Skocz do zawartości

Wypadek pokazany 04.01.2008 w TVN.


radekss771
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Moim zdaniem zostało tu pokrzywdzone dobre imię osoby poszkodowanej . Dodatkowo takie reportaże tylko utwierdzają ludzi ,że motocykliści to wariaci i trzeba ich tępić i w każdej sytuacji to właśnie motocyklista jest winny. Jestem szczerze oburzony takim podejściem mediów i myślę ,że społeczność motocyklistów nie powinna zostawiać czegoś takiego bez odzewu.

 

Wyluzuj, temu komu ten bucik pasoje ten go zalozy, nie ma sie czym bulwersowac.

 

 

Oglądałem i według mnie, kierowca samochodu stworzył całą niebezpieczną sytuację, nie jestem pewien ale chyba nie miał prawego lusterka ( warszawy nie miały go fabrycznie ) i nie zauważył motocyklisty, ale motocyklista jecha szybciej niż przepisowe 50 i słabo się bronił, po prostu heble i walił na wprost a miał gdzie uciekać. No i nie wykazał się czujnością, musiał widzieć żę warszawa prawie staje i zachowuje się conajmniej dziwnie.

 

Warszawa jest na statusie pojazdu historycznego i nie musi miec nawet pasow bezpieczenstwa. Lusterko prawe nie jest obowiazkowe.

 

 

gawlik.bartek pomysl elegancki...ale zgadzam sie z radekss771 ze "CI" ludzie powinni przechodzic badania bo powoduja najwiecej wypadkow... a co do tego materialu ladny dzwon ale ten dziadek przesadzil... warszawka jezdzic w XXI w? jakby mial chcoiaz poloneza to by ten manewr szybciej wykonal... no chyba ze naprawde mial spowolnione myslenie ... Ehs oby jak najmneij takich dziadkow jezdzilo :/

 

Buhahahahahahahahahahahahahahhaa

 

1. zobaczymy za 40 lat jak bedziesz mial 60 i jakis 20 latek powie Ci : " idz sie pan przebadaj "

 

2. to niestety Ty jestes w grupie wiekowej powodujacej statystycznie najwiecej wypadkow drogowych ( do lat 26 )

 

3. Na przeglad techniczny ? Jest dopuszczona do ruchu ? ( Moze byc w lepszym stanie technichnam niz nie jeden Poldek, maluch czy 125p. Co ma w tej sytuacji fakt jakim katamaranem gosciu jachal ( Gdyby byla S Klasa to byloby OK czy jak ? ) pitolisz wiec jak potluczony - sorry jak expert. :icon_mrgreen:

 

4. zadaj sobie pytanie jaka predkoscia nalezy poruszac sie pojazdem ? Podpowiem Ci z taka aby mozna bylo

 

5. Motocyklista gdyby jechal mniejsza predkoscia moglby bez wiekszego dylematu ominac Warszawe. Gdybym byl zlosliwy moglbym dodac, ze gdyby mial ABS nic by sie nie stalo ale pomine to sobie he, he

 

6. Po czesci kierujacemu W-wa mozna by przypisac czesciowa wspolwine. Moglibysmy podyskutowac tylko ile procent ?

 

6. dylemat w tym, ze wlasnie gdyby tylko tacy dziadkowie jezdzili po drogach wypadkow byloby o wiele niej

 

Panowie wiecej luzu i dystansu. Tak jak wiekszosc zauwazyla jest sezonowa przerwa, dziure trzeba wypelnic. Ja z przyjemnoscia obejrzalem.

 

Mozna by twierdzic, ze na Youtube w wiekszosci zamieszczane sa filmiki ludzi ktorym sie te sztuczki udaja. Upadki i "hanbe" zamieszcza sie raczej niechetnie ( mimo tego fajnie sie ja oglada ) To tak jak z tymi nie wykrytymi pijakami na drogach podczas Swiat.

 

Zgadzam sie dokladnie.... "na pewno wielu motocyklistów umie jeździć ale inni uczestnicy ruchu nie zawsze"

 

Nie byl bym tego taki pewny ;)

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem tylko dlaczego do wywiadu udzielał jakiś typ, który ani twarzy nie pokazał ani sie nie przedstwaił. Równie dobrze każdy mógł by siąść na R1 w komisie/salonie zrobić poważną minę i tworzyć bajki legendy:/

To jest tak jakbym wsiadł w golfa czy bmw i powiedział że lubie palić gumę na wiejskich imprezach pod remizą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Po czesci kierujacemu W-wa mozna by przypisac czesciowa wspolwine. Moglibysmy podyskutowac tylko ile procent ?

 

To w tym podpunkcie wg. mnie ( a ogladalem program ) CALKOWITA wine ponosi kierujacy warszawianka.

Czy zauwazyles jaki On wykonal manewr ? :eek:

Zatrzymal sie na lewym pasie a potem znienacka skrecil na prawo na skuske !!! :lapad:

Zwyczajnie zajechal tor jazdy motocykliscie ktory nawet nie spodziewal sie takiego zajscia !!!

I sadze ze motocyklista wcale nie jechal za szybko.

Porownujac do ledwo toczacego sie samochodu moglo to tak wygladac, ale to byla trzy pasmowka i pewnie predkosc dozwolona byla do 70-80 km/h.

Jedyna konkluzja plynaca z tego wypadku to taka ze .............. trzeba uwazac w KAZDEJ sytuacji na debili w puszkach !!! :bigrazz:

 

Dziwię się ,że jeszcze nikt nie pomyślał aby starsi ludzie przechodzili badania lekarskie po przekroczeniu jakiegoś wyznaczonego wieku. [...]

 

W Anglii tak jest ;) :D

Tak samo jak mlody czlowiek nie dostanie prawka na motocykl pow. 125 cc :eek:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie obejrzałem sobie ten materiał... Ogólnie to tak jak piszecie rzenada, zarówno jeśłi mowa o merytoryczności, formie, jak i czasie emisji. Z drugiej strony fragment z warszawą, o którym mowa na początku dyskusji mówi zdecydecydowanie na kożyść motocyklistów.

Tak sobie myśle poza tym.. czy nie moglibyśmy jakoś zalobbować w środowisku dziennikarskim? Jest nas przecież sporo, pewnie są tu dziennikarze, a na pewno ludzie którzy takowych znają. Czy nie możnaby zrobić materiału pro-motocyklowego? O patrzeniu w lusterka, przepuszczaniu (a chociaż nie zajerzdżaniu) w korkach etc...

 

nie no, teraz to już przegiąłeś :bigrazz: :

żenada a nie "rzenada"

korzyść a nie "kożyść"

zajeżdżaniu a nie "zajerzdżaniu"

używaj (nie urzywaj) częściej słownika, chyba że jesteś dyslektykiem

sorki, że się czepnąłem ale łatwiej i przyjemniej się czyta bez błędów.

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, teraz to już przegiąłeś :bigrazz: :

żenada a nie "rzenada"

korzyść a nie "kożyść"

zajeżdżaniu a nie "zajerzdżaniu"

używaj (nie urzywaj) częściej słownika, chyba że jesteś dyslektykiem

;) no masz rację, nie spojrzałem na to co napisałem. Dyslektykiem nie jestem i z rumieńcem na twarzy śpieszę poprawić mój post :lapad:

pozdro

bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znow biadolicie?? alez macie straszny los na tych drogach, wszyscy was nie lubia i robia na was nagonke, moze mama was przytuli? Obejrzyjcie sobie jeszcze material o motodawcach i wyplaczcie sie w poduszke przed snem. Wrobelka przebiliscie chyba juz ze 100 razy, tyle ze on jest smieszny a wy nudni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,

nikt nie zrobi materiału promującego jazdę na motocyklu bo to się nie sprzeda wśród szaraków, sprzedaje się: ból, płacz, krew i latające flaki a nie jak się robi 8 na placu manewrowym.

2,

ja jak widzę takiego tłumoka jak ten typ z warszawy to spier... jak najdalej bo nie wiadomo co komuś odbije.I zawsze wymijam z przekonaniem że ten ktoś mnie nie widzi a nie że ma lusterko to sobie spojrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do obowiązkowego badania kierowców po przekroczeniu odpowiedniego wieku, to też jestem jak najbardziej za i gówno mnie obchodzi, czy ktoś mi za 40 lat każe iść na takie badania-pójdę.

Tutaj moja "przygoda ze starym dziadem"

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=82521&hl=

 

Pozdrawiam i Tych bliżej 60-tki też :biggrin:

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro badania były by złym rozwiązaniem to dlaczego kandydat na kierowce potrzebuje takowe zrobić?

I jeżeli ma poważną wadę wzroku prawka nie zrobi no ale dziadek z taką już może jeździć.

Ja badaniom mogę się poddać za np 25 lat bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zobaczymy za 40 lat jak bedziesz mial 60 i jakis 20 latek powie Ci : " idz sie pan przebadaj "

 

ciekawe co będziecie mówić o badaniach lekarskich jak będziecie mieli te 60 czy 70 lat?

 

a co to ma do rzeczy? idąc Waszym tokiem rozumowania to może powinniśmy dozwolić jazdę po pijanemu, bo kto wie ilu z nas za 10 lat zostanie pijakami i będzie sobie chciało po wódzi poszaleć na motorku?

Ludzie powyżej pewnego wieku są w sposób oczywisty zagrożeniem na drodze (również dla samych siebie) i trzeba ich badać!

Powiem jeszcze tak: jak będę miał te 60 lat to na pewno nie będę zadowolony, jeśli będę musiał iść na badania, ale to leży także w moim interesie- będę o wiele bardziej niezadowolony, jeśli kogoś zabiję lub sam zostanę na resztę życia kaleką. Wiele przepisów może wydawać nam się prawdziwymi "wrzodami na tyłku" jednak być może przestrzeganie ich uratowało nas nie raz. Ja np. chętnie jeździł bym po piwku lub dwóch (jak wracam z klubu w nocy to sknerzę na taryfę a autobusami nocnymi nie jeździ się zbyt komfortowo. I przyznam, że kilka razy w życiu zdarzyło mi się jechać max po 2 piwach- jednak strach przed karą wstrzymuje mnie i być może dzięki temu żyję i nikogo innego też nie uszkodziłem.

 

Witam

Co do obowiązkowego badania kierowców po przekroczeniu odpowiedniego wieku, to też jestem jak najbardziej za i gówno mnie obchodzi, czy ktoś mi za 40 lat każe iść na takie badania-pójdę.

Pozdrawiam i Tych bliżej 60-tki też ;)

 

:)

 

No skoro badania były by złym rozwiązaniem to dlaczego kandydat na kierowce potrzebuje takowe zrobić?

I jeżeli ma poważną wadę wzroku prawka nie zrobi no ale dziadek z taką już może jeździć.

Ja badaniom mogę się poddać za np 25 lat bez problemu

 

:lalag:

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym podpunkcie wg. mnie ( a ogladalem program ) CALKOWITA wine ponosi kierujacy warszawianka.

Czy zauwazyles jaki On wykonal manewr ? :eek:

Zatrzymal sie na lewym pasie a potem znienacka skrecil na prawo na skuske !!! :lalag:

 

mikel pokaz mi w kodeksie, ze to jest zabronione

 

...ktory nawet nie spodziewal sie takiego zajscia !!!

I sadze ze motocyklista wcale nie jechal za szybko.

 

buhahahahahha

 

majkel on nie ma sie spodziewac tylko ma widziec i dostosowac predkosc do warunkow i sytuacji na drodze.

 

nieeeeeeeeeeee wcale. Obejrzyj film jeszcze raz ( moze do skutku ) i zobacz ze motocyklista znajdowal sie na 1/3 czesci pasa z prawej strony. Gdyby mial mniejsza predkosc mogl by swobodnie ominac W-we z jej lewej strony nawet nie zmieniajac pasa ruchu ( na swoim pasie ) mi to bardziej wyglada na przeskok motocyklisty z pasa znajdujacego sie z prawej strony o jeden w lewo ale to spekulacja )

 

W kazdym razie wjechal prosciutko w dupe auta nawet niedrgnawszy czy lapka do przeciwskretu czy balansu cialem - wiec speeed bya konkretna.

 

Porownujac do ledwo toczacego sie samochodu moglo to tak wygladac, ale to byla trzy pasmowka i pewnie predkosc dozwolona byla do 70-80 km/h.

+ pas rozbiegowy (z ktorego chcial wjechac / wlaczyc sie do ruchu moze - kto ma wtedy pierszenstwo ?)

 

Jedyna konkluzja plynaca z tego wypadku to taka ze .............. trzeba uwazac w KAZDEJ sytuacji na debili w puszkach !!! :)

 

i debili na motocyklu

 

Witam

Co do obowiązkowego badania kierowców po przekroczeniu odpowiedniego wieku, to też jestem jak najbardziej za i gówno mnie obchodzi, czy ktoś mi za 40 lat każe iść na takie badania-pójdę.

Tutaj moja "przygoda ze starym dziadem"

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=82521&hl=

 

Sitars Ty miales raczej inn a sytuacje - nie uwazasz ?

 

Jak wyjdzie przepis tom wtedy wszyscy bedziemy musieli pojsc, na razie nie ma i chyba reczej nie bedzie.

 

...idąc tWaszym tokiem rozumowania to może powinniśmy dozwolić jazdę po pijanemu, bo kto wie ilu z nas za 10 lat zostanie pijakami i będzie sobie chciało po wódzi poszaleć na motorku?

Ludzie powyżej pewnego wieku są w sposób oczywisty zagrożeniem na drodze (również dla samych siebie) i trzeba ich badać!

 

No mnie prosze do tego wora nie wrzucac, jestem daleki co do rownania osob starszych z pijakami - chyba nie ta bajka ?

 

jak na razie w/g badan to w statystyce kroluja mladzi a starzy zaczynaja nieznacznie od lat 75 - ciu.

 

;)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia statystyk. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale statystyki grup wiekowych powodujących wypadki są podane na podstawie populacji ,a nie osób faktycznie posiadających prawo jazdy. Nie mówię już o poruszaniu się pojazdami. Teraz taki dziennikarz od siedmiu boleści dorwie takie statystyki i pisze głupoty bo przecież jest tak napisane na stronie KGP.

Przeanalizujcie sami http://www.policja.pl/portal/pol/8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...