Skocz do zawartości

parowanie szyb


zysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W samochodach jest do wyboru kilka sposobów nawiewu powietrza, może masz to źle ustawione? po pierwsze to musi coś dmuchać więc dmuchawa na II, wloty centralne powinny być zamknięte, a nawiew na twarz i na szyby, jeśli potrzeba to ciepłe powietrze. Mo że w tym warto upatrywać problemów?. Zajrzyj do instrukcji obsługi samochodu.

Generalnie jeśli leci powietrze przez środkowe wloty powietrza (są otwarte) to będzie parować.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz maskę , wyciągasz uszczelkę maski lecącą równolegle do szyby, wyciągasz ten czarny plastik z rynną, pod nim masz filtr dmuchawy . w sklepie kosztuje 19zł zwykły, 35zł węglowy

filtr "wyjściowy" jest po prawej stronie z tyłu auta pod zderzakiem(zderzak do zdjęcia) .

 

jeśli te filtry są ok, dywaniki suche, nagrzewnica nie leci to nie będzie parować .

 

A ja się z tym nie zgodzę :biggrin: Są takie samochody np. Fiat Uno, które mają tak rozwiązany system wentylacji że parują od nowości do zgonu, i nic z tym niestety nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tym nie zgodzę :notworthy: Są takie samochody np. Fiat Uno, które mają tak rozwiązany system wentylacji że parują od nowości do zgonu, i nic z tym niestety nie zrobisz...

 

 

problem dotyczy astry

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam podobny problem, natomiast filtr jest zdrowy i za jakiś czas go wymienię profilaktycznie (zalecane co roku). Generalnie stosuję antyfoga w spreju, taki sam jak sie pryska szybki w kaskach i działa, terzeba robić powtórki najrzadziej co drugie mycie szyb od wewnątrz (najrzadziej co dwa tygodnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduromaster Dzieki, tez pozniej tak pomyslalem ze dostep jednak nie moze byc tak uciazliwy by rozbierac kokpit i musi byc mozliwosc wyciagniecia go pod maska. Powalcze jak bedzie czas i kupie filtr.

 

Astra jakas popularna na forum :D

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to umylem dokladnie szyby odtluscilem sprawdzilem droznos odplywu powietrza jest dobra dywaniki suche jeszcze sprawdze te 2 filtry i odplyw z tego kokpitu ktory jest zamontowany pod wycieraczkami moze tam jest powod tego wszystkiego a wszystko w aucie jest poustawiane wedlug instrukcji obslugi gadalem z mechanikami na praktykach i powiedzieli mi ze w astrach jest to normalne chyba kupie jakis sprey i te 2 filtry a jak to nic nie da to bede musial przemeczyc zime z ircha przecierajac szyby :wink: a i zapomnialem dodac ze stylu nigdy nie woze kurtek itp i nie mam jakis kocykow :crossy: :crossy: pozdro

Edytowane przez zysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowalem wczoraj ten filtr kabiny (byl strasznie czarny i mial tyle co samochod czyli 8 lat - bardzo latwo sie go wyciaga zajelo mi to 3 minuty hehe) :biggrin: , i dzis smigalem bez niego bo jeszcze nie kupilem nowego, efekt szyba przednia praktycznie nie paruje, przy wlacznonym ogrzewaniu :crossy:. W kabinie cieplutko, a i nawet tylnia szyba slabo zaparowana. Zacznij od filtra czystego powietrza w kabinie. Poprawa murowana.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz maskę , wyciągasz uszczelkę maski lecącą równolegle do szyby, wyciągasz ten czarny plastik z rynną, pod nim masz filtr dmuchawy . w sklepie kosztuje 19zł zwykły, 35zł węglowy

filtr "wyjściowy" jest po prawej stronie z tyłu auta pod zderzakiem(zderzak do zdjęcia) .

 

Otworz maske bedziesz wszystko wiedzial nic nie trzeba rozkrecac. Chodzi o plastik przed przednia szyba idacy rownolegle do szyby, ktory jest pod maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał, a jest to bardzo ważne jeśli nie chcemy mieć problemów z parującymi szybami. Oprócz tego, że dywaniki mają być suche to mają być też czyste. Piasek i kurz bardzo wchłania wilgoć i przez to mamy zaparowane szyby. W sezonie jesienno zimowym zdecydowanie częściej odkurzamy autko.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...