Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Adam za szybka odpowiedz, ale chyba cos jest nie tak.U mnie przycisk od zegara byl miekki, tzn. nie klikal. Zdjalem cala deske i naprawilem to (przycisk byl zapasdkudzony jakims klejem ( blad fabryczny???). Wszystkie dzialaja teraz tak samo, (sluchowo) ale w nijaki sposob nie moge nastawic godziny. Jakies inne pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adam za szybka odpowiedz, ale chyba cos jest nie tak.U mnie przycisk od zegara byl miekki, tzn. nie klikal. Zdjalem cala deske i naprawilem to (przycisk byl zapasdkudzony jakims klejem ( blad fabryczny???). Wszystkie dzialaja teraz tak samo, (sluchowo) ale w nijaki sposob nie moge nastawic godziny. Jakies inne pomysly?

U mnie jest tak jak u Adama po włączeniu zapłonu można ustawiać przyciskiem H godziny i m minuty. Powinno działać. Może przycisk chodzi ale jest rozłączony, lub się zimne luty zrobiły od mocnego przyciskania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problemik ze swoją maszyna otóż jak jadę np 100 i puszczę kierownice to jak moto zwolni tak ok 80 to zaczyna strasznie telepać kierownicą ale cały czas jedzie prosto i jeszcze jedno od 140 zaczynają występować lekkie drgawki na kierze tzn nie są cały czas tylko falami, nie bardzo wiem jak to opisać, drży 2 sek. przerwy i znowu i tak cały czas z tą samą częstotliwością. Macie jakiś pomysł co to może być ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problemik ze swoją maszyna otóż jak jadę np 100 i puszczę kierownice to jak moto zwolni tak ok 80 to zaczyna strasznie telepać kierownicą ale cały czas jedzie prosto i jeszcze jedno od 140 zaczynają występować lekkie drgawki na kierze tzn nie są cały czas tylko falami, nie bardzo wiem jak to opisać, drży 2 sek. przerwy i znowu i tak cały czas z tą samą częstotliwością. Macie jakiś pomysł co to może być ?

pozdrawiam

Jeżeli do tej pory było dobrze , to może odpadł Ci ciężarek z przedniego koła, lub jest to wina zużycia przedniej opony. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponka nowa, a ciężarek nie wiem bo nie pamiętam ile było, ale wydaje mi się że jakby było koło źle wyważone to by cały czas telepało, może się mylę. Może to być wina zużytego któregoś łożyska główki ramy albo łożyska przedniego koła? Macie jakieś sposoby żeby to sprawdzić?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacierają się łożyska w kole, musisz podnieść koło do góry (możesz kogoś posadzić z tyłu na centralnej) kręcić i słuchać (nie koniecznie muszą to być luzy w łożysku) najlepiej jakbyś jeszcze klocki porozpychał lekko, żeby nie było innych szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problemik ze swoją maszyna otóż jak jadę np 100 i puszczę kierownice to jak moto zwolni tak ok 80 to zaczyna strasznie telepać kierownicą ale cały czas jedzie prosto i jeszcze jedno od 140 zaczynają występować lekkie drgawki na kierze tzn nie są cały czas tylko falami, nie bardzo wiem jak to opisać, drży 2 sek. przerwy i znowu i tak cały czas z tą samą częstotliwością. Macie jakiś pomysł co to może być ?

pozdrawiam

 

Pierwszy problem-ten typ tak ma,pewne kombinacje typu przedniej opony,stopnia jej zuzycia,obciazenia motocykla ( kufry,pasazer) sa bardziej na to podatne inne mniej.Temat ten byl poruszany przynajmniej kilka razy.

 

Drugi problem - na 99% zle wywazone przednie kolo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacierają się łożyska w kole, musisz podnieść koło do góry (możesz kogoś posadzić z tyłu na centralnej) kręcić i słuchać (nie koniecznie muszą to być luzy w łożysku) najlepiej jakbyś jeszcze klocki porozpychał lekko, żeby nie było innych szumów.

 

Wlasnie wie ktos jakie sa lozyska w przednim kole ?

- nie sa to jakies wielkie kwoty mozna zmienic :)

 

przy jezdzie na wprost jest u mnie ok - ale w winklach czuje jakby ciezej sie jechalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SirAdam

w KAZDYM motocyklu przeklamuja, to jest fizyka.

im szybciej jedziesz tym przeklamanie jest wieksze.

Jedyna metoda zeby "prawdziwa" predkosc otrzymac to jest GPS.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wie ktos jakie sa lozyska w przednim kole ?

- nie sa to jakies wielkie kwoty mozna zmienic :)

 

przy jezdzie na wprost jest u mnie ok - ale w winklach czuje jakby ciezej sie jechalo

łozyska 6204,a co jazdy po winklach to abo masz za mozno skrecone lozysko glowki ramy albo kiepskie juz opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie bym pewien na gps sygnal satelity tez moze przeciez byc opozniony

to poczytaj moze troche na temat GPS, bo zyczynasz glupoty pisac.Materialu w internecie jest pod dostatkiem.

Co do pierwszego pytania; tak wszystkie liczniki przeklamuja, tak to jest "chciane"

W Niemcach jest nawet przepis na to, ze licznik nie ma prawa pokazywac mniej niz prawdziwa predkosc, dlatego producenci umowili sie ze liczniki pokazuja (w samochodach) ok. 5km/h "za duzo"

W motocyklach jest troche inaczej, bo tam poslizg opony przy duzych predkosciach "produkuje" najwieksze przeklamanie.

Ale i te liczniki juz z fabryki pokazuja za duzo.

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łozyska 6204,a co jazdy po winklach to abo masz za mozno skrecone lozysko glowki ramy albo kiepskie juz opony

 

Opony to Michalki pilot road 2ct - obecnie przelatane ok 2 kkm stan nowka

Lozysko dokrecalismy bo byl luz - ale z wyczuciem :)

Ogolnie mam takie wrazenie jakby przod mial lekki luz - podobne mialem w Fazerze

jak za bardzo odkrecilem napiecie wstepne sprezyn.

 

Niestety w X-ie nie ma zadnej regulacji i nie moge tego zlikwidowac...

Chyba czeka mnie wymiana oleju i mysle o zalozeniu progresywnych sprezyn

Ma to sens ? czy nie pchac sie w sprezyny a tylko sam olej ?

Edytowane przez Norbisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...