Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Adam, wymienione bezproblemowo. Dodam tylko, że w celu odpowietrzenia układu po spuszczeniu starego płynu powinno się uruchomić moto na 2-3 minuty.

pzdr

witam!

Wymieniłem płyn i termostat, a moto nadal się grzeje i wyrzuca płyn. Dodam że wentylator włącza sie po połowie zakresu jakby ok 2/3 zakresu na wskaźniku, wentylator chodzi bez oporów ale jakby wolno przy włączonym silniku nawet go nie słychać, ale widać że się kręci. A może jest dwubiegowy i ten drugi zakres sie nie załącza! Gdzie szukać przyczyny?

pozdrawiam

ZIBIxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator jest jednobiegowy.

ale co mi przychodzi do glowy - sprawdziles pompe wodna ?

Moze ona ma jakis problem ?

Adam

Pompy niesprawdzałem! powiedz gdzie mam jej szukać w xx-sie. Myslisz że ona może wytważać cisnienie, czy słabi radzi sobie z obiegiem! Jak moto jest w ruchu ok 80-100h/g nie ma żadnych oznak podwyższania temperarury nawet gby jest gorąco w samo południe. Problem jest w korkach i na postoju temperatura dosyc szybko wzrasta.

pozdrawiam

ZIBIxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje pytanie dotyczy każdego motocykla ( w tym mojego xx-sa ) ale wiem, że uzyskam tutaj fachową odpowiedz. W czym rzecz :

Jechałem odcinkiem autostrady i miałem przykrą awarię a mianowicie zeszło mi powietrze z przedniej opony !! Na szczęście nic się nie stało. Średnio jechałem jakieś 150 momentami trochę szybciej. Parę tygodni wcześniej zmieniłem felerną oponę na "nową" metzeler z6 2005 którą kupiłem na allegro jeszcze miała na środku gumowe igiełki. Oponę założyłem i wyważyłem w serwisie

 

Po całym zajściu napompowałem ją i dojechałem do domu.

Czy ktoś z was wiem jakim prawem to się stało bo opona nie ma dziury?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może felga gdzieś jest skrzywiona, a wraz z wymianą opony wymieniłeś zaworek, bo często on jest przyczyną uchodzącego powietrza.

 

Witam!

Ostanio zauważyłem, że podczas bardzo ostrego hamowania moto dostaje shimów.

Co to może powodować i czu jest to normalne?

 

Pozdrawiam

Nie jest to normalne, ja hamuję nieraz tak że się tylne koło podnosi, ale shimy nie ma, trudno powiedzieć co może być przyczyną może opona, albo luz łożyska w przednim kole. Łożysko główki ramy raczej nie ale posprawdzaj.

 

Dzięki za porady, postaram się znaleźć oryginalną uszczelkę, w sobotę jest motobazar w Łodzi to poszukam.

Przy odkręcaniu lewego dekla nie trzeba wcale przechylać maszyny, wystarczy zostawić na centralnej nóżce, poczekać aż spłynie olej i można odkręceć. Co najwyżej ze 3 kropelki wylecą. Sam sprawdzałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje pytanie dotyczy każdego motocykla ( w tym mojego xx-sa ) ale wiem, że uzyskam tutaj fachową odpowiedz. W czym rzecz :

Jechałem odcinkiem autostrady i miałem przykrą awarię a mianowicie zeszło mi powietrze z przedniej opony !! Na szczęście nic się nie stało. Średnio jechałem jakieś 150 momentami trochę szybciej. Parę tygodni wcześniej zmieniłem felerną oponę na "nową" metzeler z6 2005 którą kupiłem na allegro jeszcze miała na środku gumowe igiełki. Oponę założyłem i wyważyłem w serwisie

 

Po całym zajściu napompowałem ją i dojechałem do domu.

Czy ktoś z was wiem jakim prawem to się stało bo opona nie ma dziury?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

 

Odrazu przypomnial mi sie moj wypadek z przed 2 lat.

Podobna sytuacja, tyle ze u mnie powietrze ucieklo kompletnie w ciagu 1 sekundy, a przedkosc w tym momencie wynosila 240 km/h

Ja to jakos przezylem, ale maszyna nie - kompletny zlom z polamana rama.

 

U mnie przyczyna byla inna, ale u ciebie jestem prawie pewny ze tak jak kolega powyzej napisal - zaworek przepuszczal.

Przy wiekszych predkosciach, sila odsrodkowa na wirujacym kole, "probuje wcisnac" zaworek, dlatego KONIECZNIE MUSZA byc dobre metalowe nakretki na wentylach zalozone, ktore powinny byc za kazdam razem przy wymianie opony rowniez na nowe wymienione.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nakrętkę na zaworek to odradzam aluminiową, gdyż lubi się zapiec i jest duży problem z odkręceniem, najlepiej stalowe.

 

Wprewdzie nie uzywam aluminiowych, ale jezeli ktos wedlug zalecen sprawdza cisnienie w oponach regularnie, to raczej nie powinno sie nic zapiec.

Ja mam zalozone aluminiowe wentyle "zagiete" o 90° i nakretki z "kwasowki" - bez problemow, a zaworek nie potrafi sie "wcisnac" nawet powyzej 300 km/h.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Lato w pelni, a nasze grzejace sie '' iksy'' sa tego najlepszym dowodem hehe. Mam ten sam problem. Koledzy - pytanko. Czy ktos z Was znalazl "luz" miedzy 3 a 4 biegiem? Pare razy mi sie to zdazylo, zgrzytanie trybow...A moze wbijam je z delikatnie? Podobny symptom czasami trafia sie po jedynce, tylko wtedy wlacze luz zamiast dwojki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy moze orjetuje sie ktoś; wczoraj jechałem motocyklem po tygodniwej przerwie jazda trwała ok pół godz zgasiłem moto i chciałem odpalic po ok 5 min rozrusznik tylko zajeczał skończyło sie na pchaniu pote było ok za kazdym razem palił bez problemu zdarzyło mi się to juz drugi raz moto ma miec nowy akumulator tak bynajmniej mówił poprzedni własciciel Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

 

 

 

Witam.Lato w pelni, a nasze grzejace sie '' iksy'' sa tego najlepszym dowodem hehe. Mam ten sam problem. Koledzy - pytanko. Czy ktos z Was znalazl "luz" miedzy 3 a 4 biegiem? Pare razy mi sie to zdazylo, zgrzytanie trybow...A moze wbijam je z delikatnie? Podobny symptom czasami trafia sie po jedynce, tylko wtedy wlacze luz zamiast dwojki. Pozdrawiam.

witam co do wbijania biegów to w xx nie ma synchronizatora biegów przynajmniej w starszych modelach tak wiec polecam wbijac biegi ,,stanowczo'' a co do luzów miedzy biegami jest takie zjawisko co prawda nie miłem tego jeszcze w swoim xx ale zdarzało mi się to w innych hondach które miałem i wszystko było Ok pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...