Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Mam ten sam problem.Ale po rozeznaniu stwierdzilem ze kupie Metzeler Sportec M1.

Ja duzo smigam moto.Nawet jak leje deszcz.Zalezy mi na dobrych wlasnosciach na mokrej nawierzchni.Wyczytalem ze Sportec M1 bardzo dobrze sobie radza.

Pozdrawiam,M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Pilot Power. nie ma narazie lepszej opony moim zdaniem, ale opony to jest taka sprawa, kazdy ma swoich faworytow.

Jak niewazne ile wytrzyma to Pilot Power

jak ma "na dluzej" starczyc, i miec pomimo to dobra przyczepnosc (takze w deszczu) to polecam Metzeler Z6.

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Metzelery Sportec M1 są jedną z lepszych opona z jakimi się spotkałem. Ani razu nie zawiodły w VFR. Teraz w XX mam Continentale Sport Attack, też nie zawodzą, za to nie znikają w takim tępie. M1 na tyle wytrzymała 7 tys. km.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 na tyle wytrzymała 7 tys. km.

 

:buttrock:

 

Pawel, nie wez mi tego za zle, ale czy ty ten motocykl pchales te 7.000 km ?

"Normalnie" uzytkujac moto, to M1 nie wytrzyma dluzej jak 3.000 - 4.000 km.

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

UUUUUUUUUUUUUUU to jak M1 ma wytrzymac tylko 5-7tys to ja szukam czegos innego :lalag:

Z6 dobre sa?Mam plan by w tym roku nauczyc sie schodzic na kolano,szukam opon ktore dadza rade,no i w deszcz maja byc dobre.Kurcze,szkoda ze ERA nei robi opon by mieli jeden rodzaj na kazda okazje :buttrock:

A moze M3?tez tak szybko sie koncza?

Smigal ktos na dniach moto?Jak caly weekend przelatalem.Jakos udalo mi sie upchac polar pod kombinezon,hehehe.

Pozdrawiam,Michal

Edytowane przez njoyXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar "szalec na kolanie" to Z6 nie sa moze najlepszym wyjsciem.

M3 sa porownywalne do Pilot Power.

Albo rybki, albo akwarium.

Nie ma opon ktore super kleja, a jednoczesnie 20.000 km robia.

Moim zdaniem jeszcze najlepszym kompromisem sa Z6, ale nie przesadzaj z tym kolanem, bo to nie sa opony sportowe, co nie znaczy ze sa zle.

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogole mam jakas schize na punkcie przyczepnosci opon.Poprostu nie wiem do jakiego momentu moge sobie pozwalac.Poprostu brak doswiadczenia.Choc jezdze dwa lata to nie zalczylem jeszcze zadnej wywrotki,odpukac.Ale fakt faktem ze nei przeginam z wariacjami.Czekam na cieple dni i biore sie za trening.Na pierwszy ogien idzie hamowanie.Bede sie uczyl hamowac awaryjnie,zaczne od malych predkosci i bede dodwal po 10km.A potem bede smigal po rondzie,jakims malo uczeszcznym i stopniowo dokladal predkosc.

M3 ile zyja?

Edytowane przez njoyXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak jezdzisz, ale tak max. do 5.000 dociagniesz, jezeli jezdzisz tak jak piszesz.Jezeli jezdzisz duzo po prostej i co gorsze po autostradach, z duzymi predkosciami, to mozesz zauwazyc jak gumy posrodku opony ubywa.

Ja zużywam opone od krawedzi do krawedzi rownomiernie, ale nie jezdze po autostradach , ani w miescie.(i nie pale kapcia)

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Normalnie jezdze,sporo w miescie.Trasy tez sa.No i kapcia tez se przypali okazyjnie :biggrin:

Jednak nei ma rady.Albo super gumu na 5tys albo twarde na dluzej.To moze Pilot Power beda jakims rozwiazaniem?

I sie znow dylemat o oponach w glowie zrobil ;)

Pozdrawiam,M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Normalnie jezdze,sporo w miescie.Trasy tez sa.No i kapcia tez se przypali okazyjnie :biggrin:

Jednak nei ma rady.Albo super gumu na 5tys albo twarde na dluzej.To moze Pilot Power beda jakims rozwiazaniem?

I sie znow dylemat o oponach w glowie zrobil ;)

Pozdrawiam,M

 

 

Pilot Power naleza do miekkich opon,

Z6 Sa sredniej miekkosci,

jak szukasz kompromisu, to proponuje jak juz napisalem - Metzeler Z6

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Tak jak kilku kolegów polecam metzeler Z6, sam mam je założone przy swoim xx i dają radę.

w sezonie 2007 Michelin Pilot Road wytrzymał ok. 5,5tys km, conti road atack ok 5tys km,

Na z6 zrobiłem 4 tys i wygląda dobrze. Poza tym do jazdy szosowej wystarczają w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...