Skocz do zawartości

Romet 777


maxler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem!! ale nie dało by sie jakos zeby chociaz troche??

 

 

Chociaż troche to nawet nie odczujesz... a jak juz bardzo chcesz to odepchaj sie nogami :icon_biggrin:

 

Nie mogles kupic nic z bardziej pewnych firm? mam tu na mysli Honda Yamaha Suzuki albo Kawasaki...

Edytowane przez Pawik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje jechac takim sprzedtem na 80 bylo naprawde dobrze wyciagal 70 wiecej nie probowalem ladnie pd gorki podchodzi mial dos mocy do poruszania sie w miescie koles mial hyba jakis inny wdech jeszcze

 

No chyba dupą po nieheblowanej desce jechałeś 70kmh.

Przy 65 kmh zawory spotykają się z tłokiem czy tego chcesz czy nie dlatego w takim skuterze z silnikiem 4T nie wolno zdejmować blokady ponieważ ONA ODCINA ZAPłON.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: :biggrin: a propo tuningu jest super sposob na podwyzszenie mocy: :buttrock: :buttrock:

 

A.wytwozenie gazu napedowego

 

1.Trzeba nabyc w drodze kupna kiszona kapuste/bigos/inne gazotwórcze potrawy

2.Spozyc na 20-40min przed jazda odpowidnio podgrzany posilek z jedna z w/w rzecy :biggrin: :biggrin:

 

B. budowa instalacji

 

potrzebne beda:

 

a)Gumowa rurka(min 2m)

b)trojnik

 

ok a Wiec:

1.przecinamy wezyk paliwowy

2 zakladamy trojnik i podlaczamy gumowy węzyk

3.wezyk najlepiej trzymac kolo siedzeniia

 

Opis dzailania:):)

przed jazda umieszczamy drogi koniec wezyka w odbycie i gdy chcemy uzyskac mega przyspieszenie puszczamy baka w ten węzyk :lalag:

 

Gwarantowany przyrost mocy 200% a przy zastosowaniu wszystkich potraw 500%

ja na tym zestawie wsiogam predkosci rzedu 300km/h a przyspieszenie wacha sie miedzy 1s/100--1.1s/100

 

trzeba uwazac na to by razem z gazami nie dostał sie do rurki kał bo gdydostanie sie on do silnika powoduje zatarcie sie przedniego hamulca i uslizgi opon co czesto konczy sie lądowaniem na drzewie:):)

 

 

 

 

po za tym proponuje jezdzenie bez opon(na samych felgach) oraz redukcje masy pojazdu przez zdematowanie niepotrzebnych czesci typu:

-hamlce

-koła

-silnik

-siedzenie

-swiatła

 

 

Oraz pomalowanie skutera pendzlem na czerwono bo jak wiadomo czerwone auta sa szybsze wiec dlaczego skutery nie mialy by byc gorsze:):)

 

Pzdr i poczytaj artykuły na jednoslad.pl lup przegladnij strony zwiazane z tuningiem skuterów lub kup leprzy skuter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O j ano nie moge padne ze śmiechu :cool: :D ^^ ale dowaliłeś :bigrazz:

 

a i rada mialem kiedyś Honde MBX100 na sportowym cylindrze gaźniku krućcu itp , wpierdzielała mi strasznie... i była jedna rada

 

ZMIEŃ MOTO STARY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam skuter Romet 777 rok 2007. I nie wiem czy mogę i jak go stuningowac.Jak ktos wie niech mi odpisze.

siema

chcesz zrobić tuning tego rometa prosze cię bardzo nikt ci nie broni ........ mianowicie powiem ci co możesz zrobić :

1.Cylinder + tłok(razem z pierścieniami)+Głowica....80ccm

2.Sportowy wydech np.TechniGas

3.Nowy moduł sportowy

4.Nowy Gaźnik powiedzmy 19mm ale nie musisz wystarczy większa dysza

5.Nowe sportowe sprzęgło+ rolki zależy czy chcesz na przyspieszenie czy na prędkość polecałbym rolki przy takim zestawie 7,2g

I jak na ten skuter to masz rakietę i to jak na rometa ci wystarczy mój kumpel ma tak w 797 i lata 105, 110 z wiaduktu :lalag: :flesje:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam panie Piotrze ale od dluzszego czasu pana posty mijaja sie z prawda??Jakie 20.tys zl :|Jezeli juz mowimy o wyscigach to myse ze jak wejdziemy na mieloch i wsadzimy z niego najlepsze czesci silnikowe to wyniesie nas to goora 6 tys zl a gdzie 14??tlok ze zlota odlewamy nie ma sprawy..;]Tak to prawda 70km\h czy to questem czy to rometem to prawda.jechalem wilgą z takim samym silnikiem 75km\h spoko i zawor z tlokiem sie niespotkal :icon_evil: Po zatym te romety to chinszczyzna w polskiej fabryce skladaja top do kupy i naklejaja naklejki.chinszyczna jest w cenie?hmm ;]chyba ze mowimy o czesciach na zamowienie.ale kto to zrobi i po co do chinczyka w 4T?Dibo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Piotr ma racje. są trzy klasy tuningu skuterów.

Najlepszy to evolution.

taki nowy aerox po takim tuningu to koszt rzędu 25 000 tys zł

pozdro ;)

chcialem zapodać stronke z kosztami, ale nie mogę znaleźć.

Natomiast jeden gość w mojej miejscowości ( kupe siana ma) przeprowadził taki tuning ) pokazywał paragony na 19 tys zł.

aha. dzwięku tego skutera nie da się sluchać dłużej niż 10 s. zbyt mocno hałasuje.

Edytowane przez szyszunia1514
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

moze cud techniki to nie byl, psul sie, wiecej jak 50 nie wyciagnal ale zaden chnski srajdek raczej wytrzymaloscia mu nie dprówna..

co do przebiegu to moje romecidlo z 1985 roku ma 32 tys, plus co co ojciec za PRLu wyjezdzil bez linki bo kupic nie bylo gdzie,a kiedys tam sie zerwala,...

z powazniejszych wymian to byl tylko 2 razy cylinder z glowica, robione szlify i sprzeglo.

To byla maszyna mojej mlodosci i moze nie bedizecie wierzyli ale tylko ja raz pchalem do domu, a pzrejechalem nim prawie 20 tys km przez 7 lat

 

 

 

 

Jak się utrzymuje Romka w jakimś stanie i jeździ się z głową to jest niezawodny.Mój nigdy mnie nie zawiódł kiedy już zrobiłem mu remont.

Edytowane przez wojtek2812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

589.00zł-cdi odblokowany

Cylinder 70 ccm Malossi -MHR HYPER RACE -945zl

Gas box-malossi- 99zl

Gaznik Dell orto 20,5 ed-313

Klocki Hamulcowe Bgm-2x50zl

Kruciec dolotowy Rms-32zl

Łożyska wału i uszczelniacze RACING -99zl

Pasek napędowy Malossi Kevlar belt-122zl

Sprzęgło Polini G2 Minarelli 107 mm286zl

Tłumik Yasuni Carrera 21-1116 zl

Wał korbowy BGM EVO -466zl

Wariator kit Polini EVO-459zl

 

Wyszlo tu okolo 5tys zl.Za silnik doliczmy gumy to okolo 800zl.wieksza tarcze i zacisk-1000zl,amortzator,usczelniacze przednich amortzatorow 500zl

wieksza chlodnice 400zl,wstawki wytracajace cieplo cieczy-200zl.filtr Malossi gabkowy-139 zl,i przypuscmy elementy plastikow bo wygaldac tez musi i naklejki 1500zl

 

Miescimy sie 10 tys zl.CZesci jakie wypislaem to najlepsze czesci tuningowe do minarelli horizontal zaczerpniete z www.skutercentrum.pl

Zainteresowalo mnie tylko ze nie ma cylindra Hebo Manston ktory jest troszke lepszy i kosztuje w granicach 1200zl lub Mhra ale 80cmm.pozdrawiam.

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tun klasy evo czy tam high end to juz jednak sporo ludzi robi zaczynajac od ramy. A wtedy dochodzi ci jeszce troszke kosztów amorkow, tarcz. O silniku juz nie mówie bo to co napisales sie mniej wiecej zgadza, chociaz ten cylinder ja bym parzyl na inny :icon_twisted: Z kolegą zastanawialismy sie czy robic cos takiego, to wyszlo nam ok. 15 000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...