Skocz do zawartości

JUNAK chopper


Gość kiwigips
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 lata temu szukalem na internecie informacji o wskach i Junakach. wpadla mi strona http://www.junak.hg.pl gdzie byl opis szczegolowy jak ktos przerobil Junaka. w tym ile stopni rame uciol, jak kolo szerokie wstawic itd. nie mam zbyd durzo wiedzy jak przerobic junaka na czopera wiec szukam. Niestety tamta strona juz nie istnieje a jej nie wydrukowalem bo wtedy jeszcze nie mialem chci do Junakow, jezdzilem WSKa 3ka i Jawka 50. Jak wrzystkim Polskim motocyklistom naszlo pragnienie miec Junaka. Jak ktos ma informacje jak odrestaurowac, przerobic, cos z silnikiem ciekawego, z pradem prosze napisac tu albo wyslac email. bym byl bardzo wdzieczny!

Kamil

 

email : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Jeżeli potrzebujesz informacji na temat jak przerobić Junaka na chopper’a to daj znać na

e-mail, a odpowiem na Twoje pytania. Nie chcę pisać na forum jak co przerabiać (gdzie i jak ciąć ramę, itp.) bo sam nie jestem za cięciem Junaków i nie chcę tym samym zachęcać innych do robienia tego. Ale skoro już jest pocięty, a chcesz go poprawić to chętnie podpowiem co i jak, bo wychodzę z założenia, że jak już jest pocięty to można go ciąć dalej w celu doprowadzenia do konkretnego wyglądu i stanu technicznego. Sam zrobiłem to samo, bo właśnie mojego obecnego Junaka kupiłem już przerobionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Junaczka kupiłem koszmarnie przerobionego :? Staram się go teraz doprowadzić do jakiegoś normalnego wyglądu,co prawda trwa to trochę czasu,ale mam wielką satysfakcje z tego jak wygląda.W sumie przerabiając go,nie ingerując jakoś znacząco w ramę można osiągnąć niezły efekt.Jestem przeciwnikiem cięcia główki ramy,nie ma sensu,a po za tym jest niebezpieczne!Dużo części od innych motocykli można ładnie dopasować,dokupić ładne akcesoria.To dużo daje.Tylko trzeba mieć czas...

Ja mam zamiar wyjechać w nadchodzącym sezonie,bo zeszło mi się naprawde długo,prawie 2 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też sądzę, że cięcie główki ramy jest w warunkach amatorskich niebezpieczne ale z kolei lubię jak motocykl jest dłuższy i ma "wypuszczone" przednie zawieszenie. Mam trochę inny, pewny i bezpieczny sposób na zrealizowanie tego (bez ruszania główki) ale jak mówiłem wcześniej nie będę pisał tego publicznie bo nie jestem zwolennikiem cięcia "zdrowych" ram :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli masz ramę bez wzmocnień przy główce, a nie jest pęknięta to możesz spokojnie na niej jeździć. Jeździłem z taką ramą i zapewniam że się nie urwie jesli motocykl to oryginał i nie używasz go do buszowania w terenie :D. Jeżeli jest to chopper z długim zawieszeniem to koniecznie trzeba wzmocnić główkę blachami, lub oryginalnymi wzmocnieniami pozyskanymi z jakiegoś złomu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze nie powinno sie NISZCZYC ZABYTKOWYCH MOTOCYKLI

wiem ze ciezko jest sie czasem powstrzymac ale lepiej juz by bylo jakbys zrobil sobie wlasna rame i wstawil silnik z junaka bez przerobek

za kilkanascie lat moze juz wogole nie byc tych motocykli a to jest przeciez SLAD POLSKIEJ MYSLI TECHNICZNEJ!!!!!

 

pozdrawiam wszystkich junak-manow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Rama nie jest pęknięta,ale moto jest przerobiony z tym że żadnych zmian konstrukcyjnych w ramie ani zawieszeniu nie ma.Ma inne błotniki,siedzenie,zawieszenie przednie jest orginalne.Tak przy okazji: potrzebna mi jest górna półka,jeżeli ktoś takową posiada proszę o kontakt:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli kupisz zlom to lepiej go odrestaurowac niz ciac ... i pozbawic sie szansy ewentualnej odbudowy sprzetu a one przeciez cały czas przybierają na wartosci to normalne z wiekiem :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...