Skocz do zawartości

Stół warsztatowy


jurer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż w końcu zrobilem sobie wymarzony na wymiar stół, choć kosztowało mnie to sporo wysiłku. Powstaje pytanie na jaki kolor pomalować. I nie chodzi mi tu tylko o gusta. Ale także wzięłem pod uwagę że jak np będe miał silnik na stole to jak pomaluje na czarno blat to czy bedzie widać śrubki i inne pierdoły. Wiem też o jednej zależności tzn wiem ale nie do końca. Że np zielony pochłania przy spawaniu światło czy coś... A popiel coś innego. W tym rzecz, że to miał mój wujek w technikum o kolarach stołów ale nie może odnaleźć zeszytów i nie pamięta danej lekcji. Ktoś coś wie? Wiem że też maluje się stoły na czerwono lub popiel a także niebieski i zielony. Cel?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi ze mam problem chodzi mi z ciekawości o zastosowanie kolorów tak jak pisalem że zielony przy spawaniu coś tam pochłania.. Chodzi mi o właściwości kolorów. Bo jak będę chciał to pomaluje go nawet na różowo. Nie pytam się Was o to na jaki kolor pomalować tylko właściwości kolorów którymi się maluje stoły warsztatowe. W końcu nie bez powodu są zielone, czerwone, popielate lub niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*

 

 

Kolory (konstrukcje stołów, obudowy szafek i nadbudowy) Niebieski RAL 5005, zielony RAL 6011, antracyt RAL 7016.

Kolory (fronty szuflad, drzwi szafek i tablice) Pomarańczowy RAL 2008, czerwony RAL 3013, zielony RAL 6011, popielaty RAL 7035,

 

Wybierz sobie "Do koloru do wyboru" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w końcu zrobilem sobie wymarzony na wymiar stół, choć kosztowało mnie to sporo wysiłku. Powstaje pytanie na jaki kolor pomalować. I nie chodzi mi tu tylko o gusta. Ale także wzięłem pod uwagę że jak np będe miał silnik na stole to jak pomaluje na czarno blat to czy bedzie widać śrubki i inne pierdoły. Wiem też o jednej zależności tzn wiem ale nie do końca. Że np zielony pochłania przy spawaniu światło czy coś... A popiel coś innego. W tym rzecz, że to miał mój wujek w technikum o kolarach stołów ale nie może odnaleźć zeszytów i nie pamięta danej lekcji. Ktoś coś wie? Wiem że też maluje się stoły na czerwono lub popiel a także niebieski i zielony. Cel?

Pozdrawiam

Jeśli chodzi ci o "pochłanianie" światła w czasie spawania, to musiałbyś pomalować stół na kolor jasno fioletowy mat, raczej mało realne i nie efektowne. Wszelkie inne kolory to wyłącznie kwestia gustu i tego, by np. krawędzie odcinały się od tła (czerwień) aby nie stukać się o nie. Najbardziej praktyczny będzie jasno szary, bo nie widać na nim brudu. A blat proponuję poktyć blachą ocynkowaną, bo wówczas nic nie będzie wsiąkać w deski lub sklejkę, w szpary nie włażą drobne śrubki, a wszelkie plamy oleju łatwo wyciera się szmatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD1940- dokładnie o to mi chodziło, czyli reszta to kwestia gustu ;) HD wiedział o co mi chodzi i jestem mu za to bardzo wdzięczny.

 

Boczi stół nie jest pospawany profesjonalnie i nie jest też z nowych kątowników ani desek. Niedługo zrobie fotki i wrzuce to pokaże. generalnie to już nawet imadło do niego mam :crossy: ale musze je pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba znowu ktoś czytać ze zrozumieniem nie umie... no ale i tak dzięki za poradę. NIe tylko chodzi mi o blat ale także o szuflade. Nogi i na dole półke. Nie ukrywam że blat z blachy alu był by lepszy ale aż tak ten stół mi nie jest potrzebny do codziennego użytku czy żebym zarabiał na nim. Wole coś do moto zainwestować. A blat i tak będzie spełniał swoje funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat:

- sklejka

- blacha ocynkowana

- prostokąt z karimaty 50x50cm do prac nad delikatnymi mechanizmami -> przykładowo, głowica lub kartery nie lubią leżeć na blasze.

Mój stół jest barwy nijakiej, buro-perkalikowej, lecz pracowałem kiedyś w warsztacie, gdzie profesjonalny stół miał ranty, nogi i szuflady koloru pomarańczowego :icon_mrgreen:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maneta co znaczą te oznaczenia RAL ? Wytrzymalosc farby na obtarcia?

Wueska. Uwierz ale bede dbał o stół postaram się ten proces spowolnić :P

To nic innego jak paleta barw w systemie RAL

ttp://www.konsmetal.com.pl/kolor_ral.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...