Skocz do zawartości

Y2K - super ścigacz XXI wieku


Rekomendowane odpowiedzi

Jak by nie było, silnik tłokowy(2T, czy 4T) to już trochę przeżytek :roll:..... w samolotach zrezygnowano z nich zupełnie(nie bez powodu), w samochodach powoli dąży się do zastosowania silników elektrycznych. Chyba nie chcecie żeby motocykle zostały w tyle :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz jesteśmy przy takich gigantach to co soądzicie o Dodge'u Tomahoawk'u? Wg. mnie to jest jeszcze bardzoej nieprzemyślany motocykl. Wsadzić silnik Vipera na dwa kółka? Y2K przynajmniej ma dobrą aerodynamike a Dodge ?? Przecież tam kierowce przy 250km/h by zwiało !!

 

A co wy o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz jesteśmy przy takich gigantach to co soądzicie o Dodge'u Tomahoawk'u? Wg. mnie to jest jeszcze bardzoej nieprzemyślany motocykl. Wsadzić silnik Vipera na dwa kółka? Y2K przynajmniej ma dobrą aerodynamike a Dodge ?? Przecież tam kierowce przy 250km/h by zwiało !!

 

A co wy o nim sądzicie?

 

Proponuje zajrzec doi starszych postow :)

 

http://forum.motocyklistow.swiata.pl/viewt...opic.php?t=1839

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tak jak piszecie, taki motorek do codziennego użytku to przesada. Powstanie takiego "motocykla" ma najczęściej za zadanie pokazanie światu możliwości konstrukcyjnych jego twórcy. Potem taki sprzęt trafia w ręce bogatego snoba (gorsza wersja) albo do muzeum techniki. Jest jednak jedna rzecz, która bardzo mi się podoba. Twórcami takich wynalazków (nie piszę o krótkich seriach dla snobów, a tylko o pojedyńczych egzemplarzach) są bardzo często inżynierowie mający wcześniej kontakt z lotnictwem, torem wyścigowym lub jakimś przemysłem technicznym. Od wielu lat rodzi się w ich głowach jakiś pomysł i w końcu mogą swą fantazję zrealizować zadziwiając świat. To co mi się tak bardzo podoba, to wielka pasja tych ludzi do konstruowania. Ich celem jest zrealizowanie marzeń, a nie ukierunkowanie produkcji pod określonego klienta.Wywalają forunę (często własną) na taki projekt nie nastawiając się na marketing i komercję. Tą gorszą stronę medalu tłoczą dopiero menadżerowie lub sponsorzy szukający w tym pomyśle własnych korzyści. Wtedy w oficjalnych odsłonach spycha się na bok informacje o faktycznym pomysłodawcy i twórcy projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ehh.. ludzie...faja sprawa ale nie dla mnie... jeszcze bym nie ruszył a juz bym sie zabił :lol:

 

Czy znalazł ktoś może jakieś filmiki z tym motocyklem? Jesli tak to prosze o linki.

 

tak w ogóle to w tamtym roku był on dosć dobrze opisany w bodajrze Motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...