Skocz do zawartości

parowanie szyb


zysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam w moim aucie opel astra classic 99r szyby strasznie paruja auto u mnie jest od nowosci nie bylo bite itd szyby paruja po 5 minutach jak tylko wejde do auta w plusowa temeprature lub minusowa a jak popada to juz nie mowie co mozna zrobic zeby szyby tak nie parowaly ? :icon_eek: nadmuchy dzialaja i grzalka tylnej szyby tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe od 99 roku nikt nie wymienial ja dopiero prawko mam 2 tyg wiec sie zabiore za filtr kabinowy jak najszybciej a mozliwe ze sa źle wklejone szybo orginalnie i przez to tak paruje ?

Wymień filtr p.pyłkowy jak radził poprzednik i będzie wszystko Ok. Przerobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dodajcie ze jak zmieni filtr to parowanie nastapi, ale ciut pozniej. ta operacja nie wyeliminuje parowania calkowicie

 

jak wymieni jeszcze filtr z tyłu (trzeba zderzak zdjąć) to całkowicie zniknie :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem nadmiernego parowania szyb powstaje w wyniku braku odpowiedniej cyrkulacji powietrza w samochodzie czasami jest to spowodowane właśnie zabrudzonym filtrem a czasami zatkanym "odpływem" starego powietrza (przecież powietrze do kabiny nie może tylko "napływać" wlotami musi tez gdzieś uchodzić . Nie wiem jak to jest rozwiązane w astrze ale 90% samochodów ma "wypływ" powietrza na tylnej półce - tam są specjalne otwory-kanały przewidziane specjalnie do tego . I bardzo często ten system jest zakłócony przez jakieś kurtki płasze itp leżące na tylnej półce (kiedyś modne było robienie "dywaników" na tylną półkę (co świetnie zakłócało obieg powietrza :buttrock: ) więc jeśli problem nadmiernego parowania nie ustąpi po wymianie filtra warto też sprawdzić gdzie są odpływy powietrza i ich ew drożność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze sa źle wklejone szybo orginalnie i przez to tak paruje

Siema!

Zysio smigam taka sama astra ten sam rocznik i tez od poczatku jest u mnie w domu, i szyby tez stracznie paruja, chyba ze jest prawie caly czas wlaczony nawiew na zimne powietrze, to w tedy jest git. No wiec z wada fabryczna to nie jest zwiazane, bo widocznie w kazdej tak sie dzieje.

 

A moze mnie ktos oswiecic gdzie jest ten filtr pylkowy, i czy mozna to samemu wymienic w garazu?

Na allegro widzialem ze nie jest strasznie drogi 37 zł do astry.

 

OK juz wiem gdzie ten filtr, ale chyba zeby sie do niego dostac to trzeba rozebrac kokpit niestety, a tego sam boje sie podjac.

Pozdro.

Edytowane przez diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz poprostu wciśnięty przycisk zamykający obieg

powietrza, często szuka się skomplikowanych rozwiązań a okazuje

się że to zwykły guziczek taki z zakręconą strzałką. ;)

Spotkałem się już z taką sytuacją więc sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ojca w pasku z 95 jest podobnie , wlacznie klimy+ogrzewanie pomaga ale mimo wszystko i tak paruje

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK juz wiem gdzie ten filtr, ale chyba zeby sie do niego dostac to trzeba rozebrac kokpit niestety, a tego sam boje sie podjac.

Pozdro.

 

otwierasz maskę , wyciągasz uszczelkę maski lecącą równolegle do szyby, wyciągasz ten czarny plastik z rynną, pod nim masz filtr dmuchawy . w sklepie kosztuje 19zł zwykły, 35zł węglowy

filtr "wyjściowy" jest po prawej stronie z tyłu auta pod zderzakiem(zderzak do zdjęcia) .

 

jeśli te filtry są ok, dywaniki suche, nagrzewnica nie leci to nie będzie parować .

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz maskę , wyciągasz uszczelkę maski lecącą równolegle do szyby, wyciągasz ten czarny plastik z rynną, pod nim masz filtr dmuchawy . w sklepie kosztuje 19zł zwykły, 35zł węglowy

filtr "wyjściowy" jest po prawej stronie z tyłu auta pod zderzakiem(zderzak do zdjęcia) .

 

jeśli te filtry są ok, dywaniki suche, nagrzewnica nie leci to nie będzie parować .

 

 

 

Św prawda :icon_rolleyes: warto tez sprawdzic po zdjeciu plastiku czy z tego miejsca odplywy wody nie sa zapchane jesli woda bedzie tam stala to autonatycznie cala wilgoc bedzie zasysac do srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...