Skocz do zawartości

Podłącznie licznika motogodzin


Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna licznika motogodzin ( http://allegro.pl/item278859279_licznik_mo...in_okazja_.html ) . Podłączał ktoś taki licznik do EXC i służy dobrą radą ?

 

 

Nie wiem jak tego cudaka, ale sendeca ( http://allegro.pl/item279020649_licznik_mo...cja_sendec.html ) trzeba owinąć wokół fajki i to wszystko. Jeżeli są dwa przewody to ten biały to chyba „masa” a zielony trzeba owinąć na fajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tego cudaka, ale sendeca ( http://allegro.pl/item279020649_licznik_mo...cja_sendec.html ) trzeba owinąć wokół fajki i to wszystko. Jeżeli są dwa przewody to ten biały to chyba „masa” a zielony trzeba owinąć na fajce.

 

Co do sendeca to masz rację, natomiast tutaj są trzy kabelki i biały akurat służy do resetowania licznika (sendec jak sie nie myle nie ma funkcji reset).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym licnikiem godz to nie jest to samo jak bedze mieżył czas silnika na chodzie :icon_eek: ja tak robie czy jest jakaś róznica w pomiarze licznika motogodzin i moich zegarkowych? Jak bede miał wolne 200zł to se kupie

Jest spora różnica, jest o tym cały temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym licnikiem godz to nie jest to samo jak bedze mieżył czas silnika na chodzie ;) ja tak robie czy jest jakaś róznica w pomiarze licznika motogodzin i moich zegarkowych? Jak bede miał wolne 200zł to se kupie

 

Oczywiście że jest, licznik motogodzin to nie jest - zwykły stoper :icon_eek:

liczy wykonaną przez silnik pracę, cykle. (niech ktoś to napisze bardziej fachowo bo ja nie potrafię)

 

Przecież silnik pracujący przez godzinę na maksymalnych obrotach zużyje się zdecydowanie bardziej niż gdyby

pykał na jałowym - to tak na chłopski rozum. Więc jak chcesz sprawdzić jak się zużył zwykłym stoperem/licznikiem?

 

P.S. co do twego pytania rad3k - to niestety nie wiem który kabelek jest do czego, poza białym (reset). Bo tyle zapamiętałem jak mi tłumaczyli. Ale kupując u "Olka" na pewno Ci powiedzą co i jak.

Edytowane przez neken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież silnik pracujący przez godzinę na maksymalnych obrotach zużyje się zdecydowanie bardziej niż gdyby

pykał na jałowym - to tak na chłopski rozum. Więc jak chcesz sprawdzić jak się zużył zwykłym stoperem/licznikiem?

No ja nie wiem jak on działa ale nie pisze że mam wymienic tłok czy coś zrobic. Wiadomo że motogodziny i przebiek kilometrów sie różnia znacznie. Ale np. w 2t to chyba nie pokaże mi na wyswietlaczu że silnik jest już do remontu i tak i tak. A ten kabel to wkłada sie raczej w środek fajki bo przez gumowa fajkę nic nie przenika

ps. a jak tu jezdzić crossem 2t na poniżej 3-4 obr. Prosiłbym kogoś kto ma taki licznik motogodzin o napisanie jak i co pomaga ten licznik, jakie dane możemy z niego uzyskac.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem kupna licznika motogodzin ( http://allegro.pl/item278859279_licznik_mo...in_okazja_.html ) . Podłączał ktoś taki licznik do EXC i służy dobrą radą ?

 

 

brązowy- uziemienie

biały - reset

zielony- przekazuje impuls startowy do urzadzenia. zielony kabelek mozna podłaczyc do przewodow swiec zapłonowych lub generatora swiateł lub wyłacznika zapłonu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...