC, ale zastanawiam się czy jestem skazany na "największego ubezpieczyciela" w zakresie OC.

 

Może wy macie jakieś doświadczenia z innymi ubezpieczycielami?

 

Kto w ogóle na polskim rynku oferuje ubezpieczenie OC dla moto?

 

:banghead: :wink: :wink:

 

Drugie pytanie ... czy muszę wykupywać OC dla moto od stycznia skoro nie zamierzam nim wyjeżdżać z garażu mniej więcej do kwietnia?

 

:) :banghead: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC, oczywiście zamierzam wykupić, zastanawiałem się tylko czy muszę wykupywać od stycznia czy mogę od marca-kwietnia kiedy zaczyna się sezon.

A jeśli chodzi o poprzednie OC, to widnieje na poprzedniego właściciela, więc nie powinienem się chyba martwić ja tylko on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli motocykl kupiłeś, to ubezpieczenie przechodzi automatycznie na Ciebie. Wykupywanie ubezpieczenia po zakończeniu poprzedniej umowy wiąże się z tym, że musisz kontynuować umowę u dotychczasowego ubezpieczyciela i zapacisz umowne odsetki za opóźnienie. Generalnie umowa ubezpieczeniowa musi być ciągła. W dniu nabycia motocykla, musi być gdzieś ubezpieczony, jeżeli nie jest, musisz w tym dniu go ubezpieczyć, nawet jeżeli przez rok nie będziesz jeździł. W przeciwnym razie są przewidywane kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA dzien dzisiejszy idziesz do pzu by ci umowe przepisali na ciebie (nie mozesz jezdzic na nie swoim OC) zrobia to od reki i nic nie doplacasz, chyba ze koles (poprzedni wlasciciel) mial wiecej znizek od Ciebie wtedy doplacasz roznice.

OC musisz miec zawsze, nawet jak trzymasz moto/samochod w domu jako dekoracje. Kazdy pojazd dopuszczony do ruchu (zarejestrowany) ma obowiazek posiadania OC.

Czy inne firmy robia OC na moto to nie wiem. Kwota nie jest za duza (160) wiec nie szukalem innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zastanawiam się czy jestem skazany na "największego ubezpieczyciela" w zakresie OC.

 

 

mogę sie mylić bo nie mam doświadczenia z innymi ubezpieczycielami ale ja już wolę zostać przy PZU bo mam te 60% zniżki a poza tym jeśli chodzi o odszkodowania to nie mogę złego słowa powiedzieć. W moim przypadku ubezpieczyciel nie liczył się z każdą złotówką byleby tylko zaoszczędzić lecz wypłacił odpowiednią, nawet trochę zawyżoną sumę. Myślę, że to, iż PZU ma tak wielki kapitał nie zmusza go do cięcia kosztów a więc nie tworzy problemów.

 

A i nie polecam WARTY, znajomy usłyszał wygórowaną cenę za OC i wytłumaczenie ubezpieczyciela: "bo warta nie lubi motocyklistów" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU ubezpieczenie kosztuje chyba nieco ponad 100 zł. Przy tak w sumie niewielkiej kwocie nie chciałbym podpierać się zniżkami z OC samochodowego. Jak coś.... (odpukać) to zniżki na auto pozostaną nietknięte.

Kiedy pytałem w Link4 ile u nich kosztuje ubezpieczenie OC motocykla to konsultant nawet mi nie powiedział. Coś mamrotał tylko, że nie są zbyt atrakcyjni pod tym względem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomysły.

Teraz tak sobie myślę, że chyba zdecyduję się na Allianz, bo swoje auto mam w Link4 a współwłasnościowe w PZU, zatem aby uniezależnić się od ewentualnych podwyżek tak będzie najlepiej.

 

...

 

no chyba że stwierdzę że nie mam czasu i pójdę po prostu przedłużyć umowę poprzedniego właściciela z PZU.

 

Cokolwiek się jednak stanie, wielkie dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak wygląda amerykański gigant wchodzący na nasz rynek - czyli reklamowane Liberty Direct?

Może zrobią jakąś motocyklową ofertę konkurencyjną dla PZU :crossy: .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomysły.

Teraz tak sobie myślę, że chyba zdecyduję się na Allianz, bo swoje auto mam w Link4 a współwłasnościowe w PZU, zatem aby uniezależnić się od ewentualnych podwyżek tak będzie najlepiej.

 

Ale ubezpieczajac u jednego kolejny pojazd moze moglbys wytargowac znizki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odnawaiam temat, dzisiaj byłem się orientowalem w ubezpieczalniach i tak :

PZU -223zł

Allianz - 255zł

HDI-580zł

PTU-1091zł

 

Jestem w szoku że tak drogo, zaznacze jeszcze, że prawko mam od roku, mam 19 lat i jest to moj pierwszy rejestrowany.

 

Czy jest ktoś moze w takiej samej sytuacji jak ja i placi mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja "mniej niż zero" sie skończyła i składki poszły do góry. Ale nie wiedziałem że jest tak drogo.... Ja oc/nw ze znizkami 82zł płacę......

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...