Skocz do zawartości

Zwrotność motocykla


zyleta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy filmik to jeden z tych policyjnych szkolen (byly w innym temacie) tylko ze z drogiej strony, nie wydaje wam sie? widac tam od czasu do czasu po boku policjantow. z kamery na moto wyglada to na troche trudniejsze manewry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym aby coś takiego było na egzaminie.

Powinno być!

Inna sprawa, że ośrodki egzaminacyjne zarządzane przez tępą w sprawach motocyklowych kadrę, nie są w stanie zapewnić warunków do egzaminowania, ani wystawić kompetentnych egzaminatorów do pracy z kandydatami na kierowców kat. A :(

Na dzień dzisiejszy ważniejsze jest złożenie nóżki bocznej, od jazdy zgodnie ze sztuką :buttrock:

Ludzie oblewają egzaminy za użycie bocznej nóżki niezgodnie z widzimisię egzaminatora, natomiast nie są oblewani za:

- odchylanie tułowia na zewnątrz na zakręcie,

- nieumiejętność zacieśnienia zakrętu,

- nieumiejętność hamowania na zakręcie,

- stawianie nóg na ziemię przed zatrzymaniem, czyli gdy koła są w ruchu,

- opieranie się na kierownicy podczas hamowania.

O innych grzechach nie wspominając...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ludzie oblewają egzaminy za użycie bocznej nóżki niezgodnie z widzimisię egzaminatora, natomiast nie są oblewani za:

- odchylanie tułowia na zewnątrz na zakręcie,

- nieumiejętność zacieśnienia zakrętu,

- nieumiejętność hamowania na zakręcie,

- stawianie nóg na ziemię przed zatrzymaniem, czyli gdy koła są w ruchu,

- opieranie się na kierownicy podczas hamowania.

O innych grzechach nie wspominając...

 

Jesli to nie problem to wspominaj, zawsze mozna sie dowiedziec co by tu jeszcze u siebie poprawic :bigrazz:.

 

Male pytanie, czemu pkt.1 to blad? Na niektorych filmach widac jak w trakcie szybkiej zmiany kierunku ruchu - awaryjne omijanie przeszkody ("test łosia") cialo motocyklisty pozostaje wzglednie pionowo a pochyla sie tylko moto. Chyba ze masz na mysli "zwykla" jazde szosowa...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i powinno być, ja tam nie chce.

Z prostej przyczyny: nie każdy chce mieć nie wiadomo jaką wiedzę i umiejętności jeździeckie, może wystarczy mi po prostu umiejętność ruszania, zatrzymywania się i skręcania, w sumie policjantem nie jestem czy coś w tym stylu, żeby umieć zawracać mając 2 metry miejsca. Łatwiej zdać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i powinno być, ja tam nie chce.

Z prostej przyczyny: nie każdy chce mieć nie wiadomo jaką wiedzę i umiejętności jeździeckie, może wystarczy mi po prostu umiejętność ruszania, zatrzymywania się i skręcania, w sumie policjantem nie jestem czy coś w tym stylu, żeby umieć zawracać mając 2 metry miejsca. Łatwiej zdać i tyle.

 

Naprawde tak myslisz? Wiec, lepsze umiejtnosci jezdzieckie to sztuka np do przedstawiania na pokazach?

Łatwiej zdać na pewno, szkoda tylko ze posiadanie prawa jazdy nie jest wyznacznikiem posiadania umiejatnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja powiedziałem o egzaminie na A, że w obecnej formie mi on nie przeszkadza (a raczej to, że niechciałbym zmiany na trudniejszy) , a doszkolić zawsze się można - kto mówi, żeby nie?

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie egzamin z szybkiego omijania przeszkody!

Niech bedzie z przeciwskretow!

Z dynamicznej jazdy i obserwacji drogi!

 

A nie tak jak teraz...

egzamin ze znajomosci trasy na pamiec

z nienajezdzania na linie

ze sprawdzania w odpowiedniej kolejnosci oczywistych rzeczy

 

Po glupich bodaj 800km od egzaminu [co jest niczym] jestem pewien w 100%,

ze egzamin mnie niczego nie nauczyl.

Wszystko co umiem zawdzieczam Pro-Motorowi i sobie.

To jest egzamin ze zdawania egzaminu.

Oby we wszystkich miastach w Polsce byly szkoly na miare Promotora :P

Jeszcze raz dzieki chlopaki za nauke :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...